• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Łatwiejsza matematyka i fizyka w UG

5 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 

Dużym zainteresowaniem cieszą się w Uniwersytecie Gdańskim kursy wyrównawcze z matematyki i fizyki dla studentów I roku. Są one jednym z zadań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zatytułowanego "Program wdrożenia nowoczesnych elementów kształcenia w Uniwersytecie Gdańskim".



Problemem uczelni w całej Polsce jest coraz mniejsza liczba kandydatów na studia na kierunkach technicznych, matematycznych i fizycznych. Jednym z powodów braku zainteresowania naukami ścisłymi jest - zdaniem kadry naukowej - niska jakość kształcenia na poziomie gimnazjum i liceum oraz zniesienie obowiązku zdawania matematyki na egzaminie maturalnym, który ma być przywrócony w przyszłym roku.

Wiedza studentów pierwszego roku, którzy zdecydowali się na studia na kierunkach ścisłych często okazuje się być na poziomie na tyle niskim, że uniemożliwia to zrozumienie wykładów i stwarza problemy podczas ćwiczeń. W efekcie młodzież zniechęca się lub po prostu nie jest w stanie ukończyć pierwszego roku studiów.

Chcąc przeciwdziałać tego rodzaju sytuacjom i zachęcić kandydatów Uniwersytet Gdański prowadzi kursy wyrównawcze z matematyki i fizyki. To część projektu pt. Program wdrożenia nowoczesnych elementów kształcenia w Uniwersytecie Gdańskim", który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu kursy są bezpłatne. Zadaniem kieruje dr Stanisław Domachowski z Instytutu Matematyki.
- To niezwykle ważne zadanie dla rozwoju nauk technicznych i gospodarki Pomorza i całego kraju. - mówi kierownik zadania. - Jego realizacja pozwoli na udzielenie fachowej pomocy studentom I roku studiów pierwszego stopnia na studiach (licencjackich), którzy na egzaminie na kierunki: matematyka, fizyka, informatyka, chemia i ochrona środowiska, otrzymali najmniej punktów. Zadaniem zostaną objęci również ci studenci, którzy w trakcie I semestru będą mieli problemy w nauce matematyki i fizyki.

Wykłady w grupach 10 - 15 osobowych prowadzone są na wydziałach: Chemii, Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz Ekonomicznym

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

Science Cafe. Psychodietetyka vs. słomiany zapał

20 zł
wykład, warsztaty, spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

O chorobach cywilizacyjnych można powiedzieć, że:

 

Najczęściej czytane