• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przyjdź na spotkanie w sprawie atomówki

VIK
14 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 
Większość społeczeństw zachodniej Europy zaakceptowało obecność elektrowni atomowych w ich otoczeniu. Większość społeczeństw zachodniej Europy zaakceptowało obecność elektrowni atomowych w ich otoczeniu.

Gdzie powinna stanąć pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce? Czy prąd z "jądrówki" będzie tańszy? Jak zapewnić bezpieczeństwo elektrowni? Jak powstanie elektrowni wpłynie na turystykę w regionie? Chcesz wysłuchać opinii ekspertów na ten temat i poznać wyniki badania opinii publicznej prowadzonego przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną? Chcesz sam wyrazić swoje zdanie? Przyjdź na spotkanie w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.



Polscy przeciwnicy elektrowni jądrowych zwykle protestują na ulicach. 18 października w GPN-T będą mieli okazję podyskutować. Polscy przeciwnicy elektrowni jądrowych zwykle protestują na ulicach. 18 października w GPN-T będą mieli okazję podyskutować.
Dyskusja panelowa "Pomorzanie wobec elektrowni jądrowej" odbędzie się w ramach Forum Dialogu i Współpracy "Energia i Samorządność" we wtorek 18 października (początek o godz. 13) w GPN-T przy ul. Trzy Lipy 3 zobacz na mapie Gdańska. Spotkanie ma charakter otwarty dla publiczności.

Czy powstanie elektrowni jądrowej w województwie pomorskim przyczyni się do rozwoju regionu? Na jakie korzyści związane z tą inwestycją mogą liczyć okoliczni mieszkańcy? Czego obawiają się mieszkańcy powiatów puckiego i wejherowskiego? Jaka powinna być rola władz samorządowych i państwowych? Jak powinny wyglądać konsultacje społeczne? Te i inne pytania zostały zadane dwukrotnie, w 2010 i w 2011 r. mieszkańcom województwa pomorskiego, w tym mieszkańcom okolic najbardziej prawdopodobnej lokalizacji elektrowni jądrowej w Żarnowcu, w ramach badań opinii publicznej prowadzonych przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną Sp. z o.o.

Czy takie spotkania są potrzebne?

Ich głównym celem było poznanie oczekiwań społeczności lokalnych wobec władz państwowych, samorządowych oraz inwestora, dotyczących planów realizacji inwestycji elektrowni jądrowej w Polsce. Opracowany raport z badań oraz główne wnioski i rekomendacje z nich płynące zostaną zaprezentowane podczas wtorkowego spotkania. Najważniejszym punktem będzie dyskusja z udziałem przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych oraz inwestora.

Udział zapowiedzieli: Witold Drożdż, wiceprezes PGE EJ1 (inwestor), Roman Zaborowski, wojewoda pomorski, Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego, Zbigniew Walczak, wójt Gminy Gniewino, Jarosław Białk, zastępca wójta Gminy Krokowa oraz Teresa Kamińska, prezes zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pomorska Kronika Biznesu

W programie Marka Kańskiego "Pomorska Kronika Biznesu":
- Nie tylko beton - rozmowa z Jerzym Buzkiem, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.
- Energetyka, biotechnologie, bezpieczeństwo - Gdański Park Naukowo-Technologiczny rozbudowuje potencjał.
- Kolory morza - przeboje targów turystycznych w Hamburgu.
"Pomorska Kronika Biznesu" w TVP Gdańsk w piątek o godz. 18.20 i w sobotę o 17.
VIK

Wydarzenia

Pomorzanie wobec energii jądrowej

spotkanie, konferencja

Miejsca

Opinie (198)

  • druga Japonia nieszczęść

    Chcecie drugiej Japonii, tego nieszczęścia i tragedi ludzkiej, bo budowa elektrowni zmierza w tym kierunku.

    • 2 2

  • 13:00 to żart?! (1)

    dla kogo jest to spotkanie??

    • 3 0

    • Dla tych co uważają, że to ważniejsze niż praca i codzienne obowiązki. Pewnie dla studentów.

      • 0 0

  • UWAGA!, UWAGA, UWAGA!

    NASTEPNA FUKUSHIMA, JUZ NIE DLUGO!

    • 2 2

  • nie -dla elektrowni jądrowej.........nie zostawię po sobie śmieci które rozkładają się tysiące lat......chce by naukowcy skupili się na innych wynalazkach zgodnych z tym jak działa natura - poczekam przy świeczce :) może bedę miała wiecej czasu dla rodziny bo praca sie będzie konczyc kiedy słońce zajdzie :)

    • 4 1

  • jaki jest sens budowy atomówki?

