• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Najlepsze pomorskie szkoły średnie w rankingu "Perspektywy 2024"

Wioleta Stolarska
10 stycznia 2024, godz. 12:15 
Opinie (89)
  • Śniadanie prasowe na Politechnice Gdańskiej - dyrektorzy najlepszych liceów ogólnokształcących.
  • Śniadanie prasowe na Politechnice Gdańskiej
  • Śniadanie prasowe na Politechnice Gdańskiej
  • Śniadanie prasowe na Politechnice Gdańskiej
  • Śniadanie prasowe na Politechnice Gdańskiej
  • Śniadanie prasowe na Politechnice Gdańskiej
  • Śniadanie prasowe na Politechnice Gdańskiej - dyrektorzy najlepszych techników.
  • Śniadanie prasowe na Politechnice Gdańskiej
  • Śniadanie prasowe na Politechnice Gdańskiej

Najlepsze szkoły średnie w województwie pomorskim - poznaliśmy trzy najlepsze licea ogólnokształcące i trzy najlepsze technika na Pomorzu według rankingu "Perspektywy". Po raz 26. III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni zostało liderem wśród liceów, z kolei wśród techników na pierwszym miejscu uplasowało się Technikum nr 4 w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Wyniki ogólnopolskiego Rankingu Perspektywy 2024 poznamy w czwartek, 11 stycznia.




Ranking Perspektywy 2024. Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika Ranking Perspektywy 2024. Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika

Najlepsze szkoły średnie w województwie pomorskim według rankingu Perspektywy 2024



Czym się kierowałe(a)ś najbardziej przy wyborze szkoły średniej?

Sześć najlepszych szkół średnich z woj. pomorskiego w rankingu Perspektywy 2024 poznaliśmy w środę na Politechnice Gdańskiej podczas konferencji na temat planowanych obchodów 120-lecia uczelni technicznej.

Na czele najlepszych szkół znalazły się placówki z Gdyni i Gdańska.

Najlepsze licea w województwie pomorskim - Perspektywy 2024



  1. III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
  2. V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku
  3. Gdańskie Liceum Autonomiczne

- Bardzo dziękuję za wyróżnienie. Kiedy przychodzą uczniowie i uczennice ze szkół podstawowych na dni otwarte, mówię im, by nie wybierali szkoły, a nauczycieli. Jeżeli w szkole są dobrzy nauczyciele, pozytywnie nakręceni na swoją pracę, to warto wybrać właśnie ich. Nawiązując do Politechniki Gdańskiej, to sądzę, że absolwenci nie tyle wybierają uczelnię co świetnych naukowców, nauczycieli akademickich. A co do rankingu, to bym powiedział, że to jest zestawienie, informacja, robiona przez Perspektywy bardzo rzetelnie, bo to są twarde dane, czyli wyniki matury krajowej, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, wyniki olimpiad - i w oparciu o te dane robione jest to zestawienie. To nie jest tak, że szkoła, która nie jest w tym rankingu, jest jakaś gorsza. To chodzi o informacje dla potencjalnych kandydatów. Bywa, że do Gdyni czy do Gdańska, do "piątki" czy "Autonomika" przyjeżdżają uczniowie z dalszych okolic, ale to i tak społeczność lokalna te szkoły wypełnia - mówił Wiesław Kosakowski, dyrektor III LO w Gdyni.
Ranking Perspektywy 2024. Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika Ranking Perspektywy 2024. Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika

Najlepsze technika w województwie pomorskim - Perspektywy 2024



  1. Technikum nr 4 w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
  2. Technikum w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku
  3. Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach

- Jestem trochę zaskoczony tą sytuacją, ale walczyliśmy cały czas i udało się w tym miejscu spotkać. Chciałem podziękować, szczególnie nauczycielom, kadrze zarządzającej, pracodawcom i Politechnice Gdańskiej, która z nami mocno współpracuje, wydziałom EIA i ETI - i to jest chyba ten efekt. Ale też uczniom, którzy poświęcają czas, żeby zdobyć wiedzę, żeby to wszystko dobrze wypadło - mówił Wojciech Władziński, dyrektor Technikum nr 4 w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.
PG najchętniej wybieraną uczelnią przez maturzystów w rankingu MEiN PG najchętniej wybieraną uczelnią przez maturzystów w rankingu MEiN
  • Najlepsze pomorskie szkoły średnie w rankingu "Perspektywy 2024".
  • Najlepsze pomorskie szkoły średnie w rankingu "Perspektywy 2024".

Ranking szkół średnich - Perspektywy 2024



W czwartek, 11 stycznia 2024 r., ranking Liceów i Techników Perspektywy zostanie opublikowany po raz 26. Wówczas poznamy pozycje pozostałych szkół z Pomorza.

W tym roku obok tradycyjnych już tabel z zestawieniem 1000 najlepszych liceów ogólnokształcących i 500 najlepszych techników w Polsce, oprócz rankingów wojewódzkich, rankingów maturalnych liceów i techników oraz rankingu szkół olimpijskich, dostaniemy osobne nowe zestawienie najlepszych liceów akademickich, których organem prowadzącym jest uczelnia.

- Głównymi adresatami rankingu Perspektyw są uczniowie oraz ich rodzice. Wkrótce będą oni podejmować decyzje, w którym liceum lub technikum kontynuować naukę po szkole podstawowej, która placówka doprowadzi ich do studiów oraz ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Wyniki rankingu interesują także szkoły ponadpodstawowe. Zestawienie uwzględnia bowiem wyniki egzaminów maturalnych, a także sukcesy w olimpiadach przedmiotowych - informuje Fundacja Perspektywy.

120-lecie Politechniki Gdańskiej



Pierwsze studentki i pierwsi studenci rozpoczęli naukę na Politechnice Gdańskiej w 1904 r., a w 2024 r. uczelnia będzie obchodzić jubileusz 120-lecia.

- Z dumą świętujemy tę okrągłą rocznicę - mówił prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. - Były to lata pełne pasji i zaangażowania w rozwój nauki, starań o poprawę codzienności całego społeczeństwa, a także kształcenia wyspecjalizowanych kadr na potrzeby rynku pracy. Nasze mury co roku opuszcza kilka tysięcy absolwentek i absolwentów, którzy z dumą niosą w świat imię naszej Alma Mater. Dziedzictwo PG to fundament, który bardzo pomaga nam wykorzystywać nasz dzisiejszy potencjał, zapał do pracy i rosnące możliwości. Liczę, że kolejne lata przyniosą nam jeszcze więcej sukcesów - dodał.
Przedstawił plan obchodów, głównie inicjatywy naukowe, sportowe i kulturalne, m.in.: koncert plenerowy na placu przed Gmachem Głównym (czerwiec), premiera filmu o słynnej naukowczyni z PG, doc. Mariannie Sankiewicz (luty), Bałtycki Festiwal Nauki (maj), Dzień Młodego Naukowca (maj lub czerwiec), czy szkoła letnia dla uczennic i uczniów szkół średnich "Politechnika Talentów" (wrzesień).

- Ten rok obchodów 120-lecia będzie bogaty w bardzo dużą liczbę inicjatyw, eventów, zdarzeń, rzeczy, które robimy zarówno dla społeczności Politechniki Gdańskiej, jak i dla mieszkańców Gdańska. Co nas czeka? Politechnika Gdańska po raz czwarty wygrała akademickie mistrzostwa Polski, a gala sportowca odbędzie się już w lutym. Marzec to gala rankingu "Perspektywy". Czerwiec to najbardziej świąteczne obchody, ale też między innymi konferencja rektorów uczelni technicznych z Polski oraz uczelni stowarzyszonych. Odbędą się Regaty o Puchar Rektora na 120-lecie, druga edycja Politechniki Talentów, czyli ci młodzi ludzie ze szkół średnich, bawiący się, uczący, a jednocześnie poznający Politechnikę. No i grudzień zamykamy paroma drobnymi eventami, to m.in. konkurs Ekoinek - zapowiedział prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.
Centralnym punktem obchodów będzie Święto Uczelni zaplanowane na 20-22 czerwca. Odbędzie się wtedy zgromadzenie Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, zjazd absolwentów oraz koncert, który będzie otwarty dla mieszkańców i turystów.

