• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Egzaminy bez zakłóceń. "Na piątek komisje skompletowane"

Wioleta Stolarska
11 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
aktualizacja: godz. 15:58 (11 kwietnia 2019)
Czwartkowy egzamin nie jest zagrożony w trójmiejskich szkołach. Odbędzie się zgodnie z planem. Czwartkowy egzamin nie jest zagrożony w trójmiejskich szkołach. Odbędzie się zgodnie z planem.

Czwartkowy egzamin gimnazjalny odbył się zgodnie z planem. O godz. 9 uczniowie przystąpili do testu matematyczno-przyrodniczego. Problem mógł się pojawić przy organizacji piątkowego egzaminu z języka obcego, który powinien odbywać się w mniejszych salach. Wówczas potrzebne są dodatkowe osoby do komisji. Samorządy zapewniają jednak, że składy już są skompletowane.



Czy uczniowie wykorzystają sytuację strajku, żeby podważać wyniki egzaminów?

Aktualizacja godz. 16.00.

W Gdańsku jutro wydział Rozwoju Społecznego nie przewiduje trudności z przeprowadzeniem egzaminu, mimo, że komisji będzie o ponad sto więcej.

- Dzięki ogromnej pracy naszych pracowników udało się praktycznie skompletować także komisje egzaminacyjne na piątek, gdy odbędą się egzaminy językowe - mówi Grzegorz Kryger, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego w gdańskim magistracie. - A przypominam, że tego dnia potrzebnych jest o wiele więcej osób do komisji, bo ponad 530. Samych komisji będzie jutro w Gdańsku ponad 250.
W Gdyni i Sopocie także wszytko powinno odbyć się zgodnie z planem.

Aktualizacja godz. 15.00.

We wszystkich sopockich gimnazjach odbył się egzamin matematyczno-przyrodniczy. Przystąpiło do niego 146 uczniów. Liczba obecnych pracujących nauczycieli umożliwiła pracę poszczególnych komisji egzaminacyjnych zgodnie z wymaganiami i warunkami określonymi w przepisach prawa oświatowego.

Aktualizacja godz. 14.05.

W Gdańsku, pomimo strajku oświatowego, udało się także drugiego dnia egzaminów gimnazjalnych stworzyć komisje egzaminacyjne we wszystkich 44 gimnazjach. Dziś zorganizowano pracę 152 komisji egzaminacyjnych, w których pracowało 172 nauczycieli ze swoich szkół, 36 oddelegowanych oraz 233 osoby z zewnątrz. Egzaminem objęto 3375 uczniów.

Teraz miasto koncentruje się na sprawdzaniu kompletowania składów komisji na kolejne dni. Wyzwaniem jest dzień jutrzejszy - piątek, kiedy komisji egzaminacyjnych powinno być blisko 30 proc. więcej niż dziś.

Również w Gdyni egzamin odbył się bez żadnych problemów.

Aktualizacja godz. 12.45.

Zakończyły się czwartkowe egzaminy. Jutro gimnazjaliści przystąpią do sprawdzianu z języka obcego nowożytnego. Egzamin rozpoczyna się w piątek o godz. 9 i trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.

Aktualizacja godz. 11.45.

Trwa egzamin z zakresu matematyki. Po zakończeniu sprawdzianu opublikujemy testy z sugerowanymi odpowiedziami.

Uczniowie przystąpili do egzaminu z części matematyczno-przyrodniczej - o godz. 9 rozpoczęła się pierwsza część z zakresu przedmiotów przyrodniczych (60 minut), a o godz. 11 z zakresu matematyki (90 minut).




Egzamin odbywa się w takich samych warunkach jak część humanistyczna, która w środę przebiegła bez zakłóceń, dlatego według dyrektorów nie jest on zagrożony.