    Mamy mnóstwo węgla, być może także mnóstwo gazu (jeżeli łupki rzeczywiście kryją wydobywalny gaz na skalę przemysłową). Nowe technologie pozwalają korzystać z węgla w sposób inny niż metodą odkrywkową i w sposób bardziej efektywny, jak chociażby metoda zagazowania węgla u źródła. Tymczasem jak mantrę powtarza się jak bardzo niezbędna jest nam elektrownia atomowa... Mamy dostęp do surowca? nie. Mamy technologię? nie. Mamy kompetencje i personel? nie. Mamy możliwość składowania odpadów radioaktywnych? nie! Dla mnie odpowiedź czy budować atomówkę jest oczywista...

    • 3 0

  • Dlaczego protesty? (1)

    Dlaczego protestujemy przeciwko elektrowni która nie wiadomo czy powstanie i nie wiadomo gdzie? Dlaczego nie protestują przeciwko elektrowni atomowej na Litwie której plany miejsce jest wyznaczone? Dlaczego nie protestują przeciwko zatruwaczom środowiska jakimi są elektrownie węglowe? ODP.: Bo też chcą mieć prąd.Tak na marginesie tymi wszystkimi ekologicznymi obostrzeniami zarżniemy Europejską gospodarkę, bo kto logiczny będzie płacił za ''używanie środowiska'', a w Chinach czy Indiach jeszcze ich po rękach będą całować że otworzyli tam swoją fabrykę. To co szkodliwie emituje Europa to 12% światowego zanieczyszczenia. Chiny Indie i USA nie podpisują takich samobójczych deklaracji i ustaw a łącznie produkują 71% światowego zanieczyszczenia. Dlaczego? Bo utopią swoją gospodarkę a klientów przejmie konkurencja, a produkować będą tak czy siak więc co za różnica czy nasze kominy trują ziemię czy chińskie. Sumarycznie i tak nasza planeta dostanie po pupie czy to się nam ludziom podoba czy nie. Musimy ograniczać zużycie środowiska żeby było dla naszych wnuków ale nie kosztem tego że kraj utopimy w długach bo kasa musi się zgadzać. Wydajemy to musimy zarabiać nie zarabiamy to bankrutujemy.

    • 0 0

    • Masz rację trzeba zarabiać. Tylko może niech wybudują w Zakopanem albo pod Warszawą. Chińczycy i Amerykanie trują jak leci. Hindusi zawsze mieli bałagan, ale woda ich oczyszczała. A Chińczycy jak przyjeżdżają do Sopotu to im się podoba morze a nie smartfony. Temat nie do rozkminy, bo prąd drogi, a ziemia też droga.

      • 0 0

  • Słuchajcie, a jak p.i.erdol.nie to już na Molo nie pójdziemy ani na Kaszuby czy Hel? Ciekawe jak się trzymają w Japonii po ostatniej katastrofie?

    • 1 0

  • nowoczesne społeczeństwa odchodza od atomówek!!! to już przeszłość!!!!!!!!!!!!

    • 1 2

  • Elekrownie gazowe budowac skoro jest gaz...bezpieczniejsze

    • 0 0

  • DLACZEGO EKOLODZY NIE PROTESTUJA PRZECIW ELEKTROWNI WEGLOWEJ ! PRZECIEZ PRZEZ WYDOBYCIE WEGLA SA OGROMNE SZKODY WEGLOWE !

    Jedzcie Ekolodzy na Slask i tam protestujcie zeby powstrzymac wydobycie wegla bo to doprowadzilo do szkod weglowych . Przeciez juz wyprowadza sie ludzi z calych dzielnic bo domy pekaja. No ekolodzy ! mozecie sie tam wykazac . Tylko protestujcie tam tak dlugo az powstrzymacie wydobycie wegla . I CO EKOLODZY ? JEDZCIE NA SLASK PROTESTOWAC SKORO JESTESCIE TAKIMI EKOLOGAMI .... CIEKAWE DLACZEGO TAM NIE PROTESTUJECIE BO SZKODY GORNICZE SA WIDOCZNE A JAKOS WAS TAM NIE MA .... TYLKO ODRAZU PRZYGOTUJCIE PIENIADZE ZEBY ZAPLACIC ELEKTROWNIA ODSZKODOWANIA ZA ZAMKNIECIE .

    • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Adam Kabat

Dyrektor operacyjny SESCOM (nadzoruje realizację kontraktów). Magister Inżynier Elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Gdańskiej. Od lat 90. kontynuuje doświadczenia w zarządzaniu z licznymi sukcesami z zakresu zwiększania poziomu sprzedaży w branży B2B, nawiązywaniu międzynarodowych relacji handlowych, pozyskiwania finansowania i współpracy typu venture capital oraz rozwiązywaniu problemów szybko rozwijających się organizacji.Ekspert w budowaniu zespołów managerskich i w...

Najczęściej czytane