• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Brzostek Top Team - tu boks może trenować każdy

2 września 2024 
Opinie (1)

Materiał z 2023 roku

Zobacz trening małych bokserów ze spektrum autyzmu.

W klubie Brzostek Top Team, mieszczącym się na terenach dawnej stoczni, przy ul. ElektrykówMapka, trenują obecnie dzieci od 4. roku wzwyż, nastolatki, osoby dorosłe na różnych poziomach zaawansowania, w tym mistrzowie sztuk walki, a nawet seniorzy, dzieci ze spektrum autyzmu i zespołem Downa. Klub dba jednak nie tylko o rozwój fizyczny swoich zawodników, ale też - dzięki mecenatowi Energi SA - uczy ich prawidłowego odżywiania oraz nieustannie inspiruje. A skoro organizowane w klubie treningi bokserskie cieszą się wciąż rosnącą popularnością, trenerzy, podczas specjalnych warsztatów, dzielą się swoją wiedzą z nauczycielami wychowania fizycznego, aby elementami sztuk walki urozmaicali prowadzone przez siebie lekcje.





Akademia Boksu i Warsztaty dla Dzieci



Gdybyśmy mieli wskazać dyscyplinę sportu, której absolutnie nie widzimy w roli narzędzia terapeutycznego dla małych dzieci, szczególnie z takimi problemami, z jakimi zmagają się dzieci ze spektrum autyzmu czy zespołem Downa, boks znalazłby się w ścisłej czołówce. Maciej Brzostek, bokser i trener, a także inicjator Kuźni niebieskich talentów, na szczęście był innego zdania. Dziś prowadzone przez niego zajęcia dają tak dobre rezultaty, że pod wrażeniem są nawet opiekunowie małych podopiecznych.

Zajęcia odbywają się w różnorodnych grupach wiekowych: od 4 do 14 lat, co pozwala na precyzyjne dostosowanie programu do potrzeb każdego dziecka. Treningi są zróżnicowane pod względem tematyki i podejścia, a to z kolei znacznie zwiększyło ich efektywność.

- Tymi dziećmi targają ogromne emocje i my je uczymy, że poprzez sport mogą je z siebie wyrzucić. Dać im upust - podkreśla Maciej Brzostek, prezes Brzostek Top Team i inicjator Kuźni niebieskich talentów, prowadzący zajęcia z dziećmi ze spektrum. - Treningi bokserskie są nastawione na koordynację ruchową, a jednocześnie na skupienie i koncentrację. Na powtarzaniu tych samych elementów aż do perfekcji. Tu oczywiście nie uczymy dzieci walczyć. Tłumaczymy im, że nigdy się nie bijemy, ale możemy się bronić. Chciałbym podkreślić, że ważna jest też atmosfera, w jakiej odbywają się zajęcia. Dzieci mają prawo zachowywać się głośno, wyrzucać z siebie emocje. Nikt niczego im nie narzuca. Warunki pracy są więc optymalne dla dzieci ze spektrum autyzmu i wpisują się w ich potrzeby.
Klub nie zapomniał też o rodzicach małych wojowników, dla których organizowano specjalne warsztaty, oferując im wparcie merytoryczne i psychologiczne w walce z niełatwą codziennością. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia głównego sponsora klubu i stowarzyszenia Brzostek Top Team, jakim jest Energa SA.

Trenerzy z Brzostek Top Team często odwiedzają szkoły, organizując lekcje pokazowe, a także szkolą nauczycieli wychowania fizycznego w tym, jak prowadzić zajęcia z elementami boksu. Na zdj. Podczas "Niebieskich igrzysk" w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 w Gdańsku. Trenerzy z Brzostek Top Team często odwiedzają szkoły, organizując lekcje pokazowe, a także szkolą nauczycieli wychowania fizycznego w tym, jak prowadzić zajęcia z elementami boksu. Na zdj. Podczas "Niebieskich igrzysk" w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 w Gdańsku.

Warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego i lekcje boksu w szkołach



Jak zachęcić dzieci i młodzież do większego zaangażowania podczas lekcji wychowania fizycznego? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu nauczycieli, skarżąc się przy okazji na spadającą aktywność i brak zainteresowania czynnym uprawianiem sportu wśród młodych ludzi.

Zespół trenerów Brzostek Top Team poradził sobie z tym problemem znakomicie - zaoferował młodzieży taki rodzaj aktywności, który jest nie tylko atrakcyjny, ale potrafi wycisnąć z największych twardzieli siódme poty. A skoro ich pomysł się sprawdził, to postanowili się nim podzielić.