Z kolei na jesień otwarcie Centrum Ekoinnowacji PG - jednej z najnowocześniejszych placówek w Europie służących "zielonym" innowacjom i technologiom.

Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście

Miejsca

Opinie (89)

  • W Finlandii rankingi i korepetycje są zakazane prawem.

    I w wynikach PISA mają najbardziej zrównoważone wyniki.

    • 14 2

  • no cóż, wy młodzi dzisiaj macie tak roszczeniową postawę, że jeszcze kilka lat i będzie wam trzeba płacić za chodzenie do szkoły (5)

    całą wiedzę czerpiecie z youtube albo tiktoka... dlatego tak łatwo wami manipulować, 10 lat temu śmialiśmy się z waszej głupoty i niewiedzy, dzisiaj wykorzystujemy to jak jesteście łatwowierni i sterowalni... a wszystko z waszego lenistwa, niechęcie do nauki i chodzenia na skróty... dzisiaj każdy człowiek który wie nieco więcej niż pokazują w necie może wami sterować jak przedszkolakami w piaskownicy, części z was to pasuje, ale jeśli chcecie mieć w życiu wybór to zacznijcie się uczyć i zacznijcie myśleć a do tego jest potrzeba wiedza... prawdziwa, zdobyta a nie skopiowana...

    • 27 3

    • Może nie wszyscy są tacy, ale zapewne duża cześć. Naukowcy wyliczyli, że 85%.

      • 1 0

    • (1)

      Starcze, widać ze nie masz do czynienia z obecną młodzieżą - to wartościowe, ciekawe świata osoby, a ze nie mają wydrukowanego kultu zapierdziela to tylko dobrze o nich świadczy.

      • 1 2

      • Trzeba mieć za co być ciekawym świata chyba, że ta ciekawość kończy się na tik toku lub insta

        • 1 1

    • A kto ich wychował?

      • 1 0

    • Masz racje. To idealni wyborcy pis.

      • 0 1

  • Opinia wyróżniona

    Rodzicu/uczniu wybierz szkołę ze środka rankingów. Patrz na opinię uczniów w szkole. (3)

    Więcej luzu, a matura i tak jest taka sama dla wszystkich.
    Nie ma efektu zombie. Dzieciaki nie mają depresji związanych z presją na wyniki. Naście lat to najpiękniejszy okres naszego życia. To z tego okresu przez całe życie słuchamy muzyki.
    Więcej uczcie się umiejętności miękkich, ogarnięcia jakieś fachów. Pamiętajcie że w życiu kilka razy zmienicie zawód/profesję. Ścieżka lekarza czy inżyniera to nieliczne ścieżki które da się wcześniej zaplanować.
    Ważna aby były to ścieżki dziecka a nie niezrealizowanych ambicji rodzica.
    To wszystko mówię jako belfer. Nie warto poświęcać zdrowia i wywoływać wrzodów żołądka dla jakiś chorych ambicji.

    • 105 9

    • Dokładnie!

      • 7 0

    • Niejeden startujący do najlepszych liceów skończył nigdzie

      • 3 1

    • Ach, na wiedzę ogólną potem braknie czasu

      Lekarz jest nogą z historii, programista wali byki ortograficzne, redaktor chwali się, że matematyki nie kuma. Czas szkoły średniej to zdobywanie wiedzy, ale także zdobywanie ciekawości świata,umiejętności myślenia. Jak trafisz na kolegów, którym się chce i jeszcze masz szczęście do nauczycieli, to szkoła średnia może cię ukształtować. A jak będziesz jedyny w klasie patoli to jedyne czego się nauczysz to przetrwanie w warunkach zagrożenia życia. Niby survival też dobry, ale po co toćwiczyć 4 lata w klasie?

