Bez tłoku na tatami

15 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Gdańsk przez dwa dni gościł najlepszych w kraju do lat 23 w judo. Ogólnopolskie zawody klasyfikacyjne stanowiły jeden z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami Europy w tej kategorii wiekowej. Tym bardziej dziwiła mizerna frekwencja.

- Rzeczywiście liczba walczących nie była imponująca. Zawody zgromadziły na starcie 76 mężczyzn i 38 kobiet. Reprezentanci Trójmiasta walczyli ze zmiennym szczęściem. Judocy najlepiej spisali się w wagach ciężkich - ocenił Michał Kaczmarek, prezes pomorskiego okręgu judo.

Gdańszczanie trzykrotnie stawali na podium, a w kategorii do 100 kilogramów ich wewnętrzną sprawą był finał. Kamil Panek (AZS AWFiS Gdańsk) pokonał Marcina Buksińskiego (Wybrzeże Gdańsk). Tego drugiego pomścił kolega klubowy. Janusz Cichowski nie miał sobie równych w wadze +100 kg.

Wsród trójmiejskich judoczek najlepiej spisała się Weronika Rańczuk, zwyciężczyni rywalizacji do 63 kg. Na drugiej pozycji w kategorii o 6 kg lżejszej uplasowała się Monika Woźniak (obie AZS AWFiS). Dwie kolejne akademiczki - Marta Wyrzykowska i Małgorzata Bielak w tej samej wadze stanęły na najniższym stopniu podium. Ponadto trzecia do 78 kg była Paulina Tomczak. (Flota Gdynia).