- Nasi młodzi zawodnicy często komentują, że szkoda, że lekcje wychowania fizycznego nie wyglądają tak, jak nasze treningi, bo wtedy uczestniczyliby w nich chętniej - opowiada Maciej Brzostek, prezes klubu i stowarzyszenia Brzostek Top Team. - Te słowa podsunęły nam pomysł, aby wprowadzić boks do szkolnych sal gimnastycznych. Tym bardziej, że już od kilku lat boks, w ramach zajęć wychowania fizycznego, trenują w naszym klubie studenci. Warsztaty dla nauczycieli z Gdańska, które zorganizowaliśmy w pierwszej połowie roku, odniosły ogromny sukces, dlatego już pracujemy nad kolejną edycją. Jesteśmy również otwarci na propozycje poprowadzenia takich lekcji w szkołach. Nauczyciele, których szkoliliśmy, donieśli nam, że od kiedy wprowadzili podczas zajęć elementy boksu, frekwencja i zaangażowanie uczniów momentalnie wzrosły.
Autorski program zajęć sportowych z elementami boksu jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich.

- Nasze działania obejmują zarówno wizyty w szkołach, jak i organizowanie treningów w naszym klubie, do którego zapraszamy uczniów - tłumaczy Maciej Brzostek. - Regularnie jeździmy do szkół, gdzie przeprowadzamy lekcje pokazowe z boksu, prezentując podstawowe techniki i zachęcając uczniów do aktywności fizycznej. Szkoły mogą również umawiać się na wizyty w naszym klubie, gdzie uczniowie mają możliwość uczestniczenia w specjalnych, zamkniętych treningach bokserskich.
Ci uczniowie, którzy złapią bakcyla, mogą dołączyć do którejś ze stałych grup, trenujących w klubie.

Zobacz relację ze spotkania z cenionym dietetykiem Michałem Wrzoskiem, którego kanały w mediach społecznościowych biją rekordy popularności.

Cierpisz na zaburzenia odżywiania? W klubie BTT ci pomogą



"W zdrowym ciele zdrowy duch" (łac. Mens sana in corpore sano) - to słynna sentencja, której autorem był rzymski poeta Juwenalis. Już w czasach starożytnych ludzie wiedzieli o tym, że ruch to podstawa m.in. dobrego samopoczucia.

O dobre samopoczucie, jak również o siłę do uprawiania sportu jednak trudno, kiedy walczy się z chorobami metabolicznymi bądź zaburzeniami odżywiania. Z pomocą przychodzi Brzostek Top Team, który, dzięki wsparciu swojego strategicznego partnera, jakim jest Energa SA, ma możliwość zaoferowania swoim zawodnikom oraz sympatykom specjalistyczną pomoc.

W pierwszej połowie roku, pod egidą Brzostek Top Team, odbyły się m.in. warsztaty z cenionym i jednym z najpopularniejszych dietetyków w Polsce, Michałem Wrzoskiem, które odnotowały frekwencyjny sukces, a także warsztaty "Ruch i Relacja z Jedzeniem" prowadzone przez Joannę Buraczek z Fundacji PoMoc, oferujące wsparcie nie tylko w zakresie zdrowego odżywiania, ale również w budowaniu z nim zdrowych relacji.

Kontynuacja tych warsztatów jest zaplanowana na kolejne miesiące, co pozwoli na dalszą edukację i wsparcie młodych ludzi w walce z problemami metabolicznymi. Fundacja PoMoc oferuje także indywidualne konsultacje, co znacznie zwiększa skuteczność programu.

  • W Brzostek Top Team nie brakuje okazji do treningów pod okiem mistrzów.
  • Dariusz Michalczewski w ringu z Laurą Grzyb.
  • Trening z Fiodorem Czerkaszynem
  • ChampCamp z Piotrem Wilczewskim
  • ChampCamp - Nowe technologie
  • W Brzostek Top Team nie brakuje okazji do treningów pod okiem mistrzów.
  • W Brzostek Top Team nie brakuje okazji do treningów pod okiem mistrzów.
  • ChampCamp z Laurą Grzyb.
  • ChampCamp z Laurą Grzyb.
  • Krzysztof Diablo Włodarczyk
  • Krzysztof Diablo Włodarczyk

Seminaria ChampCamp, czyli motywujące spotkania z tymi, którzy odnieśli sukces



Nic nie motywuje lepiej niż osobisty kontakt z tymi, którym udało się odnieść sukces, dlatego Brzostek Top Team regularnie organizuje spotkania z cenionymi i utytułowanymi sportowcami.

W pierwszej połowie br. w klubie gościli m.in. Mateusz Masternak - znany bokser i były mistrz Europy w wadze cruiser, Fiodor Czerkaszyn - utalentowany bokser wagi średniej i Piotr Wilczewski - doświadczony trener i były bokser.

- Cykl seminariów #ChampCamp okazał się ogromnym sukcesem, przyciągając wielu uczestników zainteresowanych sportem, zdrowym trybem życia oraz osobistym rozwojem - podsumowuje Lucyna Mach, menadżer Brzostek Top Team. - Spotkania z wybitnymi sportowcami i ekspertami dostarczyły nie tylko wartościowej wiedzy, ale także inspiracji do działania i dążenia do własnych celów. Każde seminarium było wyjątkową okazją do bezpośredniego kontaktu z profesjonalistami, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i motywowali uczestników do pracy nad sobą.
Jednym z najbardziej inspirujących wydarzeń było natomiast seminarium z udziałem paralimpijczyków, Damiana i Dawida Żołądków, których historia pokazuje, że siła woli i wsparcie bliskich mogą zdziałać cuda.

