Arka Gdynia - Znicz Pruszków 1:1. Okazje były, goli i punktów mniej

Jacek Główczyński
9 sierpnia 2024, godz. 22:20
Opinie (148)

To było wyjątkowo krótkie pożegnanie piłkarzy z kibicami Arki Gdynia

Arka Gdynia zremisowała ze Zniczem Pruszków 1:1 (1:1) w 4. kolejce Betclic 1. Ligi. Gospodarze mogą żałować zwłaszcza początku meczu, kiedy zepchnęli rywali do głębokiej obrony i sami... stracili gola. Co prawda od razu po wznowieniu gry od środka doprowadzili do wyrównania, ale później nie wykorzystali wielu okazji i przewagi w posiadaniu piłki. Po przerwie też goście nie pozostawali dłużni, a zatem przy ul. Olimpijskiej, mimo deszczu, zobaczyliśmy emocjonujący mecz, w którym bramek mogło być znacznie więcej, ale piłkarzom brakowało skuteczności lub zimnej krwi przy wykończeniu akcji.

Czubak

Rezerwowi: 77 Węglarz, 7 Sobczak, 14 Vitalucci, 16 Ratajczyk, 23 Hermoso, 28 Zieliński, 32 Stolc, 35 Jakubczyk, 39 Lipkowski

21 Stanclik

Rezerwowi: 1 Klebaniuk, 5 Juchymowycz 8 Proczek, 10 Ciepiela, 19 Karol, 20 Kazimierczak, 22 Tabara, 26 Kędzia, 27 Flisiuk
  • 67' 21 Skóra Zmiany 14 Vitalucci
  • 75' 10 Czubak Zmiany 7 Sobczak
  • 75' 19 Rzuchowski Zmiany 35 Jakubczyk
  • 78' 38 Górecki Zmiany 23 Hermoso
  • 67' 13 Imai Zmiany 10 Ciepiela
  • 81' 11 Moskwik Zmiany 8 Proczek
  • 85' 21 Stanclik Zmiany 22 Tabara
  • 85' 9 Majewski Zmiany 19 Karol
  • 14' Oliveira
  • 12' Nowak
  • 55' Gaprindaszwili
  • 56' Czubak
  • 83' Hermoso
  • 46' Wiech

Joao Oliveira strzelił jedynego gola dla Arki Gdynia, ale mimo przewagi, dał on tylko remis. Joao Oliveira strzelił jedynego gola dla Arki Gdynia, ale mimo przewagi, dał on tylko remis.

Arka ma ze Zniczem rachunki do wyrównania. Wiosną w Pruszkowie zakończyła się passa 10 meczów bez porażki

Piotr Rzepka: Arka Gdynia musi być czujna i nie wracać do poprzedniego sezonu

Arka zgromadziła największy budżet odkąd, od jesieni 2020 roku rywalizuje w I lidze

Arka Gdynia ma największy budżet od jesieni 2020 roku. Czy wystarczy na ekstraklasę?

kadra zawodnicza może się jeszcze zmienić, gdy będą odejścia. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy ma Azacki, a do rozstania może dojść także w przypadku Adamczyka

Arka Gdynia czeka na decyzję Huberta Adamczyka. Mógł jechać na mundial, odejdzie?

trener Łobodziński po dwóch zwycięstwach z rzędu nie miesza zbytnio w "11". W porównaniu ze zwycięstwem w Warszawie wymienił tylko napastnik. Od początku zagra Czubak, a po raz pierwszy w tym sezonie na ławce usiądzie Sobczak

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:3. Debiutanckie gole i asysta

Ci co nie wychodzą w "11" na mecz ze Zniczem jutro zapewne znajdą się w... V-ligowych rezerwach

