• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Konkurs dla młodych badaczy

Marzena Wieczorek
28 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat) 
Historia bliska - to nazwa konkursu organizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego i Ośrodek KARTA. Właśnie rusza dziewiąta edycja. Tematem jest codzienność w czasie przełomu 1944-45. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody i wyróżnienia.

Organizatorzy za cel konkursu stawiają zbadanie, na przykładzie najbliższego środowiska, w jaki sposób przełom lat 1944-45 odcisnął piętno na codzienności zwykłych ludzi. Uczniowie, dzięki analizie własnego otoczenia: rodziny, znajomych, najbliższej okolicy, a także przez dotarcie do najstarszej generacji świadków, mają przedstawić własne spostrzeżenia dotyczące sytuacji, w jakiej znalazły się poszczególne jednostki i ich rodziny.

Na konkurs będą przyjmowane tylko oryginalne prace, oparte na wcześniej niepublikowanych, samodzielnie zebranych informacjach. Forma pracy jest dowolna. Może mieć charakter opracowanego zbioru dokumentów, relacji świadka lub świadków historii, zbioru zdjęć z autorskim opisem i komentarzem, pamiętnika lub amatorskiego filmu wideo czy audycji radiowej.

Praca może być indywidualna lub grupowa (do 6 osób), pod opieką opiekunów szkolnych lub samodzielnie.

Prace można nadsyłać do 28 lutego 2005 roku, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 czerwca 2005 r. Na zwycięzców czekają interesujące nagrody, na które Fundacja Batorego przeznaczyła 50 000 zł. Najlepsze prace dopełnią kolekcję Historii bliskiej w Ośrodku KARTA, dostępną dla badaczy i wydawców.

Szczegółowe informacje pod adresem:
Ośrodek KARTA, 02-536 Warszawa, ul. Narbutta 29
tel.(0-22) 848-07-12; faks 646-65-11
e-mail: hisoria.bliska@karta.org.pl
www.karta.org.pl
Głos WybrzeżaMarzena Wieczorek

Opinie

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Mniej światła, Więcej gwiazd 2024

spotkanie, pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakiego pierwiastka jest najwięcej w powietrzu?

 

Najczęściej czytane