• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

6 osób na jedno miejsce. Znamy wyniki rekrutacji na PG

Wioleta Stolarska
17 lipca 2024, godz. 14:30 
Opinie (91)
W rekrutacji na PG wpłynęło niemal 30 tys. zgłoszeń, a średnio o jedno miejsce ubiegało się 6 kandydatów. W rekrutacji na PG wpłynęło niemal 30 tys. zgłoszeń, a średnio o jedno miejsce ubiegało się 6 kandydatów.

Najpopularniejsze kierunki na Politechnice Gdańskiej to ekonomia, zielone technologie i inżynieria danych. W środę, 17 lipca 2024 r., zakończyła się rekrutacja podstawowa na studia I stopnia w roku akademickim 2024/2025. Wpłynęło niemal 30 tys. zgłoszeń, a średnio o jedno miejsce ubiegało się 6 kandydatów.




Rekrutacja na PG 2024/2024: niemal 30 tys. zgłoszeń



Kandydaci na studia I stopnia na Politechnice Gdańskiej mogli wybierać spośród 37 kierunków na 8 wydziałach, na których przygotowano łącznie 5 tys. miejsc. Podczas rekrutacji wpłynęło 29 731 zgłoszeń.

- To budujące, że ponownie tak wiele zdolnych, młodych osób zdecydowało się wybrać Politechnikę Gdańską - mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej. - Nasza uczelnia z każdym rokiem jest coraz lepsza, co pokazują awanse w najważniejszych rankingach, zarówno krajowych, jak i ogólnoświatowych. Idziemy z duchem czasu, stąd nowy kierunek technologie przemysłu 5.0, ale praktycznie cała nasza oferta kierunków wpisuje się w potrzeby rynkowe, idee zielonej transformacji oraz inżynierii przyszłości. Studia na PG to nie tylko cenna wiedza i umiejętności, ale też pewny zawód, interesująca kariera i godne zarobki. A przede wszystkim możliwość wpływania na otaczającą nas rzeczywistość i zmieniania świata na lepsze.
Rekrutacja na studia 2024/25. Ten kierunek znów jest hitem w rekrutacji na studia Rekrutacja na studia 2024/25. Ten kierunek znów jest hitem w rekrutacji na studia

Najpopularniejsze kierunki studiów na PG



Najpopularniejszymi kierunkami według liczby chętnych przeliczeniu na jedno miejsce były:
  1. Ekonomia - 13,8 os. na miejsce (limit miejsc: 90),
  2. Zielone technologie - 13,6 (30),
  3. Inżynieria danych - 13,2 (60),
  4. Zarządzanie (studia w j. angielskim) - 11,8 (40),
  5. Gospodarka przestrzenna - 11,4 (70).

Z kolei najwięcej zgłoszeń wpłynęło na kierunki:
  1. Informatyka - 1658 kandydatów (limit miejsc: 260),
  2. Automatyka, cybernetyka i robotyka - 1544 (140),
  3. Budownictwo - 1489 (400)
  4. Automatyka, robotyka i systemy sterowania - 1390 (155),
  5. Ekonomia - 1246 (90).


Duże zainteresowanie nowym kierunkiem - technologie przemysłu 5.0.



W ofercie studiów uczelni znalazła się w tym roku jedna nowość - kierunek technologie przemysłu 5.0. Studia mają charakter interdyscyplinarny, kształcąc specjalistów o pogłębionej wiedzy dotyczącej optymalizacji działań i interakcji z maszynami, którzy potrafią projektować i nadzorować fizyczne i wirtualne sfery sterowania procesami technologicznymi. Kształcenie w znacznej mierze skupiać się będzie na metodzie projektowej (project-based learning). Przewidziano łącznie ponad 500 godzin zajęć projektowych i łącznie ponad 1500 godzin zajęć praktycznych.

Nowa propozycja uczelni spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów. W toku rekrutacji wpłynęło aż 403 zgłoszenia, co w przeliczeniu na liczbę miejsc (50) daje 8,1 os. na miejsce.

Kierunek współprowadzony będzie przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.


Rekrutacja na PG - najważniejsze informacje



Rekrutacja na studia w roku akademickim 2024/2025 na PG rozpoczęła się 22 maja. Do 14 lipca kandydaci mogli rejestrować się w internetowym systemie e-Rekrutacja. Na podstawie zgłoszeń i wyników kandydatów 17 lipca zostały opublikowane listy rankingowe dla poszczególnych kierunków studiów. Sprawdzić je można, logując się do systemu rekrutacyjnego - rekrutacja.pg.edu.pl. Zakwalifikowani kandydaci do 24 lipca mają czas na dostarczenie do Centrum Rekrutacyjnego niezbędnych dokumentów. Publikacja list osób przyjętych na studia nastąpi 26 lipca o godz. 16.00.

Rekrutacja na studia 2024/25. Jakie kierunki cieszą się zainteresowaniem? Rekrutacja na studia 2024/25. Jakie kierunki cieszą się zainteresowaniem?
- Witamy na pokładzie i gratulujemy trafnego wyboru! Studia to świetny czas w życiu, pozwalają na zdobycie niezwykle ciekawej wiedzy i umiejętności, nowych przyjaźni, a także ukierunkowania swojej kariery zawodowej - podkreśla Oliwia Hauchszulz, przewodnicząca Samorządu Studentów PG. - Ze swojego doświadczenia dodam, że warto udzielać się także po zajęciach: w Kołach Naukowych, organizacjach studenckich czy naszym Samorządzie Studentów, do którego serdecznie zapraszam. Tak jak do udziału w "Adapciaku PG", naszym corocznym obozie dla nowych studentek i studentów PG.
Ewentualna rekrutacja uzupełniająca odbędzie się we wrześniu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Mniej światła, Więcej gwiazd 2024

spotkanie, pokaz

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład:

 

Najczęściej czytane