Arka Gdynia - Znicz Pruszków. Pierwszy skład albo gra w V-ligowy rezerwach

Znicz plasuje się obecnie pozycję wyżej od Arki i ma o punkt więcej. W ostatniej kolejce pokonał Wisłę Kraków 2:1. W porównaniu ze składem z tamtego meczu dwie zmiany w "11". Do gry weszli: Imai i Stanclik
piłkarze wychodzą na murawę przy dźwiękach Roty Arki
Arka niebieskie koszulki z żółtymi dodatkami i niebieskie spodenki. Znicz żółte koszulki, czerwone spodenki
w wyniku losowania kapitanów Gojnego (ARKA Gdynia) i Majewskiego drużyny zamienili się stronami boiska
pada dość mocny deszcz
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
Czubak już w 13. sekundzie główkował, ale skierował piłkę obok bramki
2'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) strzelał, ale wyszło mu podanie do Rzuchowskiego (ARKA Gdynia). Jednak Michał nie spodziewał się takiej piłki i po odbiciu od jego nóg futbolówka wyszła poza bramkę
3'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) sprytnie uderzył sprzed obrońcy po dograniu piłki przez Czubak. Strzał zbyt lekki, by pokonać Misztala (Znicz Pruszków)
5'
cały czas naciera Arka. Nowością jest ustawienie Oliveiry na pozycji ofensywnego pomocnika, a Skóra - tak jak w poprzednim sezonie - gra jako skrzydłowy, choć tym razem z lewej strony, tak gdzie przed wakacjami operował Kobacki
5'
rzut wolny dla Arki przy linii bocznej pola karnego rywali, ale bez zagrożenia dla Znicza
8'
posiadanie piłki 75:25 najlepiej oddaje początkowo przewagę Arki
8'
"Ten mecz musimy wygrać" - skandują kibice Arki
9'
sektor gości jest pusty
11'
Arka gol - z trybun
12'
[0:1] Znicz Pruszków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nowak. Pierwszy atak gości przyniósł im prowadzenie. Młodzieżowiec Znicza przez nikogo nie był atakowany i przymierzył precyzyjnie prawą nogą z około 15 metrów przy lewym słupku bramki Lenarcika
14'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Oliveira. Od razu po wznowieniu gry od środka boiska, Marcjanik zagrał piłkę w pole karne, Czubak zgrał piłkę głową, a Oliveira dopełnił formalności, uprzedzając bramkarza i wpychając piłkę z 3-4 metrów do siatki
19'
Czubak uderzył mocno w tzw. krótki róg bramki Misztala (Znicz Pruszków), ale golkiper nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę obok słupka
21'
niecelny strzał Skóry (ARKA Gdynia)
24'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) uderzył, ale został zablokowany jego strzał
25'
"Arka gol" - cały czas z trybun
27'
Oliveira (ARKA Gdynia) próbował zrewanżować się Czubakowi i dograć piłkę do napastnika w pole bramkowe. Nie udało się oddać strzału
28'
już 7 strzałów Arki, w tym 4 celne
30'
posiadanie piłki 72:28 na korzyść Arki
32'
Stancik niecelnie uderzył po dośrodkowaniu Majewskiego
33'
Oliveira (ARKA Gdynia) leżał na boisku, sędzia nie pozwolił na wejściu pomocy medycznej.
35'
Borecki (ARKA Gdynia) popełnił błąd we własnym polu karnym, ale szybko go naprawił, blokując strzał rywala
36'
Czubak i Oliveira (ARKA Gdynia) podbiegli do linii bocznej. Trener Łobodziński udziela im wskazówek
37'
seria pomyłek piłkarzy Znicza we własnym polu karnym, a zaczęło się od wypuszczenia piłki z rąk przez Misztala (Znicz Pruszków). Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) sygnalizował zagranie ręką rywali, ale sędzia nie podzielił jego zdania
38'
tym razem Misztal (Znicz Pruszków) nie popełnił błędu. Pewnie złapał piłkę po zagraniu Rzuchowskiego (ARKA Gdynia)
40'
dobry wślizg Rzuchowskiego (ARKA Gdynia), uniemożliwił dośrodkowanie Nowakowi (Znicz Pruszków)
41'
Stanclik obił piłkę o nogi Góreckiego (ARKA Gdynia) i wywalczył rzut rożny
41'
Majewski (Znicz Pruszków) z narożnika boiska dograł piłkę na pierwszy słupek, skąd niecelnie strzelił Wiech (Znicz Pruszków)
42'
Oliveira (ARKA Gdynia) podawał, posyłając piłkę między nogami Ochronczuka (Znicz Pruszków), ale Skóra (ARKA Gdynia) nie doszedł do podania
