• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wszystkie komisje egzaminacyjne zostały powołane

Wioleta Stolarska
9 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
aktualizacja: godz. 23:16 (9 kwietnia 2019)
Trwa kolejny dzień strajku w trójmiejskich placówkach oświatowych. Trwa kolejny dzień strajku w trójmiejskich placówkach oświatowych.

Egzaminy odbędą się dziś prawdopodobnie we wszystkich szkołach w Trójmieście. Do późnego wieczora we wtorek trwała walka o powołanie ostatniej z nich.



Uważasz, że uda się przeprowadzić egzamin gimnazjalny w dniach 10-12 kwietnia?

Aktualizacja godz. 22.48 Udało się skompletować składy komisji we wszystkich trzech placówkach, w których egzamin był zagrożony. Wszystko wskazuje na to, że uczniowie ze Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 i Szkoły Podstawowej nr 72 będą mogli napisać 10 kwietnia egzamin dla gimnazjalistów.

Aktualizacja godz. 22.34. Komisja w ZSO nr 8 także jest już kompletna.

Aktualizacja godz. 22.18. Udało się skompletować skład komisji w ZSO nr 7. W dwóch pozostałych brakuje coraz mniej osób.

Aktualizacja godz. 21.48. Trzy gdańskie szkoły jeszcze nie skompletowały składów komisji egzaminacyjnych. To Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 i Szkoła Podstawowa nr 72.

- Także w nich uczniowie powinni jednak stawić się na egzamin. To ważne dlatego, aby mieć szansę przystąpić do egzaminu w drugim terminie - podkreśla wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk.
Aktualizacja godz. 20.07. W Gdańsku są już skompletowane praktycznie wszystkie komisje. Po godzinie 19 brakowało osób jedynie w trzech szkołach, więc powinno się udać zapewnić pełne składy we wszystkich.

Aktualizacja godz. 14.30.

- Proszę, przyjdźcie jutro rano do szkoły na egzamin gimnazjalny. Nawet jeżeli on się nie odbędzie, to tylko wtedy będziecie mieć prawo do egzaminu w innym terminie - apeluje do gdańskich gimnazjalistów Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.
Jednocześnie informuje, że na chwilę obecną - pomimo prowadzonego strajku w gdańskich placówkach oświatowych, w zdecydowanej większości z 44 gimnazjów, egzamin gimnazjalny w dniu 10 kwietnia się odbędzie.

Aktualizacja godz. 13.10.

- Dyrektorzy szkół stają na wysokości zadania i robią wszystko, żeby jutrzejszy egzamin gimnazjalny się odbył. Wspierają się wzajemnie, działa kuratorium i my, liczymy, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ostateczne informacje o przeprowadzonych egzaminach dostaniemy dopiero jutro razem z protokołami - mówi Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.
Kuratorium twierdzi, że jest wielu chętnych do pilnowania egzaminów, a do akcji włączą się też ich pracownicy z uprawnieniami pedagogicznymi. Część szkół w Trójmieście deklaruje, że mimo protestu egzaminy - przynajmniej te gimnazjalne - odbędą się zgodnie z planem.

W Gdyni w Szkole Podstawowej nr 44 już teraz dyrekcja przekonuje, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Jednak już w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 33 w Gdańsku nie ma takiej pewności.

Może być tak, że tylko część uczniów będzie zdawać w terminie. Strajk może być potraktowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną jako przypadek losowy. Wtedy zgodnie z prawem sprawdzian ósmoklasisty i egzamin gimnazjalny odbędą się w dodatkowym terminie.

Aktualizacja godz. 10.20.

W środę do egzaminu gimnazjalnego w Trójmieście powinno przystąpić 98 szkół - w tym 63 w Gdańsku, 30 w Gdyni i pięć w Sopocie. Łącznie egzamin ma napisać 6 266 uczniów z Trójmiasta.

W całym województwie pomorskim do egzaminu zgłoszono 422 szkoły, w których do egzaminu przystąpi 22 822 uczniów.

- Dyrektor szkoły jest odpowiedzialny za przeprowadzenie egzaminu. Oczywiście zarówno kuratorium, jak i Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w miarę swoich możliwości stara się wspierać placówki w tym zakresie. Mamy sporo zgłoszeń osób, które mają odpowiednie kwalifikacje do pracy w zespole egzaminacyjnym, te zgłoszenia przekazujemy do miast, które wiedzą, gdzie są potrzeby - mówi Monika Kończyk, pomorska kurator oświaty.
Podkreśla, że najważniejszy jest uczeń, który nie jest w tym przypadku stroną sporu, więc nie powinien ponosić konsekwencji strajku nauczycieli.

- Mam syna w 3 klasie gimnazjum, nie wie, czy ma egzamin. Sprawdza Librusa, stronę CKE, Facebooka i każdy mówi inaczej. Czy w takiej atmosferze oni mają napisać te egzaminy? Czy taka atmosfera pomoże im je napisać? Uważam, że strajk powinien trwać, jednak egzaminy powinny się odbyć - przekonuje mama gimnazjalisty.
Aktualizacja godz. 9.40.

W Gdańsku, według danych na rano 9 kwietnia, strajk odbywa się w 96 szkołach i 32 przedszkolach (na ogólną liczbę 169 samorządowych placówek i 37 niesamorządowych) oraz ośmiu innych placówkach: Pałacu Młodzieży i poradniach pedagogiczno-psychologicznych.

Dziś strajkuje 2826 nauczycieli (na ogólną liczbę 7645 nauczycieli) i 397 pracowników administracji i obsługi (na 3500 pracowników). Zajęcia dydaktyczne zawieszone są w 10 placówkach.

W Gdyni jak informują dyrektorzy placówek dziś do strajku przystąpiło 65 proc. nauczycieli, a pod opieką znajduje się 1041 uczniów. Każde dziecko, które pojawiło się w placówce, nie pozostało bez opieki.




Według ostatnich informacji z poniedziałku w Gdańsku do strajku przystąpiło 98 szkół i 33 przedszkola (na ogólną liczbę 169 samorządowych placówek i 37 niesamorządowych). Strajkuje 4463 nauczycieli (na ogólną liczbę 7645 nauczycieli) i 650 pracowników administracji i obsługi (na 3500 pracowników). Zajęcia zawieszone zostały w 92 placówkach, w tym w 58 dydaktycznych (pozostawiono opiekuńcze), w 34 nie ma także opieki.

Czytaj też: Rozpoczął się strajk nauczycieli w Trójmieście

W gdyńskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zatrudnionych jest 3057 nauczycieli. Do strajku nie przystąpiło jedynie 250 nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Z kolei w Sopocie strajkuje 395 pracowników placówek oświatowych, co stanowi 54 proc. wszystkich zatrudnionych.

Zobacz zajęcia dla dzieci podczas strajku


W całym województwie do strajku przyłączyły się 632 z 828 zadeklarowanych placówek, a strajk odbywa się w 97 ze 112 zadeklarowanych gmin.



Czytaj też: Co z dziećmi w czasie strajku nauczycieli?

Dyrektorzy wciąż pracują nad skompletowaniem składu zespołów egzaminacyjnych. Dyrektorzy wciąż pracują nad skompletowaniem składu zespołów egzaminacyjnych.

Co z egzaminami?



Przed dyrektorami szkół, w których w środę, 10 kwietnia, rozpocznie się egzamin gimnazjalny stoi wyzwanie zebrania składów komisji. Kolejne wyzwanie to egzamin ósmoklasisty, rozpoczynający się 15 kwietnia.

MEN poszukuje chętnych na członków zespołu egzaminacyjnego. Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się zgłaszać do kuratoriów oświaty. Minister Edukacji Narodowej podpisała rozporządzenia dające taką możliwość.

Dyrektorzy szkół nie gwarantują, że uda się przeprowadzić egzamin, ale się nie poddają i proszą uczniów o gotowość. Wciąż pracują nad skompletowaniem składu zespołów egzaminacyjnych.



Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 43 jeszcze dziś będzie omawiał planowane egzaminy z uczniami.

- Zapraszam uczniów klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej do szkoły we wtorek na godzinę 10 w celu omówienia organizacji planowych egzaminów - poinformował Henryk Knospe.

Miejsca

Opinie (737) 5 zablokowanych

  • najlepsze będzie to że wrócą do pracy po strajku a rodzice dostaną zaznaczone w ćwiczeniach dziesiątki stron do nadgonienia materiału. Swoją drogą jestem pewien że za tym całym strajkiem stoją politycy którzy chcą wrócić do władzy.

    • 17 3

  • Jarek obiecał kasę !!!

    Zawracanie głowy z tymi nauczycielami.
    Jarek kasę obiecał i to najważniejsze.
    Niewykształconymi owcami łatwiej się rządzi

    • 2 15

  • podwyżki dla nauczycieli

    Wyprowadzić religię ze szkół do salek katechetycznych. Przestać płacić katechetom i księżom. Pieniądze przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli.

    • 6 15

  • Nie sądziłem że przyda mi się wykształcenie pedagogiczne (2)

    Jestem zaproszony do komisji, egzaminy się odbędą.

