• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Biznes dla nauki, czy nauka dla biznesu

VIK
30 maja 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
Cykl konferencji INNOspotkania odbywa się w ramach projektu "Współpraca nauki i biznesu przyszłością Pomorza". Cykl konferencji INNOspotkania odbywa się w ramach projektu "Współpraca nauki i biznesu przyszłością Pomorza".

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza zaprasza na kolejną, V już edycję konferencji w ramach cyklu INNOspotkania. Kwestie poruszane podczas tej konferencji mogą być ciekawe dla osób, które zainteresowane są wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w biznesie, jak i tych poszukujących form finansowania dla swoich projektów.



Konferencja odbędzie się w czwartek 31 maja 2012 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Trzy Lipy 3 zobacz na mapie Gdańska). Początek o godz. 9:15. Udział w konferencji jest bezpłaty po potwierdzeniu obecności na www.INNOwrota.pl/rsvp. Więcej informacji na stronie: www.rigp.pl. Piąta edycja będzie szansą na poznanie trzech różnych punktów widzenia kwestii kompilacji biznesu i nauki. Wprowadzenie do zagadnienia zaprezentowane zostanie przez przedstawiciela Urzędu Statystycznego w Gdańsku, który poruszy tematykę tendencji i wskaźników z zakresu statystyki działalności badawczo-rozwojowej (B+R) oraz działalności innowacyjnej.

Pierwszy punkt widzenia w kontekście świata nauki będzie reprezentowany przez gości związanych z uczelniami wyższymi. Drugi biegun to administracja publiczna. Trzecia grupa to spojrzenie na problem ze strony przedsiębiorców, którzy odniosą się do tematu na tle niedalekiej przeszłości i zmian, które zaszły i wciąż zachodzą.

Cykl konferencji INNOspotkania odbywa się w ramach projektu "Współpraca nauki i biznesu przyszłością Pomorza", którego głównym celem jest budowa pozytywnych relacji pomiędzy środowiskiem biznesu i nauki. Dodatkowo projekt akcentuje cele związane z szerzeniem postaw przedsiębiorczych w środowisku akademickim jak również promuje korzyści ze współpracy nauki i biznesu. W ramach projektu przewidzianych jest 120 płatnych staży pracowników naukowych w przedsiębiorstwach oraz pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych. INNOspotkania poświęcone są dyskusjom na temat praktycznego ujęcia komercjalizacji wiedzy.
VIK

Miejsca

Opinie (8) 1 zablokowana

  • (1)

    Ciągłe bezsensowne bicie piany za publiczne pieniądze.
    W Polsce cokolwiek opatentować to typowa dla tego kraju droga przez urzędniczą mękę. Ale urzędniczych specjalistów wiedzących jak INNI powinni pracować jest pełno.

    Ja urzędas mówię wam zróbcie drugą Japonię - tymi ręcami! Do roboty!
    Ja urzędas zarabiam 3x tyle co naukowiec bo JA jestem najważniejszy i znam się na wszystkim.
    Ja urzędas niszczę wysokimi podatkami małe i średnie firmy bo JA jestem najważniejszy, zaraz PO mnie wielkie międzynarodowe koncerny.

    • 3 1

    • taki kraj, masz pomysł to wyjeżdżaj szkoda czasu

      • 0 0

  • to w piątek czy 31 maja?

    jw

    Odpowiedź redakcji:

    Dziękujemy za sugestie. Treść została poprawiona.

    • 1 0

  • To w czwartek - 31 maja

    Odpowiedź redakcji:

    Dziękujemy za sugestie. Treść została poprawiona.

    • 0 0

  • poruszy tematykę tendencji i wskaźników z zakresu statystyki działalności badawczo-rozwojowej

    bardziej bez sensu nie można było napisać, czy chodzi o to:

    jak klasyfikować to cos ię robi żeby w sprawozdaniach GUS być
    drugą Japonią??

    • 0 0

  • biznes krajowy

    nie rozumie skali nakładów finansowych na badania. W naszym biznesie mało jest twórców nowych technologii, dominują importerzy, handlarze i pośrednicy.
    Badania to duże ryzyko a oni by chcieli mieć już produkt za kawę z ciasteczkiem i wszystko podane na tacy bez żadnych roszczeń. Jest trochę kasy z UE na zmianę takiej postawy ale cudów nie oczekujmy. To pieniądz w rzucony błoto, będzie sukces jak 1% biznesu zmieni trochę nastawienie.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Piotr Ciechowicz

Wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza. Nadzoruje prace Regionalnej Instytucji Finansującej, Działu Promocji oraz Centrum Obsługi Inwestora. Wcześniej pełnił funkcję wicedyrektora Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Współtwórca struktur wdrażania i zarządzania Funduszami Europejskimi na poziomie regionu. Współnadzorował realizację Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w województwie pomorskim w latach 2004 - 2006, w ramach...

Najczęściej czytane