• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wybory do Europarlamentu. Studenci będą mogli dopisać się do spisu wyborców

ws
3 czerwca 2024, godz. 14:00 
Opinie (140)
Najnowszy artykuł na ten temat Plakaty wyborcze wciąż na ulicach Trójmiasta
Urząd Miejski na kampusach trzech gdańskich uczelni. Urząd Miejski na kampusach trzech gdańskich uczelni.

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jesteś studentem i planujesz głosować w innym miejscu niż to, w którym jesteś zameldowany? Przez najbliższe trzy dni na gdańskich uczelniach będzie się pojawiać mobilny punkt Urzędu Miejskiego w Gdańsku, gdzie studenci będą mogli zmienić miejsce głosowania czy umówić się na odbiór zaświadczenia do głosowania.





Zamierzasz wziąć udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę, 9 czerwca. Tylko do czwartku, 6 czerwca, można zmienić miejsce głosowania i pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. To ważna informacja m.in. dla studentów, którzy uczą się w Gdańsku i tu chcieliby skorzystać z prawa wyborczego.

- "Nie śpij, bo cię przegłosują" to motto kampanii profrekwencyjnej, której nową odsłonę możemy oglądać w unijnych barwach. Zachęcamy do głosowania w wyborach 9 czerwca - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Można to zrobić także poza miejscem zameldowania, należy jednak pamiętać, by do czwartku, 6 czerwca, odebrać zaświadczenia o prawie do głosowania. Chcemy wyjść także naprzeciw studentkom i studentom, powtarzamy więc działania z ubiegłego roku. Jesteśmy obecni w gościnnych progach Politechniki Gdańskiej, we wtorek będziemy na Uniwersytecie Gdańskim, a w środę na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Zachęcam wszystkich, którzy nie są na stałe zameldowani w Gdańsku, żeby pobrali zaświadczenie o prawie do głosowania czy dopisali się do spisu wyborców w Gdańsku. Po to, żeby aktywnie wziąć udział w zbliżających się wyborach. Każdy, kto ma prawo wyborcze, może pobrać takie zaświadczenie, niezależnie od miejsca zamieszkania. Dlaczego wybory do Europarlamentu są ważne? Od 20 lat jesteśmy członkami wspólnoty Europejskiej. Widzimy, jak bardzo, zarówno członkostwo w Unii Europejskiej, jak i w NATO daje nam poczucie bezpieczeństwa w tak niepewnych czasach.
Minister nauki: Połączenie UG, PG i GUMed pierwszym na taką skalę Minister nauki: Połączenie UG, PG i GUMed pierwszym na taką skalę
Tylko do czwartku, 6 czerwca, można zmienić miejsce głosowania i pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Tylko do czwartku, 6 czerwca, można zmienić miejsce głosowania i pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Mobilne punkty na trzech uczelniach



W kolejnych dniach mobilny punkt UMG pojawi się przy największych gdańskich uczelniach. Urzędnicy spotkają się ze studentami w specjalnie przygotowanym namiocie, przed gmachami poszczególnych uczelni.


Studenci głosują w wyborach do Parlamentu Europejskiego



Do wzięcia udziału w wyborach zachęcają nie tylko władze Gdańska, ale też władze uczelni.

- Udział w wyborach to nasz przywilej, to nasze prawo, ale pamiętajmy, proszę, że to również nasz obowiązek. To my możemy zadecydować, jaka będzie Polska, jaka będzie Europa w kolejnych latach, w kolejnych dziesięcioleciach - mówi prof. Urszula Patocka-Sigłowy, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Gdańskiego. - Pozwolę sobie nawiązać do jesieni. Do tego, jak wielką popularnością cieszyła się podobna akcja na trójmiejskich uczelniach oraz jaki osiągnęliśmy wynik. Spróbujmy, aby wynik frekwencyjny w najbliższych wyborach był lepszy od tego jesiennego.
Wybory do Europarlamentu: głosuj, gdzie chcesz, ale najpierw załatw zaświadczenie Wybory do Europarlamentu: głosuj, gdzie chcesz, ale najpierw załatw zaświadczenie