    • 25 5

    • (1)

      Niekaralnosc CI sprawdzili? Bo jak nie, to egzaminy beda niewazne

      • 4 3

      • Wystarczy oswiadczenie

        • 5 1

  • Czemu służą te egzaminy końcowe .Chyba tylko ocenie czy nauczyciel przerobil materiał czy nie zdążył. (1)

    Komisje CKE , wielkie pieniądze za sprawdzanie,kodowanie itp dyrdymały . Wprowadzić egzaminy wstępne do szkól i na uczelnie . Tak jak było.To bedzie prawdziwy obraz.

    • 15 3

    • Przecież te prace też trzeba będzie zakodowac i sprawdzić

      to jakaś róznica ?
      egzamin centralny pozwala ubiegać sie o przyjęcie do każdej szkoły.
      Każdy sobie - to będą szkoły które będą uznawały wyniki innych szkól i takie które nie.

      • 1 0

  • a może ten strajk obnaża całość konsekwencji rządzących........ (3)

    a może ten strajk obnaża całość konsekwencji rządzących?
    na pewno trudno było nauczycielom podjąć taką decyzję, ale są granice nadużyć i lekceważenia, warto zwrócić uwagę, że mają nauczyciele powody i że takiego strajku po 1989 nie było!!
    Po stronie rządzących same błędy i jednak butna postawa w wielu kwestiach i obszarach, ten strajk zdaje się to demaskuje, ta sytuacja to odpowiedzialność rządzących, kto wprowadził niekorzystne zmiany w systemie edukacji?

    ktoś musiał zareagować, przecież chodzi też o kolejne pokolenia, jeśli chodzi o "zdemolowany system" obecnie trzeba reagować, jeśli patrzymy dalej niż do najbliższych wyborów, jakie cele maja rządzący warto się zastanowić.....

    • 5 18

    • Bardzo dobre uwagi (2)

      Strajk powinien być wprawdzie wcześniej, tuz po zapowiedziach deformy edukacji, ale zawsze będą jakieś ofiary.
      Wielu pisze, ze za PO nie dosatliśmy podwyżki. Dostalismy, pierwsza większą właśnie od nich. Wprawdzie też było sporo zmian- gimnazja- ale potem pył opadł, a gimnazja to - moim zadniem - był dobry wynalazek. W USA czy GB też mają "junior high" i to działa od wielu lat. Powrót do podsatwówek to pomyłka, choc może nie byłaby aż tak wielka, gdyby nie to, ze reforma jest robiona na kolanie. Rodzice 7.i8. klasistów wiedzą najlepiej.
      PO też miało kiepskich ministrów edukacji, ale PiS z Zalewską przekroczył wszelkie granice. I oto skutek.
      Jasne, powinno się dyskutować nad kształtem edukacji, nad zmianami. Tylko czemu społeczeństwo nie rozumie, że nauczyciele nie mają realnego wpływu na to, niestety. Może ten strajk przyczyni się do rozpoczęcia dyskusji na ten temat.
      Jest mi przykro, jako chyba dobremu nauczycielowi z 20-letnim stażem, że nie zmieniłam pracy. Nadal nad tym myślę, wbrew hejtowi wileu trolli mam kwalifikacje - jedyny manakment to wiek.
      PS. Nie pójdę do Lidla ;)

      • 3 3

      • nie zdajecie sobie tzw nauczyciele znp że jesteście przegrani wśród społeczeństwa (1)

        jesteście na marginesie moralności i na zawsze tam pozostaniecie za ten strajk. Będziecie na zawsze tymi co chcieli kasę za pomocą szantażowania dziećmi. Dno na zawsze.

        • 1 1

        • Dno to ty jesteś, polski Janusz

          • 0 1

  • hej

    egzaminy się odbędą a Pisiory po egzaminach ich oleją dlatego protestujący nie powinni do tego dążyć żeby egzaminy się odbyły wszystko na temat

    • 3 25

  • podwyżek w budżetówce nie daje Państwo... (3)

    tylko ja, pan,pani... i jak wolę żeby pieniądze z podatków które mi się zabiera dać na podwyżki dla nauczycieli bo oni przynajmniej pracują, nie wyciągają ręki siedząc d*pą na kanapie po pieniądze "bo im się należy" tak jak beneficjenci programu 500+.

    wolę dać nauczycielom niż nierobom z socjalu. kropka.

    • 8 21

    • sam jesteś pewnie nierób (1)

      18 h tygodniowo pracy i 5tys wypłaty to mało?

      • 4 1

      • Nie siej propagandy, 5 tys to chyba brutto realnie 2600 zł, popieram tak dla podwyżek na dla nauczycieli, nie dla koryta+!