- Potrzebujemy takich samych składów komisji, w tej samej liczbie, więc nie powinno być problemu - zapewniał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.
Czytaj też: Gimnazjaliści napisali egzamin mimo strajku. Czwartek niezagrożony

Specjalne warunki na egzamin językowy



Problem może pojawić się w piątek podczas egzaminu z języka obcego nowożytnego. Egzamin rozpoczyna się o godz. 9 i trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.

Egzamin gimnazjalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym składa się z 11 zadań zamkniętych. Sprawdzają one umiejętności związane ze znajomością i prawidłowym użytkowaniem języka obcego. Część zadań odnosi się do nagrań, które sprawdzić mają rozumienie ze słuchu. Inne bazują na krótkich tekstach i mają na celu zweryfikowanie zdolności czytania ze zrozumieniem.

Właśnie ze względu na tę część egzaminu, podczas którego musi zostać odtworzone nagranie, sprawdzian nie powinien odbywać się na sali gimnastycznej czy korytarzu. Zła akustyka może wpłynąć na to, jak dziecko napisze egzamin. Według nauczycieli to może być podstawa do odwołania się od wyników testu ze względu na gorsze warunki egzaminu.

Jak na razie egzaminy odbywały się w największych pomieszczeniach w szkole, na przykład na sali gimnastycznej. W piątek jednak uczniowie powinni pisać sprawdzian w salach, gdzie mieści się około 15 uczniów. To oznacza, że do tego czasu szkoły muszą znaleźć dodatkowe osoby do komisji.

- Rzeczywisty problem jest w piątek podczas egzaminu z języków obcych, wtedy potrzeba o wiele więcej osób do komisji. Są one cały czas kompletowane i mam nadzieję, że tak jak udawało się do tej pory, tak samo będzie też na piątkowy egzamin - powiedział Piotr Kowalczuk.
Podczas środowych egzaminów w komisjach w gdańskich szkołach było 431 osób. Według samorządu do piątku szkoły muszą znaleźć dodatkowe 30 proc. chętnych - czyli około 130 osób, które będą pracowały w komisjach.

Czytaj też: Egzamin gimnazjalny 2019 - arkusze i odpowiedzi z części humanistycznej

Jak na razie egzaminy odbywały się w największych pomieszczeniach w szkole. W piątek jednak uczniowie powinni pisać sprawdzian w salach, gdzie mieści się około 15 uczniów. Jak na razie egzaminy odbywały się w największych pomieszczeniach w szkole. W piątek jednak uczniowie powinni pisać sprawdzian w salach, gdzie mieści się około 15 uczniów.
W Gdyni egzamin jak dotąd przebiegł bez żadnych zakłóceń, podobnie ma być w najbliższych dniach.

- Dyrektorzy wszystkich gimnazjów w Gdyni zapewniają, że mają zabezpieczone składy komisji i odpowiednie warunki na wszystkie egzaminy, włącznie z piątkiem - poinformowała Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy gdyńskiego magistratu.

Egzamin ósmoklasisty zdecydowanie większy



Trójmiejskie szkoły i samorządy już teraz przygotowują się do poniedziałkowego egzaminu ósmoklasisty - potrwa on od 15 do 17 kwietnia.

- Już zaczynamy przygotowywać się do egzaminów ósmoklasisty w przyszłym tygodniu. Pamiętajmy, że one nie obejmują tych samych placówek, to znaczy, że będzie ich niemal dwa razy więcej - powiedział Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego w gdańskim magistracie.
W Gdańsku egzamin ten odbędzie się w 75 szkołach. To oznacza, że w komisjach ma być niemal dwa razy tyle osób, ile podczas egzaminów gimnazjalnych.

Opinie (298) 6 zablokowanych

  • Podczas gdy uczniowie jednego z gimnazjów w Gorzowie Wielkopolskim pisali wczoraj egzamin, działacze KOD (1)

    puszczali przez megafon odgłosy trzody chlewnej i krów. Co ciekawe, wyszli do nich strajkujący nauczyciele, którzy... zaczęli bić aktywistom KOD-u brawo.
    Jest nagranie w necie.Za zachwalanie zakłócania dzieciom egzaminu na bruk to mało,no chyba że na kopach.

