• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Specjalna strefa ekonomiczna w Stoczni Gdynia przyjęta jednogłośnie

Robert Kiewlicz, Michał Sielski
28 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat MARS przejmie kolejne udziały w stoczni Crist?
Gdyńscy samorządowcy liczą na szybkie powołanie specjalnej strefy ekonomicznej na terenach Stoczni Gdynia. Gdyńscy samorządowcy liczą na szybkie powołanie specjalnej strefy ekonomicznej na terenach Stoczni Gdynia.

Specjalna strefa ekonomiczna na terenach Stoczni Gdynia ma poprawić sytuację zwolnionych stoczniowców i przyczynić się do rozwoju regionu. Przekonani o tym są gdyńscy radni, którzy w środę jednogłośnie przegłosowali uchwałę na temat jej utworzenia. Decyzję gdyńskich samorządowców musi jednak zaakceptować rząd.



W uzasadnieniu uchwały o ustanowieniu specjalnej strefy ekonomicznej na nieruchomościach obejmujących gdyńskie tereny stoczniowe oraz tereny przemysłowe stwierdzono, że pomoże to wykorzystać potencjał tych gruntów.
 
- Ustanowienie strefy powinno być impulsem dla inwestorów i przedsiębiorców do skoncentrowania swojej aktywności na tym właśnie terenie - czytamy w uzasadnieniu. - System zachęt podatkowych, wiążący się z funkcjonowaniem specjalnej strefy ekonomicznej w wielu miejscach w Polsce, okazał się skuteczną motywacją dla firm i bodźcem do rozwoju.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, której częścią mają być tereny stoczniowe, zamierza nabyć dwa z trzech niesprzedanych terenów produkcyjnych: dawną elektrociepłownię i tereny biurowe przy ul. Czechosłowackiej.

Jak poinformował wiceprezydent Gdyni Bogusław Stasiak, Energomontaż Północ (jedna z firm, które zakupiły tereny Stoczni Gdynia) zgłosił się z wnioskiem, by ich nieruchomość przy ul. Handlowej także dołączyć do specjalnej strefy ekonomicznej. Z podobną inicjatywą zamierzają też wyjść inni nabywcy składników majątku gdyńskiej stoczni, m.in Stocznia Crist, Nauta.

Zobacz aktualna mapę, ukazująca ruch statków w Zatoce Gdańskiej Morza Bałtyckiego. Aktualizowana online.

Miejsca

Opinie (61) 4 zablokowane

  • (1)

    W Gdyni po za hipermarketami nie powstają praktycznie żadne inne miejsca pracy , a bez rozwoju przemysłu zapomnijmy o rozwoju regionu

    • 9 0

    • ale taki jest zamysł filozofów

      którzy nas pchali od 1989 do unii - POlska ma być dziura w dupie i nic nie produkowac - ma tylko bulić składki do kasy i wypłacać 60% narodu "fantastyczne" pensje po 300 ojro

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Monika Płocke

Banking Technology, Head of Change and Technology Capabilities w Nordea Bank AB. Absolwentka Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, studiów MBA oraz licznych programów w Harvard Business School i London Business School. Karierę zawodową rozpoczęła w 1993 r. w AT&T Bell Labs (dziś Lucent Technologies) jako projektant systemów informatycznych. Od 1995 r. pracowała w firmie PROKOM jako koordynator projektów. Od 1.01.2014 r. do 31.10.2015 r. była Prezesem...

Najczęściej czytane