        • 1 3

    • Możesz sobie woleć

      Jedyne co możesz zrobić to zagłosować na nieudacznika Swetru, on chyba jako jedyny deklaruje, że zabierze 500+, będziesz w tym 1% co go popiera i to wszystko co możesz zrobić. Mamy dwmokrację, czyli decyduje większość a nie sądzę, że większość byłaby skłonna zrezygnować z 500+ na rzecz nauczycieli.

      • 3 3

  • Jutro (2)

    Się okaże jakich geniuszy w szkole mamy. Połowie nauczycielom uszy że wstydu zaczerwienieją, gdy zobaczą efekty swej edykacji.

    • 17 5

    • to rodzice beda sie czerwienic i zwala jak zwykle na belfrow

      • 4 1

    • roty

      a jak się mówi że uczeń nie przykłada się do nauki to rodzice swoje pociechy bronią tłumaczą

      • 1 1

  • To prawda o was drodzy rodzice (2)

    Za facebookiem:
    "Czy naprawdę wszyscy muszą się tak spinać i oczerniać nauczycieli, że przestali uczyć ich dzieci przed egzaminem? A co oni ich przestali uczyć miesiąc temu, że nie ma kto tego zrobić?! Ludzie, o czym Wy macie pojęcie? Bo konsekwentnie, w każdej prowadzonej dyskusji w komentarzach udowadniacie, że nie macie pojęcia o absolutnie niczym. Krzyczycie żeby krzyczeć, bez większego uzasadnienia, rzucając ogólnikami, gotowymi zdaniami, które fajnie brzmią, np. "tyle wolnego i jeszcze narzekają!", "Strajkujcie w weekendy, nie odbierajcie dzieciom dostępu do wiedzy!", "Tyle wolnego czasu w domu a Wam dalej mało!". Wy nawet sobie nie zdajecie sprawy, że to wszystko można obalić w bardzo prosty sposób, wielu nawet to robiło, ale dalej tego nie rozumiecie. bo wam jest źle i innym nie może być lepiej. bo wasze dziecko właśnie przez te 2 dni pozostałe do egzaminu miało się wszystkiego nauczyć, a teraz nie może tak? To jest porażka żyć w tak niedoceniającym Cię społeczeństwie. W czymś tak pełnym zawiści, że niepowodzenia swojego dziecka zwala na nauczyciela. bo jak mój synek mógł dostać jedynkę?! to jak go pani uczy?! widocznie fatalnie skoro nie umie tego zrozumieć! Bo to NIGDY nie jest wina ucznia. Bo Wasze dzieci są idealnie, kochane i nie robią żadnych problemów? A może Wy chcecie tak myśleć? Może przez te 2 godziny dziennie jak je widzicie to właśnie jest grzeczne? Coś powiem od siebie. Życie w domu a życie w szkole to są dwie odrębne galaktyki, a nie światy! To czego Wy nie widzicie, nauczyciel ogląda na co dzień. Bo Was dziecko "chu*em" nie przezywa bo prawdopodobnie spotkałaby go za to kara. A Nauczyciel co? Wpisze uwagę, nie jedynkę bo oceny są tylko za pracę na lekcji, wezwie rodzica a ten mu powie "no widocznie miał powód żeby Pana tak nazwać". tacy właśnie jesteście. niedoceniacie pracy którą ktoś wykonuje za was. ale 500+ na dziecko to odebrali po 5 minutach od momentu wprowadzenia. i cyk jeszcze zrobić tak żeby nie przekroczyć dochodu i od razu na pierwsze wziąć. i najlepiej się jeszcze zwolnić bo przecież po co mam płacić podatek od pracy kiedy jestem madkom. jesteście żałosnymi rodzicami, którzy swoje niedoskonałości i nieumiejętność wychowania dziecka zrzucacie na nauczyciela. Tego nauczyciela, który za użeranie się z Waszymi dziećmi dostaje głodową pensję, a kiedy chcą zawalczyć o jakieś godne życie (na które zasługują, bo kiedy Wy jeździliście na zbiory, oni z nosem w książkach starali się ukończyć studnia) Wy mówicie nie. bo k**** egzaminy we środę. moje dziecko miało się uczyć. to wiesz co? miało na to czas!!! A że rozmowy w weekendy nic nauczycielom nie dały, to musieli zrobić bardziej radykalny krok."

    • 10 23

    • (1)

      Nie mozesz krocej tego napisac?

      • 2 3

      • Nie, bo jak widać nie dociera i trzeba tłumaczyć jak budowę cepa, może dotrze do madek

        • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

14. Weekend Architektury

wykład, spotkanie, debata

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta oprócz ryb żyją w Bałtyku?

 

Najczęściej czytane