Blisko 600 osób biegało w porcie wojennym

mJ
23 maja 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Już po raz siódmy biegacze z całej Polski wzięli udział w Biegu 5 Mil w Porcie Wojennym w Gdyni zobacz na mapie Gdańska. Zwycięstwo padło łupem faworyta Tomasza Grycko, który pokonał dystans nieco ponad 9 km w 28 minut i 56 sekund.

W czwartek, punktualnie o godz. 11 blisko 600 zawodniczek i zawodników ruszyło na trasę Biegu 5 Mil. Niestety, tym razem pogoda nie rozpieszczała biegaczy, którzy musieli mierzyć się z porywistymi podmuchami wiatru. Niesprzyjające warunki atmosferyczne wynagrodziła im jednak trasa, której tło tworzyły obiekty i okręty wojenne.

Najszybszym zawodnikiem biegu - zgodnie z przewidywaniami - okazał się Tomasz Grycko, który dystans 5 mil morskich pokonał w czasie 28 minut i 56 sekund. Jako drugi linię mety przeciął Dawid Klaybor (29:09), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Adam Marysiak (30:41).

W rywalizacji drużynowej zwycięstwo padło łupem gdyńskiej JW 3936 RAKIETOWCY. Drugie miejsce zajęła drużyna 34 BKPanc z Żagania. Trzecie miejsce wywalczyła 6 Brygada Powietrznodesantowa z Krakowa. Na wynik drużyn złożyły się czasy pięciu biegaczy, w tym jednej biegaczki.

"Zwycięstwo padło łupem..." (1)

Redaktor, który jest autorem tego tekstu wzbił się na wyżyny literatury faktu.
    Aż oczy bolą. Tekst, który na zawsze pozostanie w pamięci.
    Brawo!!!

• 11 7

Co w tym niepoprawnego?

• 3 1

Tak trzymać (5)

Następne bieganie proponuję po parku lub może na stadionie?? Byle nie po mieście - nie zamykajmy miast. Jak widać można biegi zorganizować w miejscach nieutrudniających życia innym.

• 9 10

lepiej zacznij biegać marudo;)

• 2 2

Borowski lubi taki kwiecisty jenzyk

• 0 1

(1)

Jakbyś myślał to byś wiedział, że są biegi terenowe jak i biegi uliczne.

• 1 1

Portowe to terenowe czy uliczne?? :))

• 2 0

tak nie trzymać.

nie proś już mamy i taty o zapłacenie za internet podczas wizyty w domu.
      Zostań w pokoju w poprawczaku i szoruj wykładzinę.

• 2 0

• To my mamy port wojenny? (1)

Chyba tylko nabrzeże. Port, to przerost treści nad formą.

• 8 7

• czepiamy się? a po co?:) mamy co mamy

• 2 0

• fajny bieg (1)

pierwszy raz brałem udział, ale bardzo fajnie to wyglądało. Wypadli naprawde super organizacyjnie, żadnych wtop. Pyszne i róznorodne jedzenie ( nie jadłem lepszego na imprezach biegowych) , może tylko brakowało jakichś akcentów dla dzieciaków (chociaż w sumie było ich niewiele), ( ja tym razem swoich nie zabrałem i dobrze bo trochę by się wynudziły), jakis wojskowy sprzet do oglądnięcia, może zwiedzanie ORP Kościuszko i jeden dmuchaniec, jakieś małe pseudo strzelanie do tarczy i maluchy byłyby szczęsliwe. Ale ogólnie ja jestem zachwycony!!! Wracam za rok!!!