Damian rozpoczął intensywną rehabilitację, nie poddając się mimo problemów, takich jak zespół zmęczenia poudarowego i osłabienie lewej strony ciała. Dziś, dzięki wsparciu brata, wraca do treningów, a ogólnorozwojowe ćwiczenia stały się kluczowym elementem jego rehabilitacji, z nadzieją na starty w zawodach dla parabiegaczy.

Realizacja projektu pn. Bliżej siebie - silni zawsze razem" jest możliwa dzięki wsparciu Energi SA. Projekt jest wspierany przez mecenasa w ramach realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju.



Zobacz, jak seniorzy trenują boks z wujkiem Dariusza Tigera Michalczewskiego.

Festiwal filmowy, który inspiruje i podnosi na duchu



Klub Brzostek Top Team to nie tylko miejsce, w którym trenują osoby w różnym wieku i na różnych poziomach zaawansowania - od dzieci po seniorów, od początkujących aż po tych, którzy mają na koncie tytuły mistrzowskie. To także miejsce, które integruje ze sobą wszystkie te grupy, motywuje do działania i nieustannie inspiruje.

Taki właśnie cel przyświecał odbywającemu się w klubie Festiwalowi Filmów, który prezentował inspirujące historie osób z niepełnosprawnościami.

- Od lutego do końca kwietnia przygotowaliśmy wewnątrzklubową sondę, w czasie której wybraliśmy starannie filmy, które przedstawiają różne aspekty życia i wyzwań, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami a także opowiadają ich inspirujące historie - mówi Lucyna Mach, menadżer Brzostek Top Team. - W programie znalazły się m.in. filmy, takie jak "Teoria wszystkiego", "Tańcząc w ciemnościach", "Siubuk", "Jak Feniks" czy "Czarny łabędź", które ukazywały siłę ducha i niezłomność w pokonywaniu życiowych trudności. Pokazy te nie tylko dostarczyły silnych emocji, ale także edukowały i inspirowały uczestników do refleksji nad własnym życiem.
Zakres działalności Stowarzyszenia Brzostek Top Team jest ogromny, jednak te dodatkowe aktywności z reguły nie mają wpływu na funkcjonowanie klubu, który jest oddany do dyspozycji osób trenujących przez 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, w godz. 7-21. Zakres działalności Stowarzyszenia Brzostek Top Team jest ogromny, jednak te dodatkowe aktywności z reguły nie mają wpływu na funkcjonowanie klubu, który jest oddany do dyspozycji osób trenujących przez 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, w godz. 7-21.

Chcesz trenować boks? Odwiedź Brzostek Top Team



Zakres działalności Brzostek Top Team jest ogromny i uwzględnia m.in. wsparcie dzieci i młodzieży z różnymi wyzwaniami, takimi jak niepełnosprawność intelektualna, wykluczenie społeczne, zaburzenia psychiczne oraz konsekwencje uchodźstwa wojennego.

- Poprzez te działania stajemy się realnym wsparciem dla osób potrzebujących, oferując im pomoc oraz narzędzia do radzenia sobie z trudnościami życiowymi - podkreśla Lucyna Mach, menadżer klubu. - Nasza inicjatywa nie tylko podnosi świadomość społeczną na temat tych problemów, ale także działa na rzecz ich rozwiązania i poprawy jakości życia osób dotkniętych tymi wyzwaniami.
Pamiętajmy jednak, że Brzostek Top Team to przede wszystkim klub sportowy, w którym - oprócz boksu - regularnie odbywają się treningi też innych sztuk walki, dla osób w różnych przedziałach wiekowych, od dzieci po seniorów, a także na różnym etapie zaawansowania - od początkujących, po zawodników mogących pochwalić się sukcesami na ringu. Istnieje też możliwość treningów indywidualnych oraz grupowych dla zamkniętych grup.

Szczegółowy grafik znajduje się na stronie klubu Brzostek Top Team

Klub jest otwarty od poniedziałku do soboty w godz. od 7:00 do 21:00, zapewniając przestrzeń do treningów i rozwoju sportowego przez 6 dni w tygodniu.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (1)

  • Super warunki. Ja trening na Stoczniowcu miałem na pięterku tuż obok hali,która spłonęła...ciasno. Nisko..ale jaki tam był klimat! Stare materace. Kozioł. Rękawice te brązowe...super czasy. Trenujcie dzieciaki. Tylko bądźcie prawdziwe kozaki a nie leszcze i nie bijcie słabszych

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Wystawa Superheroes & Friends

35 zł
wystawa

Bąbelki pod tęczą. Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku do 3 lat

20 zł
spotkanie, warsztaty

Najczęściej czytane