      • 2 1

  • Proszę o ranking szkół przyjaznych uczniowi (7)

    Ciekawe, czemu takiego nie ma. Dla mnie byłby o wiele bardziej miarodajny przy wyborze szkoły średniej dla dziecka.

    • 50 4

    • Świetny pomysł

      Szkoły tzw. renomowane, rankingowe są często oblegane przez dzieci ambitnych rodziców. Czyli rodzice chcieli, żeby ich dziecko tam sie uczyło, ale samo dsiecko miałoby inny pomysł na siebie.
      Inny problem tych szkół, to wyścig szczurów, obnoszenie się bogactwem rodziców, nacisk nauczycieli i dyrekcji na wyniki "bo będziemy w rankingu".
      A dzieciaki mają dość. Depresja, próby samobójcze. Mają się uczyć, a nie narzekać.
      Ciekawe czy te szkoły byłyby w rankingu szkół przyjaznych uczniowi. Dam sobie rękę uciąć, że nie

      • 18 4

    • przyjazne jest Technikum Łączności w Gdańsku. Uczeń jest na 1 miejscu pod każdym względem. (2)

      wszystko mozna załatwić, wyjaśnić i ułożyc pod kątem potrzeb ucznia. Lekko nie jest, musza się uczyć ale jak cos se dzieje, maja wsparcie.

      • 1 5

      • Napisał n-l lub dyr tegoż technikum

        • 5 0

      • kiedys chodziłem...za czasów tokarczuka czy jakos tak-to była szkoła a nie szkółka jakieś 36 lat temu....Dyscyplina była

        • 0 0

    • (1)

      Tak, przyjazność jest ważniejsza niż słupki osiągnięć.

      • 1 0

      • szkoła jest od uczenia

        a nie od bycia przyjazną.

        • 1 6

    • Przyjazna szkoła to chyba taka która niewiele wymaga od ucznia

      • 2 6

  • Brednie, stres i leczenie kompleksów

    Tyle w temacie

    • 6 2

  • Ja skończyłem też szkołę średnią. Dobrze jest coś skończyć.

    • 5 0

  • Ja skonczylem szkole koszalinskich elit

    I lo im. Dubois. Chyba nie muszę nikomu wyjaśniać, że chodzili tam elity. Np. w mojej klasie mieliśmy kilka rozwodów, niektórzy mieli parcie na szklo. Inni lubili palić skręty i grzać wódkę, ja dorobiłem się nerwicy.

    • 8 2

  • Pziom mizernoty ?

    • 2 0

  • Opinia wyróżniona

    Rankingi są bez znaczenia (2)

    Liczy się do jakiegoś nauczyciela trafisz, do jakiej pracowni, jak wyposażonej, a kazda szkoła zawodowa robi sobie reklamę! to tak jak w TV typowy tzw. proszek do prania nr TOP 1 !

    • 28 2

    • Niestety to nieprawda. Jezeli większość uczniów w klasie jest słaba i do tego nie chce się uczyć to nauczyciel jest (1)

      bezradny. Musi dostosować tempo pracy i poziom i wymagania do tych słabszych.

      • 5 1

      • wyścig szczurów to podstawa systemu opartego na wyzyskuo - a młodemu narybkowi trzeba prac mózgi, aby dzielnie odgrywali swoją rolę trybików maszynie i nie zoreintowali się, że karty są już dawno rozdane

        • 2 0

  • Per aspera ad astra

    Ucz się dla siebie, nie dla ojca, matki, nauczyciela, szkoły itd.

    • 10 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Mniej światła, Więcej gwiazd 2024

spotkanie, pokaz

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Która roślina posiada podziemną łodygę?

 

Najczęściej czytane