Poppers mistrzem Sopotu

kfk
30 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Koszykarskie mistrzostwa Sopotu za nami
Nowi mistrzowie Sopotu - drużyna Poppers Nowi mistrzowie Sopotu - drużyna Poppers
Koszykarze Poppers po raz pierwszy w historii Sopockiej Ligi Koszykówki zostali mistrzami kurortu w koszykówce. W finałowym pojedynku na parkiecie hali 100-lecia Sopotu podopieczni Adama Dąbka po bardzo zaciętej walce pokonali ubiegłorocznych tryumfatorów Coorviky 37:28. Na trzecim miejscu uplasowali się gracze Za Zeta. Zawodnikiem MVP uznano Adriana Jastrzębowskiego.

Walka o miano najlepszego toczyła się od października w hali sportowej II LO przy al. Niepodległości 751 w Sopocie. Tegoroczna, dziewiąta już edycja - prowadzona przez Stowarzyszenie Trivium i Pmedię - rozegrana została trzyrundowo. W fazie grupowej, gdzie rywalizowało 10 drużyn, najlepiej wypadli ubiegłoroczni mistrzowie.

Nie było mocnych na Coorviky z dwiema wieżami na czele - Mikołajem KortalląMichałem Kalińskim. Grający zespołowo team dopiero w drugim etapie doznał goryczy porażki, i to trzykrotnie... najpierw niespodziewanie uległ How Higt, później ustąpił Poppersom, by w kolejnym meczu polec z Za Zeta.

Bartosz Zaręba (MVP 2010) próbuje uciec obrońcom Poppers Bartosz Zaręba (MVP 2010) próbuje uciec obrońcom Poppers
Ostatecznie po półfinałowej przeprawie do finału dotarły wspomniane właśnie Coorviky i Poppers. Na parkiecie Hali 100-lecia Sopotu ekipa Adama Dąbka znów okazała się lepsza i po raz pierwszy mogła się cieszyć z mistrzostwa kurortu. Po brązowe medale sięgnęli koszykarze Za Zeta, eliminując z podium najbardziej utytułowany zespół, czterokrotnego mistrza Sopotu - Ms Uptown.

Po zakończeniu zawodów nastąpiła uroczystość wręczenia pucharów oraz nagród rzeczowych wśród uczestników zmagań. Uroczystej dekoracji dokonał przewodniczący komisji ds. sportu i młodzieży Rady Miasta Sopotu Henryk Hryszkiewicz oraz przedstawiciel posła na Sejm RP Pawła Orłowskiego, który ufundował piłkę dla zwycięskiej ekipy.

MVP - Adrian Jastrzębowski (Poppers) MVP - Adrian Jastrzębowski (Poppers)
Statuetka Platformy Medialnej Pmedia dla najbardziej wartościowego zawodnika finału (MVP) powędrowała do Adriana Jastrzębowskiego z ekipy Poppers. Najskuteczniejszym zawodnikiem ligi został - Piotr Woźniak z How High. Najlpeszym snajperem w rzutach za trzy punkty został - Mateusz Garsztka z Chłopaki z Osaki. Puchar Fair Play trafił do teamu How Higt, która zanotowała najmniej przewinień w całych rozgrywkach.

Z rozgrywkami pożegnali się zawodnicy Bałutów, którzy zajmując ostatnie miejsce nie zagrają już w nowym sezonie.

Wyniki fazy finałowej SLK 2010/2011

Coorviky Sopot - Poppers Sopot 28:37 (2:6, 6:10, 6:11, 14:10)

Mecz o 3. miejsce
Ms Uptown Sopot Za Zeta Gdynia 44:47 (10:17, 13:9, 4:7, 17:14)

Mecz o 5. miejsce
How High Gdynia - Qra! Gdynia 57:38 (15:5, 16:11, 20:10, 6:12)

Mecz o 7. miejsce
Alfa Pmedia Sopot - Chłopaki z Osaki Gdańsk 56:45 (14:16, 8:11, 8:14, 15:15)

Mecz o 9. miejsce
Bałuty Gdynia - Ad-Rem Gdańsk 0:20 (walkower)

Organizatorami IX edycji Sopockiej Ligi Koszykówki byli: Stowarzyszenie "Trivium - Edukacja, Wychowanie, Profilaktyka", Instytut Informacji Publicznej we współpracy z Urzędem Miasta Sopot.
kfk

Opinie (8) 1 zablokowana

• Świetny mecz! (1)

Gratuluję wygranym :) Tak trzymać!!!

• 5 1

• super chłopaki

Ach ten Adam Dąbek i jego podopieczni :))) gratulacje :)

• 6 0

• ogólnie niespodzianka

Coorviky wygrały większą część sezonu i słabe mecze pod koniec rozgrywek złożyły się na ich porażkę. Ale finał bez wątpienia należał do Poppersów.

• 3 3

• poppers

ciekawa nazwa, to ich ulubiona używka?

• 6 0

• Nowy Mistrz

Wreszcie coś się pomieszało i nie zawsze wygrywa Ms Uptown.Teraz kandydatów do złota jest więcej i nie ma zdecydowanego faworyta.To chyba dobrze?

• 6 0

• Dynastia!

POPPERS to niesamowicie mocna drużyna... wydaje mi się, że najbliższe lata w SLK należą do nich...

• 6 2

• Za Zeta

Za Zeta- zaczyna swój marsz po Mistrza SLK i już trzeba się z nią liczyć. Bardzo ładna zespołowa gra, jeszcze tylko jeden duży center i team nie ma sobie równych. Mocna obrona i dużo biegania to klucz do sukcesu.