- Bardzo gorąco namawiam, aby wziąć udział w wyborach. Zegar wskazuje, że tylko 6 dni i kilka godzin zostało, żeby zapoznać się z programami wyborczymi kandydatów do Parlamentu Europejskiego - mówił prof. Mariusz Kaczmarek, prorektor Politechniki Gdańskiej ds. kształcenia. - Warto to zrobić, by decyzja o wyborze zakończyła się głosem oddanym z pełną świadomością. Nie ma znaczenia, skąd Państwo jesteście - można pobrać zaświadczenie i głosować w wybranej przez siebie Komisji. Jeszcze raz zachęcam do udziału w niedzielnych wyborach.
Trwa rekrutacja na studia 2024/25. Jakie kierunki, do kiedy? Trwa rekrutacja na studia 2024/25. Jakie kierunki, do kiedy?
Do inicjatyw włączają się również sami studenci. Podczas inauguracji mobilnego punktu na Politechnice Gdańskiej obecne były przedstawicielki samorządów studenckich dwóch gdańskich uczelni.

- W kuluarach pojawiają się głosy martwiące się tym, jak będzie wyglądała frekwencja przy wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ja mogę powiedzieć, że w inżynierii nie ma problemów, są tylko wyzwania - mówi Oliwia Hauchszulz, przewodnicząca samorządu studentów Politechniki Gdańskiej. - Sądzę, że ta frekwencja staje się dla nas coraz mniejszym wyzwaniem. Studenci mają coraz więcej do powiedzenia i coraz więcej chcą powiedzieć. Dla wielu z nas będzie to faktycznie pierwszy krzyżyk postawiony przy którymś z nazwisk. Jedna z ważniejszych decyzji, bardzo duże przeżycie.
- Budujmy świadomość, budujmy naszą proobywatelskość. Tak jak budują w nas to nasze uczelnie, tak my szerzmy tę wiedzę. Zachęcajmy naszą rodzinę, znajomych, współlokatorów, wszystkich tych, którzy czują się niepewnie. Idźmy wspólnie na wybory - mówiła Klaudia Łyszkiewicz, przewodnicząca uczelnianego samorządu studenckiego GUMed. - 9 czerwca to jest bardzo ważna data i myślę, że każdy z nas powinien skorzystać z tego przywileju, ale też potraktować to jako nasz obowiązek. Zachęcam do tego, żebyście odwiedzili stanowiska dotyczące wyborów, które znajdują się na naszych uniwersytetach. Nie ma wymówek, chodźmy wszyscy wspólnie na wybory i pokażmy, że frekwencja z jesieni nie była przypadkiem, a wręcz rzuca nam wszystkim wyzwanie.
Jakie studia po maturze? Najbardziej oblegane kierunki Jakie studia po maturze? Najbardziej oblegane kierunki

Nie śpij, bo Cię przegłosują



Kampania "Nie śpij, bo Cię przegłosują" najpierw przyczyniła się do rekordowej frekwencji wyborczej, a teraz zebrała międzynarodowe uznanie. Do Gdańska trafiła nagroda Eurocities 2024 w kategorii "Kreatywne kampanie wyborcze: mobilizacja obywateli" za akcję "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Miasto pokonało w tej kategorii szwajcarski Zurych oraz holenderski Rotterdam.
ws

Miejsca

Opinie (140) ponad 10 zablokowanych

  • (2)

    Nie głosujcie na wdowę z Gdańska , bo ma krotką pamięć i unika sądu za kłamstwo i nieuczciwość.

    • 23 0

    • Już patrzeć na nią nie można, (1)

      od Gdańska do Sopotu na każdym słupie.
      Teraz wyjątkowo aktywna, ale tam oprócz szkodzenia Polsce, nic nie robi...i nawet zwolnienie lekarskie niepotrzebne, bo niby taka "silna"

      • 5 0

      • W Gdyni też wisi.

