• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przyszłość w turystyce i rekreacji

22 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat) 

Jednym z najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki jest obecnie turystyka. Do Polski przyjeżdża coraz więcej gości z zagranicy, powstają nowe hotele. Możliwości znalezienia ciekawej pracy i satysfakcjonującego zarobku są więc ogromne.



Badania nie kłamią. W roku 2007 goście zostawili w Polsce około 6 mld USD, tj aż o 700 mln USD więcej niż dwa lata temu. Rosnąca liczba odwiedzających Polskę turystów sprawiła, iż szanse rozwoju dostrzegają nie tylko tradycyjne grupy hotelowe i duże przedsiębiorstwa turystyczne, ale także zupełnie nowi gracze oraz inwestorzy finansowi. Wygrana Polski jako współorganizatora Euro 2012 zadziałała jako dodatkowy katalizator. Już teraz szacuje się, iż około 200 hoteli w Polsce jest na etapie budowy i modernizacji. Korzystne trendy w światowej turystyce potwierdza również Światowa Rada Rozwoju Turystyki i Podróży.

W takich warunkach, przy odpowiednim wykształceniu, droga do kariery zawodowej w tej branży jest otwarta. Niezbędną wiedzę można jednak uzyskać tylko u profesjonalistów. Takich wykładowców skupia gdańska Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa.

Uczelnia istnieje już dwanaście lat i przez ten okres wyrosła na jednego z liderów w swojej dziedzinie. To nie przypadek, że w rankingach przeprowadzanych przez najbardziej popularne pisma w Polsce, takie jak "Wprost", "Rzeczpospolita" czy "Perspektywy" WSTiH zawsze zajmuje czołowe pozycje. Na wysokie miejsce szkoły w branży turystyki i rekreacji składa się wiele czynników.

WSTiH dysponuje szeroką ofertą edukacyjną (9 specjalności) i co najważniejsze potrafi dostosować swój program do zmieniających się warunków na rynku pracy. Złego słowa nie można również powiedzieć na bazę dydaktyczną uczelni. WSTiH oprócz sal wyposażonych w najnowszej generacji sprzęt nagłaśniający i audiowizualny dysponuje pracownią hotelarstwa i gastronomii oraz pracownią technologii żywienia człowieka.

Uczelnia posiada rozległe kontakty zarówno w kraju, jak i zagranicą, co owocuje szeregiem umów o współpracy z hotelami i przedsiębiorstwami. Studenci i słuchacze mogą więc zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również są przygotowani do zawodu praktycznie. Zwiększona liczba godzin lektoratów sprawia, iż absolwenci WSTiH biegle posługują się j. obcymi i chętnie zatrudniani są przez zagranicznych pracodawców.

- W trakcie studiów często pracowałem w znanych hotelach w Warszawie, np. "Marriott" czy "Hyatt". Na zagranicznych statkach pasażerskich opłynąłem świat. Na słynnej "Quinn Elizabeth" odbyłem 8-miesięczny rejs. - mówi Krzysztof Dembek, absolwent WSTiH i dyrektor Hotelu Masuria w Łukcie.

W Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku istnieje również możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji zawodowych na kursach specjalistycznych: kurs pilotów wycieczek, menedżer gastronomii, barman-mixer.

Obecnie trwa rekrutacja na semestr letni (lutowy) na studia I stopnia w systemie zaocznym oraz na kurs pilotów wycieczek (3- miesięczny).

Wszystkie szczegółowe informacje na temat uczelni można zasięgnąć na stronie www.wstih.pl

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku
ul. Miszewskiego 12/13; 80-239 Gdańsk

tel. 058/341 94 52 (studia I stopnia); 345 41 82 (kurs pilotów wycieczek)

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Zrozumieć Psa - prelekcja

30 zł
wykład

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co jest naturalnym wrogiem mszycy?

 

Najczęściej czytane