43'
Misztal (Znicz Pruszków) dobrze wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia). Z drugiej strony zaś wrzucał Oliveira (ARKA Gdynia), ale dużo gorzej, gdyż wyrzucił piłkę poza boisko
44'
Koprowski (Znicz Pruszków) przy wyprowadzeniu piłki podał ją niemal na nogę Czubakowi, ale napastnik się nie zorientował i szansa przepadła
45'
szybka kontra Znicza. Lenarcik (ARKA Gdynia) obronił strzał Sokoła, który nie był zbyt mocny
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ZNICZ PRUSZKÓW 1:1
Arka gra z dużym animuszem, ma przewagę w posiadaniu piłki, częściej też strzela. Jednak tylko remisuje. Pod bramką rywali brakuje gdynianom bowiem odpowiednich decyzji bądź też brakuje wykończenia akcji. Sami zaś zbyt łatwo stracili gola. Dobrze, że szybko odpowiedzieli i doprowadzili do wyrównania, bo Znicz nie zdążył "okopać" się na własnym przedpolu przy korzystnym wyniku. Arka atakując, nie może zapominać o odpowiedniej organizacji po stracie piłki, bo Znicz pokazał, że potrafi szybko rozegrać piłkę po jej przejęciu.
Gra toczy się przy stale padającym deszczu. To też może mieć wpływ na przebieg meczu. Na razie piłkarze obu drużyn nie próbowali strzałów z dystansu, a to przy takiej pogodzie może być groźną bronią.
w przerwie meczu kapitan Arki - Gojny (ARKA Gdynia) składa życzenia urodzinowe 11-letniemu Antoniemu. Wszystko oczywiście za pomocą nagrania wyemitowanego na telebimie
46'
drugą połowę rozpoczął Znicz
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany
46'
Żółtą kartką został ukarany Wiech (Znicz Pruszków).
47'
"My czekamy, Gdynia czeka na zdobycie drugiej bramy" - z trybun
47'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Majewskiego (Znicz Pruszków)
48'
Oficjalna frekwencja 4997 kibiców
50'
Znicz nie chce najwyraźniej doprowadzić do powtórki z pierwszej połowy, gdy dał się całkowicie zdominować, goście teraz "wyżej" wychodzą do Arki
52'
Czubak nie doszedł do strzału głową po dobrym dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia)
55'
indywidualna akcja i efektowny drybling Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia), zakończony jednak upadkiem przed linią boczną pola karnego. Sędzia uznał, że faulu nie było
55'
Żółtą kartką został ukarany Gaprindaszwili (ARKA Gdynia).
56'
Żółtą kartką został ukarany Czubak (ARKA Gdynia).
58'
uderzenie z dystansu Rzuchowskiego (ARKA Gdynia). Piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Misztala (Znicz Pruszków)
58'
w drugiej połowie bramkarz Znicza ma za plecami sektor dopingowy Arki, który znajduje się na sektorze "Górka"
59'
pomocy medycznej potrzebuje Navarro (ARKA Gdynia)
60'
Navarro (ARKA Gdynia) na razie schodzi poza boisko, wśród czterech rozgrywających się piłkarzy Arki nie ma na razie obrońcy, czyli Hiszpan powinien wrócić na boisko
61'
i już Arka w komplecie
61'
"Arka gol" - z trybun
62'
Misztal (Znicz Pruszków) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
63'
kiks Wiecha (Znicz Pruszków) i będzie korner dla Arki
63'
po rzucie rożnym Arki Znicz wyszedł z kontrą, ale Majewski (Znicz Pruszków) nie miał szybkości, aby pobiec sam na sam z Lenarcikiem (ARKA Gdynia)
66'
posiadanie piłki 67:33 dla Arki, trener Łobodziński przygotowuje pierwszą zmianę
66'
także Znicz wymieni jednego piłkarza
67'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Vitalucci.
67'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Imai, w jego miejsce wchodzi Ciepiela.
68'
Nowak (Znicz Pruszków) rozprowadził akcję, a następnie kończył ją strzałem głową. Na szczęście dla Arki nie trafił z kilku metrów
69'
indywidualna akcja i efektowne dryblingi Vitalucciego (ARKA Gdynia), ale gdy Japończyk znalazł się na murawie, sędzia nie zagwizdał. Teraz on gra na pozycji nr 10, a Oliveira przeszedł na lewe skrzydło
69'
z trybun niecenzuralnie pod adresem arbitra
69'
i nie zmienia tego to, że jest rzut rożny dla Arki
70'