        • 4 0

  • UE jest nafaszerowana russką agenturą. (1)

    Hiszpański dziennik online The Objective ujawnił, na podstawie maili łotewskiej deputowanej Tatjany Żdanok, że liderka partii Rosyjski Związek Łotwy działała na rzecz secesji Katalonii od Hiszpanii. Wskazał na fakt, że akcje emisariuszki Kremla, popierające secesję, nie ustały po 2017 r., kiedy separatyści podjęli nieudaną próbę utworzenia niepodległej republiki.

    Dziennikarze z Hiszpanii przypominają, że z opublikowanego w styczniu br. śledztwa redakcji z Łotwy, Estonii, Szwecji i niezależnych mediów rosyjskich wynika, że Żdanok przez co najmniej dwie dekady pracowała na rzecz rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

    Z opublikowanych we wtorek ustaleń hiszpańskich dziennikarzy wynika, że Żdanok miała lobbować w 2017 r. na rzecz katalońskiego secesjonizmu, a także utrzymywać później stały kontakt z separatystami, zarówno eurodeputowanymi Republikańskiej Lewicy Katalonii (ERC), jak i osobami z kręgu ówczesnego premiera tego regionu Carlesa Puigdemonta. Dziś jest on liderem partii Razem dla Katalonii (Junts).

    • 13 0

    • Nie trzeba daleko szukać, Nord Stream... Gerhard Schröder...

      • 4 0

  • nie pomogę żademu wskoczyć na posadkę wygodną...nic z tego my nie mamy..panowie-owszem.mają wygodne życie.....to co nam zafundowała poprzednia ekipa-wystarczy...głosowali zawsze przeciwko nam,perzciwko polskim interesom..nawet za przymusem szprycowania trudką...więc po ten cyrk..dla kogo?

    • 2 2

  • Namawianie do wypełniania testów i latarników, to zwykla manipulacja

    Jedyną partią posiadającą program wyborczy i realizującą go jest PiS. Z głosowania na inne dziwolągi wyjdzie to samo co 100x100 tuska , czyli tylko tabletkę dzień PO dla 15 latek, zagładę gospodarczą Polski , najazd inżynierów i doktorów w ramach relokacji z Berlina i całkowitą utratę suwerenności i uwalenie strategicznych programów dla Polski . Teraz obiecują złote góry, a potem będą Deutsche uber alles i wracamy do ressetu z rossją taką jaką jest, z granicą na Wisle.

    • 8 1

  • Tym razem zagłosuję inaczej.

    Zagłosuję na jedynkę Lewicy, posłankę, Katarzynę Ueberhan. zupełnie nie przeszkadza mi, że pochodzi z Poznania.Do tej pory głosowałem na Platformę, jednak aktualni kandydaci zupełnie mnie nie przekonują. Lewandowski jako jedynka, zdecydowanie sobie poradzi i bez mojego głosu, to jak zwykle pewniak. Adamowicz, jako europosłanka zupełnie się nie sprawdziła i nie widzę Jej żadnych działań pozytywnie odbijających się na Pomorzu w ostatniej kadencji, a aktywności europosłów śledzę. Stąd też wolę już oddać głos na poznaniankę.Natomiast trójka, czyli Bendykowski to już jest zupełna tragedia, w mojej ocenie to bardzo nieodpowiedni kandydat, do tego zupełnie bez politycznego doświadczenia i pozytywnej rozpoznawalności. Zauważam, że nie zdobył mandatu Sejmiku Województwa Pomorskiego, to o czymś świadczy, osobiście nie potrafię mu zaufać nawet w 1%. Jego kampanię, nawet sztuczny uśmiech na plakatach, naprawdę trudno znieść. Kampania jest zbyt intensywna i człowiek dosłownie wychodzi z lodówki z tymi swoimi ogólnikami i popierającymi Go miejskimi celebrytami z układu.W przyszłości chętnie wrócę do głosowania na kandydatów PO. Jednak tylko wówczas jeśli Ta poważnie potraktuje swoich stałych wyborców. Obecnych kandydatów, poza Lewandowskim, oceniam jako środkowy palec, od partii dla mnie, jej stałego wyborcy. Skupiłem się tylko na pierwszej trójce, ponieważ reszta pewnie i realnie i tak bez szans.
    Tak samo źle oceniam niewystawienie przez PO własnego kandydata lub kandydatki na fotel prezydenta Gdańska. Niestety dalej to samo.Cieszę się z pogonienia PiS, jednak wciskania niedobrego politycznie towaru, nie potrafię i nie zamierzam znosić.
    To dawno przestało być śmieszne!