    • 25 3

    • na mozg niektorym padlo

      albo doszlo juz do takiego absurdu, ze i za takie wPISy placa...

      • 0 4

  • To forum to jedna wielka hodowla pisowskich trolli. Nic dziwnego, ze bezrobocie spadło.

    • 5 19

  • Informacje (3)

    Tak czytam te wszystkie komentarze i łapie się za głowę co tu ludzie piszą.
    Moja mama jest nauczycielką. Sam jeszcze jestem uczeniem.
    Ludzie ogarnijcie się. Piszecie że praca 18 h a inni po 40h. owszem niech zmienią umowy ale to pewnie i tak wyjdzie lepiej nauczycielom. Oni te 18 godzin poświęcają tylko na zajęcia z uczniami. Czy ktoś z osób hejtujących ten zawód wie jak on wgl wygląda? Konsultacje, dyżury, opieka, wychowanie, praca w domu, sprawdziany (przygotowanie i sprawdzenie), rady, kursy, i wiele innych takich rzeczy. Moja mama mimo tych tzw 18 godzin o których wszyscy gadają chodzi wiecznie zmęczona i pracuje do późna.
    Piszecie, rząd zaproponował podwyżkę ale co to za podwyżka? Zainteresujcie się jak to będzie realnie wyglądać a nie to co rząd mówi. Co wam daje hejtowanie ludzie? każdy psioczy na PO/PIS ale gdy ktoś chce z nimi walczyć to potem jednak on jest ten zły. Zamiast wspierać nauczycieli którzy odważyli się wystąpić wy ich gnębicie. ZA CO ?

    • 8 18

    • mam radykalnie inne zdanie na ten temat

      • 4 3

    • dziękuję za tę wypowiedź

      Jak wygląda praca nauczyciela w domu doskonale wiedzą domownicy: współmałżonek/dzieci. Nie będę tu ponownie wyliczać obowiązków poza prowadzeniem lekcji "przy tablicy".
      Obcy liczą tylko, ile czasu nauczyciel przebywa w szkole. Wielu nauczycieli wolałoby swoją pracę wykonać w szkole w ciągu 40 godz., ale nie ma ku temu warunków z powodu braku wolnej sali, braku dostępu do komputera...

      • 2 2

    • nie zainteresują się

      bo im to nie na rękę.
      Nie byłoby na kim wyładować frustracji, poza tym 18 h i niekończące się wakacje wbijają im do głowy tzw publiczne media

      • 1 1

  • Broniarz znowu się zakiwał....

    • 12 0

  • Fundusz strajkowy buahahaha buahahaha

    • 12 0

  • strajkują i piszczą ze piniedzy nie dostaną to fundusz strajkowy utworzyli ha ha ha

    • 13 1

  • ale ci nauczyciele są obłudni i wyrachowani

    • 14 2

  • ale jaja alejaja fundusz piniondze im wpłacajcie narodzie bo świąt nie będo mieli za co zrobić hahaha (1)

    • 10 1

    • aha. CHyba dundusz za trollowanie zwiększyli

      • 0 1

  • Zakonnica i ksiądz w komisji egzaminacyjnej (1)

    Takie właśnie szydercze zdjęcie chodzi w lewackiej sieci. Jednak dzięki nim dzieciaki mogą napisać test. Teraz wiecie kto jest kim w Polsce?

    • 15 0

    • Szeregowcy dostali nakaz od biskupa to poszli co mieli zrobić. W końcu rzadni z nich nauczyciele.

      • 0 2

  • (1)

    Aby wywołać kłótnię w pokoju nayczycielskim wystarczy rzucić miedzy nich tysiaka.

    • 9 3

    • rzuciłeś kiedyś i widziałeś?

      • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Mniej światła, Więcej gwiazd 2024

spotkanie, pokaz

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które zwierzęta oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie?

 

Najczęściej czytane