• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zajęcia z podstawy techniki i taktyki w Squash'a (3 opinie)

Squash cieszy się rosnącą popularnością wśród coraz większej liczby amatorów. Wzrost liczby kortów oraz kampania promocyjna nastawiona na wpisanie go na listę sportów olimpijskich na Igrzyskach w 2020 roku, zachęca do spróbowania tej gry.

Pomimo kalendarzowej wiosny, pogoda specjalnie nie zachęca do ani jakichkolwiek aktywności na powietrzu, jest więc okazja by w najbliższą niedzielę 24 marca spróbowania swoich sił w grze w squash'a. Na kortach w gdańskim BEST WESTERN PLUS Arkon Park Hotel, odbędzie się druga część kursu przygotowującego przyszłych trenerów tej dyscypliny. Jedną z najważniejszych umiejętności kandydata na squash trenera jest znajomość i umiejętność zastosowania metodyki nauczania tak, aby "nowicjusz" jak najszybciej opanował podstawy techniki i taktyki. Kurs został zorganizowany przez Polską Federacją Squash, a wykładowcami są dyplomowani trenerzy: Andrzej Gołębiowski oraz Tomas Hrazsky, obaj z międzynarodowym doświadczeniem i dobrze znani w środowisku skupionym wokół squash'a. Przyszli trenerzy, wyposażeni w odpowiednią wiedzę i umiejętności, będą prowadzili lekcje squash'a pod okiem Gołębiowskiego i Hrazskyego.

Każdy, kto chciałby nauczyć się lub udoskonalić swoje umiejętności, może przyjść i skorzystać 45 minutowej lekcji. Szczególnie mile widziane osoby, które jeszcze nigdy nie grały w squash. Koszt uczestnictwa 5 zł. Wymagane jest obuwie na jasnej i czystej podeszwie (jak w sportach halowych), dres lub spodenki i koszulka. O rakiety i piłki zadbają organizatorzy. Zajęcia dostępne w niedzielę 24 marca w godz. 11.00-16.00. Liczba miejsc ograniczona ze względu na ilość kortów i czas.

Szczegółowe info oraz zapisy w recepcji
Best Western Plus
Hotelu Arkon Park,
ul. Śląska 10, Gdańsk
pod nr tel. +48 58 731 55 55

Andrzej Gołębiowski
Tomas Hrazsky

Przeczytaj także

Opinie (3)

  • super trenerzy

    świetnie nauczają techniki gry i czerpania z niej satysfakcji przy towarzyszącej ogolnej poprawie kondycji fizycznej

    • 6 2

  • Skłosz? (1)

    ....skąd ta nazwa? Od skłonów czy od kosza?...

    • 3 3

    • NAZWA......

      Początki squasha to wczesne lata XIX wieku. Miejsce odrobinę nietypowe londyńskie więzienie. Mieszkańcy tego przybytku nie mogąc grać w tenisa zaczęli odbijać piłkę od ściany. Szybko gra przeniosła się do londyńskich szkół dla chłopców, którzy zauważyli, że gra staje się trudniejsza, gdy piłka zostaje przekłuta- wtedy rozgniata się przy zderzeniu ze ścianą. Stąd wzięła się nazwa tego sportu - angielskie squash" oznacza właśnie rozgniatać, miażdżyć". Reszta potoczyła się dość typowo. W szkołach zaczęto budować korty do gry i uznano ją za odrębną dyscyplinę sportu. Kolosalną rolę w promocji" squasha odegrali Brytyjscy żołnierze. Stacjonując w Indiach, Pakistanie, Australii, Egipcie pokazywali odbijanie piłki od ściany" miejscowej ludności. Efekt jest taki, że w chwili obecnej w squasha gra się w około 130 krajach, przepisy już dawno ujednolicono i trwają starania o nadanie tej dyscyplinie statusu olimpijskiej. Nadszedł czas, żeby wyjaśnić cel tej gry.

      • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl