• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Niższe taryfy zamiast mrożenia cen energii, gazu i ciepła

erka
28 marca 2024, godz. 08:30 
Opinie (169)
Zamiast mrożenia cen po 1 lipca zostaną obniżone taryfy za prąd? Zamiast mrożenia cen po 1 lipca zostaną obniżone taryfy za prąd?

- Po świętach pod obrady rządu trafi pakiet ustaw związany z cenami energii. Resort zaproponuje nowe taryfy - powiedziała w Polsat News szefowa resortu klimatu Paulina Hennig-Kloska. Zamrożone ceny energii - prądu, gazu i ciepła - obowiązują już tylko do końca czerwca 2024. Po tej dacie przepisy te najprawdopodobniej nie zostaną przedłużone.



URE zatwierdził taryfy energii na 2024 r. Niższe o 30 proc. URE zatwierdził taryfy energii na 2024 r. Niższe o 30 proc.


- W związku z cenami zaproponujemy nowe naliczenie taryf, jest przestrzeń do obniżki taryf - zapowiedziała minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. - Planujemy też wprowadzenie bonu energetycznego dla osób z najniższymi dochodami.


Rząd planuje wprowadzenie nowych taryf na prąd, gaz i ciepło



- Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce, aby ceny energii w drugiej połowie 2024 r. kształtowały się na poziomie akceptowalnym przez większość społeczeństwa - czytamy w odpowiedzi resortu na interpelację. - Celem prowadzonych działań będzie przywrócenie równowagi na rynku energii elektrycznej, tak aby ceny i stawki opłat zatwierdzane w taryfach przez prezesa URE kształtowały się na poziomie akceptowalnym przez większość społeczeństwa.


Obniżki cen energii tylko dla najuboższych



Środki budżetowe przeznaczane dotąd na zamrożenie cen energii mają być skierowane do gospodarstw domowych znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji ekonomicznej.

Przypomnijmy, że tylko do 30 czerwca 2024 r. obowiązują przepisy o obniżonych cenach dla odbiorców energii, gazu i ciepła.
erka

Opinie (169) 4 zablokowane

  • Skladniki ceny energii

    Mówi się o cenie energii bez podania co się składa na jej wysokość, że jest to skladowa różnych parapodatkow, między innymi składki na te okrzyczane wiatraki. Nie mówi się że inteligentne liczniki też kosztują. Wmawia się że bezplatnie zostaną zainstalowane. Tak ale przeciez dystrybutor musi je kupić i koszty zostaną ujęte w opłatach dystrybucyjnych. Nie ma nic za darmo. Wymysl zastosowania cen godzinowych dla taryfy G to już samo w sobie kuriozum, ale zarobi kto producent a może tylko sprzedawca owych liczników. Ech polityka i jeszcze raz polityka.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Leszek Pankiewicz

Od 2011 prezes zarządu Solwit SA. Aktywnie uczestniczył w rozwoju projektów inwestycyjnych w obszarze badań i rozwoju technologii informatycznych, pełniąc funkcje zarządcze polskich oddziałów czołowych korporacji informatycznych: 1999-2010: Intel Technology Poland (Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu); 1997-1999: Olicom Poland (Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny); 1991-1997: CrossComm-Poland (Dyrektor Finansowy, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny) Pełnił funkcje w organach doradczych: członek...

Najczęściej czytane