    • 1 11

  • Zbiór

    zbiorów i przypadków, wszyscy są siebie warci. Nie dla wyborów.

    9dla siebie)

    • 6 0

  • Nie głosujcie na komisarza Janusza Lewandowskiego.

    To on był odpowiedzialny za przekształcenia własnościowe w latach 90-tych, to dzięki jego działaniom wyprzedano za bezcen mienie państwowe w obce ręce, to też w konsekwencji jego działań przejęte zakłady zaczęto zamykać czego skutkiem były grupowe zwolnienia lawinowe bezrobocie, kolejnym następstwem było tworzenie się szarej strefy, czyli praca "na czarno", bez składek, bez umowy; dodać należy, że towarzyszyły temu wyzysk pracowników, wynagrodzenia płacone w ratach albo z ogromnym opóźnieniem, co w końcowym rozrachunku skutkowało biedą, niedożywieniem, a dalej wzrostem przestępczości, (bójek, kradzieży, napadów i włamań); pomijam fakt, że na tym wszystkim skorzystało jedynie wąskie grono dorobkiewiczów, którzy na garbie polskiego podatnika, omijając płacenie VAT i składek ZUS na pracowników, zbudowali swoje dzisiejsze biznesy - to ich przyzwyczaiło do unikania płacenia podatków i składek, dlatego gdy tylko PiS uszczelnił ściągnie podatków, to podnieśli oni larum, jakoby działa im się wielka krzywda (otóż, to nie krzywda, tylko powinność każdego podatnika i obywatela! Z szeregowego pracownika zawsze są ściągane wszelkie daniny, natomiast przedsiębiorcy, którzy zawsze pomimo narzekań mają w kieszeni trochę więcej, skutecznie omijali ich opłacanie), Do kompletu nieszczęść warto wspomnieć, że skoro nie wpływały pieniądze z podatków od skutecznie omijających prawo podatkowe przedsiębiorców, konsekwencją było zwijanie połączeń autobusowych i kolejowych z mniejszych miejscowości, które nie dosyć, że pozamykano u nich zakłady pracy, zcentralizowano ośrodki władz w dużych ośrodkach miejskich, zostali wykluczeni komunikacyjnie, po czym na każdym kroku wypominano im "janosikowe".
    To było konsekwencją pracy komisarza Janusza Lewandowskiego. Niech mi kto powie że on walczy o praworządność w Polsce. To jest zwykły hipokryta, kierujący się wyłącznie prywatnymi pobudkami politycznymi. Głosują na niego jedynie Ci którzy na garbie innych dorobili się biznesów i stołków w urzędach!

    • 15 1

  • Czy KO naprawdę nie miała nikogo lepszego na pierwsze dwa miejsca na liście? (1)

    Przecież to są najgorsi kandydaci z całej listy.

    • 10 0

    • To zagłosuj na kogoś z dalszego miejsca.

      • 0 3

  • lewandowski na plakacie wygląda jak niepełnosprytny

    • 6 1

  • Uwaga....

    ....będzie pizza od rudego.

    • 7 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Mniej światła, Więcej gwiazd 2024

spotkanie, pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakiego pierwiastka jest najwięcej w powietrzu?

 

Najczęściej czytane