• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Stypendia dla najlepszych

9 września 2004 (artykuł sprzed 20 lat) 
Uwaga uczniowie, jest kasa do zdobycia. Co zrobić by ją otrzymać...
- Trzeba się dużo starać, taka nagroda jest owocem ciężkiej pracy - mówią nagrodzeni uczniowie. Po prostu... trzeba przyłożyć się do nauki.

Przez wielu są postrzegani jako kujony, ale oni nie przejmują się tymi uwagami i uparcie dążą do swojego celu. Tacy są właśnie gdańscy stypendyści. Co roku w Gdańsku przyznawane są jednorazowe stypendia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wczoraj przyznano je po raz dziewiąty. Najzdolniejsi otrzymali 700 złotych od prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza...

- W liceum miałem średnią około czterech... ale wtedy nie było Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska - powiedział nam Paweł Adamowicz.

Wychodzi na to, że trzeba więc było zostać prezydentem, żeby je ufundować... Nagrody za wybitne wyniki w nauce otrzymało w sumie 523-ech gdańskich uczniów. Miasto na ten cel przeznaczyło prawie 218 tysięcy złotych.

Marek Wieliński, Marcin Józefowicz - HIT FM


122 uczniów ze wszystkich gdańskich szkół ponadgimnazjalnych odebrało wczoraj jednorazowe stypendia prezydenta miasta Gdańska. Stypendia przyznano również uczniom szkół podstawowych i gimnazjów - w tego typu placówkach otrzymało je 401 osób.

Uroczystość odbyła się w Sali Wielkiej Wety Ratusza Głównomiejskiego w Gdańsku. Uczniowie, w zależności od swoich osiągnięć, otrzymywali po 700, 650, 500 lub 300 złotych. Stypendia takie przyznawane są raz w roku, już od dziewięciu lat. Przez te lata stypendia prezydenckie otrzymało już ponad trzy tysiące gdańskich uczniów. Wielu z nich odbierało je częściej niż tylko w jednym roku.

- Liczą się wyniki w nauce, ale nie tylko - wyjaśnił wiceprezydent miasta Gdańska Waldemar Nocny. - Ważne są też osiągnięcia zewnętrzne: udział w olimpiadach przedmiotowych, konkursach. Same dobre stopnie nie wystarczą.

Uhonorowani stypendiami uczniowie szkół ponadgimnazjalnych byli bardzo zadowoleni.

- Jeszcze nie zastanawiałem się na co przeznaczę te 700 złotych - powiedział Mateusz Graczyk, uczeń VIII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kartuskiej w Gdańsku. - Teraz zacząłem II klasę. W przyszłości chciałbym studiować ekonomię, finanse, bankowość, marketing lub zarządzanie - jakiś kierunek związany z przedsiębiorczością.

- Ja dostanę 500 złotych - pochwaliła się absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, Elżbieta Żygowska. - Jeszcze się nie zastanawiałam co z nimi zrobię, ale pewnie przeznaczę je na jakieś podręczniki do nauki języka angielskiego. I oczywiście na przyjemności. Zdałam już na studia, na kierunek administracja na Uniwersytecie Gdańskim. Najprawdopodobniej zostanę urzędniczką, choć myślę jeszcze o zrobieniu jakiegoś licencjatu z prawa europejskiego lub międzynarodowego.

O.K. - Głos Wybrzeża

Opinie (12)

  • Z CALYM SZACUNKIEM DLA DOBRYCH UCZNIOW, ALE

    WYCIAGANIE SREDNIEJ ZE WSZYSTKICH PRZEDMIOTOW NARAZ I ZADOWALANIE SIE TYM, MOIM ZDANIEM TRACI O NAIWNOSC!! ZAMIAST LICYTOWAC SIE O TO CZY "SREDNIA TAKA CZY INNA"- ( CZYLI TAKI WIELKI GROCH Z KAPUSTA), POWINNO SIE SKUPIC NA OKRESLONEJ DZIEDZINIE I ROZWIJANIU JEJ W KONKURSACH POD PATRONATEM INSTYTUTOW BADAWCZYCH, TAK ABY W RZECZYWISTOSCI PRZYNIOSLO TO WIEKRZY POZYTEK NIZ " ODKLEPANIE WSZYSTKICH NARAZ JAK NAJLEPIEJ"!!! POZWOLI TO NA OKRESLENIE RZECZYWISTYCH OSIAGNIEC I ZDOLNOSCI I POMOZE WYTYCZYC REALNA DROGE ROZWOJU PRZYSZLEGO NAUKOWCA!!! OLIMPIADY TEMATYCZNE SA OK ALE TO WALCZENIE O SREDNIA OCEN TO STRATA ENERGII!!

    • 0 0

  • K. ma rację - średnia średnią, a w szkole wyższej/pracy nie będzie już WOKu (Wiedza o Kulturze) i PO...
    "Najlepsza szkoła w mieście"...:), a może Polsce?:)

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

Mniej światła, Więcej gwiazd 2024

spotkanie, pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Funkcją skóry u człowieka nie jest:

 

Najczęściej czytane