Gdańscy piłkarze najlepsi w turnieju 12-latków

23 czerwca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Podczas finałowego turnieju po boiskach biegało ok. 100 młodych piłkarzy. Podczas finałowego turnieju po boiskach biegało ok. 100 młodych piłkarzy.

Gdańsk wygrał finał dla 12-letnich piłkarzy Lotos Junior Cup, który odbył się na stadionie przy ul. Traugutta. W decydującym o miejscach turnieju zagrało 10 drużyn. W wielkim finale Gdańsk pokonał Starogard Gdański 1:0.

W zmaganiach przy Traugutta wzięło udział dziewięciu zwycięzców półfinałów, które rozegrane zostały w zamiejscowych ośrodkach Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk oraz zespół Lechii.

- Znów jestem rozdarty, nie wiem komu kibicować, bo przecież wszystkie drużyny są nasze. Ale cieszę się, bo widzę, że poziom jest wysoki, mecze są wyrównane i nie ma różnicy pomiędzy zespołami tak jak przed rokiem - mówił w trakcie zawodów Tomasz Borkowski, trener koordynator projektu "Biało-zielona przyszłość z Lotosem".

Młodzi adepci mogli poczuć się podczas finału jak na mundialu w Brazylii. Przez cały czas towarzyszyła im muzyka znana z mistrzostw świata, a na boisku grali oryginalnymi piłkami brazylijskiego mundialu. Na wielki finał organizatorzy przygotowali kolejną niespodziankę, którą była futbolówka identyczna z tą, którą rozegrany zostanie finał mundialu, czyli Brazuca Final Ball.

GDAŃSZCZANIE WYGRALI TAKŻE W 2013 ROKU

- Szczerze powiem, że patrzę z zazdrością na warunki, w jakich mogą się rozwijać ci chłopcy. Kiedy ja zaczynałem, to graliśmy na płytach betonowych czy asfalcie, oni grają na murawach Traugutta czy PGE Areny. Jestem przekonany, że w tym turnieju biegał po boiskach przynajmniej jeden reprezentant Polski i kilku niezłych ligowców - ocenił Radosław Michalski,prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Mecze były pasjonujące już w fazie grupowej, emocje sięgnęły zenitu podczas walki o poszczególne miejsca. W półfinałach Gdańsk pokonał Stężycę 3:1, a Starogard Gdański, po niezwykle zaciętym meczu zwyciężył Bytów 2:1.

Tej ostatniej drużynie udało się szybko pozbierać i w meczu o 3. miejsce pokonać Stężycę aż 5:0. Znacznie bardziej zacięty był finał, a o końcowym triumfie gdańszczan zadecydowała jedna bramka.

Podczas ceremonii wręczenia nagród, przyznane zostały także stypendia dla najzdolniejszych podopiecznych projektu "Biało-zielona przyszłość z Lotosem".