• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

CBA sprawdza wydatki Lotosu

Robert Kiewlicz
20 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Funkcjonariusze CBA będą badali umowy i wydatki spółek Grupy Lotos na usługi z zakresu public relations, marketingowe, reklamowe, na usługi doradcze i inne o podobnym charakterze. Funkcjonariusze CBA będą badali umowy i wydatki spółek Grupy Lotos na usługi z zakresu public relations, marketingowe, reklamowe, na usługi doradcze i inne o podobnym charakterze.

Grupa Lotos jest jedną z pięciu spółek, w których w poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło procedurę kontrolną. Kontrola dotyczy wydatków na PR, reklamę i doradztwo w spółce. Takie same kontrole rozpoczęły się w Orlenie, Polskiej Grupie Zbrojeniowej, KGHM i Azotach. Taki sam zakres kontroli CBA obejmie wszystkie podmioty zależne tych pięciu spółek.



Kontrola obejmuje okres od 1 grudnia 2015 roku do dnia dzisiejszego. Kontrole zapowiedziano tuż po odwołaniu ze stanowiska Dawida Jackiewicza, byłego ministra skarbu.

- CBA sprawdza sygnały o nieprawidłowościach, jakie wpływały do Biura, dotyczące tych konkretnych pięciu spółek. Funkcjonariusze delegatur będą badali umowy i wydatki spółek na usługi z zakresu public relations, marketingowe, reklamowe, na usługi doradcze i inne o podobnym charakterze. Na początku postępowania CBA chce dokładnie wiedzieć kto - jaki wykonawca, co - przedmiot umowy, w jakim terminie, na czyje zlecenie i za jaką kwotę wynagrodzenia wykonał na rzecz spółek usługi z zakresu szeroko pojętego marketingu, PR i reklamy. Analizie, oprócz zakresu samych umów, zostanie poddana dokumentacja wykonawcza i rozliczeniowa - czytamy w oświadczeniu CBA.
Odpowiednie dokumenty, zawiadomienia CBA o zamiarze wszczęcia kontroli trafiły już do zarządów spółek.

- Funkcjonariusze CBA zjawili się u nas w poniedziałek. Poinformowali nas o wszczęciu kontroli i zostawili pismo. Obecnie kompletujemy dokumenty dotyczące kontroli - potwierdza Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Lotosu.
Jednocześnie premier Beata Szydło na wtorek wezwała ministrów, którym podlegają spółki Skarbu Państwa. Tematem spotkania będzie audyt w spółkach.




Miejsca

  • ORLEN S.A. Gdańsk, Elbląska 135; Płock Chemików 7; Warszawa Bielańska 12

Opinie (64) 2 zablokowane

  • wywalić prezesówi weice prezesów na bezrobocie i nauczyć przeżyć za 640 zł /m

    czym oni się różnią od nas - tylko tym ze są kolesiami tych którzy rozdają takie intrafne posadki za grube miliony ale wybitni specjaliści bez wykształcenia wyższegolotos w-prezes lotos petrobaltic ,bez doświadczenia 1 praca i odrazu w-prezez lotos kolej a inni brak słów.prezes prawnik -ale jak sie nie ma 4 letniej i zdanego egzaminu z aplikacji adwokackiej lub sędziowskiej to tylko mgr nauk prawnych .to już nie ta firma co 30 lat temu zeby pracować to trzeba było mieć 3 letnie praktyki w lotosie i ukończyć tech. energetyk na ulicy Reja i politechnikę -wydz chemi lub energ fizyki

    • 4 0

  • ja pracowałem w dawnym lotosie czyl w dawnej rafinerii i nie było tylu prezesów i spółek

    zrobić 1 prezesa który by odpowiadał całym swoim majątkiem jak by doprowadziłb do straty .a co to dzisiaj za prezesi z nadania ze aż w internecje huczy że marchel strzelec i machurat to ludzie śniadego i raczka co prawda po studiach ale bez aplikacji lub doktoratu,

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Krzysztof Stepokura

Prezes formy Eurotel. W 1994 roku założył firmę telekomunikacyjną Martel, która od 1996 roku była autoryzowanym przedstawicielem sieci Era. Obecnie spółka ta prowadzi dystrybucję sprzętu telekomunikacyjnego firm Siemens, Panasonic oraz innych wiodących marek na rynku telefonii komórkowej. W latach 2001-2002 pracował jako Prezes Zarządu w Tele-Net Sp. z o.o. - firmie będącej autoryzowanym dealerem sieci ERA. Od 2002 roku jego kariera zawodowa związana jest ze spółką Eurotel, w której przez...

Najczęściej czytane