Misztal (Znicz Pruszków) wypiąstkował po dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
71'
zablokowany strzał Navarro (ARKA Gdynia)
72'
to powinien być gola dla Arki. Po dośrodkowaniu Oliveiry (ARKA Gdynia) jednak spudłował Rzuchowski (ARKA Gdynia), który strzelał głową
73'
piłka po strzale Oliveiry (ARKA Gdynia) trafiła w polu karnym w Czubaka
74'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę bez problemu po dośrodkowaniu Ciepieli (Znicz Pruszków)
74'
a teraz Lenarcik (ARKA Gdynia) już z trudem odbił piłkę po strzale Okronczuka, którego nikt z obrońców nie atakował
74'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
75'
Stanclik uderzył nad poprzeczką bramki Arki, ale był na spalonym
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Sobczak.
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rzuchowski, w jego miejsce wchodzi Jakubczyk.
76'
rzut rożny dla Arki
75'
Majewski (Znicz Pruszków) lekko dośrodkował, choć może chciał przelobować Lenarcika (ARKA Gdynia). Bramkarz Arki nie dał się nabrać
77'
zamieszanie w "16" Znicza po kornerze dla Arki. Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) uderzył nożycami, ale w boczną siatkę
78'
pomocy medycznej wymaga Górecki (ARKA Gdynia). Z rozgrzewki przywoływany Hermoso (ARKA Gdynia)
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Górecki, w jego miejsce wchodzi Hermoso.
79'
dla hiszpańskiego obrońcy to debiut w Arce
80'
szczęście przy Arce. Po szybkiej akcji gości, Stanclik dograł, a Nowak uderzył z bliska tuż obok słupka
80'
nieudane dośrodkowanie Oliveiry (ARKA Gdynia)
81'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Moskwik, w jego miejsce wchodzi Proczek.
83'
Żółtą kartką został ukarany Hermoso (ARKA Gdynia).
84'
dobrze kontrę uruchomi Vitalucci (ARKA Gdynia), ale niecelnym strzałem skończył ją Gaprindaszwili (ARKA Gdynia)
85'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stanclik, w jego miejsce wchodzi Tabara.
85'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Majewski, w jego miejsce wchodzi Karol.
86'
obaj trenerzy wykorzystali już limit zmian, choć nie wymienili pięciu piłkarzy
87'
niecelnie strzelał sprzed pola karnego Ciepiela (Znicz Pruszków)
88'
znów wulgarnie z trybun pod adresem arbitra
89'
sporo niedokładności z obu stron
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
kolejny rajd lewym skrzydłem Oliveiry (ARKA Gdynia), z łatwością wbiegł w pole karne, ale podawał niecelnie
90+2
"Arka gol" - śpiewają niektórzy kibice, ale są już i tacy, którzy kierują się do wyjścia
90+3
Oliveira (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny i pobudza kibiców do dopingu
90+3
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) przepuścił piłkę, bo liczył, że będzie kolejny korner dla Arki. Sędzia nakazał grać jednak od bramki
90+4
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - ZNICZ PRUSZKÓW 1:1
W drugiej połowie Arka nadal atakowała, ale już jej przewaga nie była tak wyraźna jak przed przerwą. Nie było też tylu sytuacji w polu karnym rywali. Najlepszej nie wykorzystał Rzuchowski (ARKA Gdynia), który niecelnie główkował po akcji Oliveiry.
Znicz poczynał sobie dużo odważniej niż w pierwszej połowie i miał nawet lepsze sytuacje na rozstrzygnięciu tego meczu na własną korzyść. Tę drużynę mógł ucieszyć jeszcze raz m.in. dobrze grający młodzieżowiec - Nowak (Znicz Pruszków).
Arka oddała łącznie aż 22 strzały, ale tylko 5 z nich było celnych. Rywale odpowiedzieli 12, z których 4 skierowali w światło bramki. Przez 66 procent czasu gry piłka była w posiadaniu gospodarzy. A mimo takich statystyk z tego co działo się pod bramkami, podział punktów jest sprawiedliwy.

18 Stal Stalowa Wola 4 0 0 4 2:8 0
Każdy zagra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o trzecie miejsce premiowane awansem zagrają w dwustopniowych barażach. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-08-16