Bieg z przeszkodami oraz psami

mJ
21 lipca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Psy na trasie Bieguna

Za nami kolejna edycja ekstremalnego biegu z przeszkodami Biegun. W dwudniowych zmaganiach na terenie Kolibki Adventure Park zobacz na mapie Gdyni udział wzięło ponad 600 uczestników, w tym zawodowcy, amatorzy, rodziny z dziećmi, sztafety firm, a nawet psy.

W tym roku Biegun świętuje swoje 5-lecie, dlatego też organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo niespodzianek i nowych przeszkód. Wydarzenie zostało podzielone na dwa dni. W sobotę na gdyńskiej trasie rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z trzech kategorii: Open, Before i Elite.

Do rywalizacji w grupie Open przystąpiło ponad 300 uczestników. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Dykier, który pokonał dystans 14,1 km (trzy okrążenia) w czasie 2 godz. 47 min i 3 sek. Rywalizację kobiet wygrała Marlena Drzewowska, której również udało się przebiec trzy okrążenia (3:12:57). Warto dodać, że tylko sześć osób pokonało trasę trzy razy. Zdecydowana większość swój udział w zawodach kończyła po przebiegnięciu 4,7 km, czyli po jednym okrążeniu.

W kategorii Elite zwycięstwo padło łupem Tomasza Danielkiewicza, który ponad 9-kilometrowy tor z przeszkodami pokonał w czasie 1 godz. 4 min i 54 sek. Wśród pań najszybciej z przeszkodami poradziła sobie Jagoda Szwarc (1:37:17).

Kolejna edycja Bieguna za nami. Kolejna edycja Bieguna za nami.
W niedzielę zmagania rozpoczęły się już o godz 7. Na starcie stanęli uczestnicy Bieguna Totalnego. To twardziele, którzy mieli jeden cel: "wykręcić" jak największą liczbę okrążeń w maksymalnie osiem godzin. To innowacyjna formuła, bo w Polsce ukazała się po raz pierwszy. Co istotne, najlepsi zakwalifikowali się do mistrzostw świata w biegach OCR w Londynie.

Wygrał Wojciech Brzoskwinia, któremu jako jedynemu udało się przebiec osiem okrążeń ekstremalnie trudnego toru, pokonując łącznie 64 km. Potrzebował na to 7 godz. 51 min i 11 sek. Na trasie Bieguna Totalnego nie zabrakło również kobiet. Tą najwytrwalszą okazała się Magdalena Cyganik, która spędziła na trasie prawie 7 godzin, pokonując dystans 40 km (5 okrążeń).

W niedzielnej, nieco bardziej rozrywkowej części Bieguna "Zemsta Neptuna", rywalizowały także sztafety firm, rodziny z dziećmi oraz psy. Nas zaciekawiła ta ostatnia kategoria, do której przystąpiło 17 duetów (opiekun i pies). Co ciekawe, na trasie pojawiły się cztery dzielne psy ze schroniska Dąbrówka. Ich opiekunowie zachęcali w ten sposób do adopcji.

Wygrali Kajetan Kwiatkowski i jego pies Pysia. Duet pokonał 4-kilometrową trasę z przeszkodami w czasie 22 min i 6 sek. Niespełna dwie minuty później na mecie zameldowała się Tatiana Kukiełko ze schroniskowym psem Bojana.

Zwycięski duet. Zwycięski duet.
mJ

Opinie (29) 6 zablokowanych

• Brawo Dąbrowka!!! (2)

Dwa pierwsze miejsca dla schroniska OTOZ Animals Dąbrówka!
    Najlepsi wolontariusze i najukochańsze pieski!

• 39 6

• Z koniem jeszcze pobiegajcie

• 0 0

• biedne psy.

Warto spojrzeć na miny tych psów. Pieski najukochańsze, tylko czemu ludzie bez empatii?

• 0 3

• Mega

• 9 8

• (2)

I ja byłem i jedno z czołowych miejsc zdobylem)

• 10 11

• 546 to czolowe ale od konca. musisz to zaznaczyc, bo ktos moze pomyslec ze cos w zyciu osiagnales, Sven.

• 5 1

• I w moczu się obudziłeś

• 0 0

• twardziele? wolne zarty! nie tacy plakali jak heniek lykal palak od wiadra

• 13 6

• Ile? (2)

To ile poplaciliscie za tarzanie się w błocie, co jest za darmo 10 km od Trójmiasta? Naiwność i chęć pokazania się jest niewiarygodna u niektórych ludzi. Pozdrawiam z kaszub, tu za darmo.

• 24 28

• asd (1)

Są na kaszubach poza błotem ścianki, low rigi itp.?

• 2 3

• przecież ten "człowiek" nie wie o czym piszesz.

• 2 1

• Przeciągnąć kogoś po błocie fajna sprawa (1)

a jak jeszcze za to nam płaci :-)
    2019r i ludzie płacący za sponiewieranie :-)

• 19 11

• Ale Ty wiesz, ze tu chodziło o "zabawę" dla zwierząt ze schroniska prawda?

Czy po prostu piszesz bzdury bo jesteś nudnym, smutnym człowiekiem, który wylewa swoje żale w komentarzach na trójmiasto.pl bo nawet sąsiad nie chce na Ciebie patrzeć?