Atom Trefl wygrał we Włoszech

24 września 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Katarzyna Konieczna Katarzyna Konieczna

Paulina MajKatarzyna Konieczna przyczyniły się do zwycięstwa Polski nad Izraelem 3:0 (25:23, 25:7, 25:15). Z wygranej na inaugurację mistrzostw Europy cieszyły się również sopockiej siatkarki w reprezentacji Niemiec: Corina Ssueschke-Voigt i Małgorzata Kożuch. Natomiast drużyna klubowa Atomu Trefla zanotowała sukces podczas tournee po Włoszech

.

W mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Serbii i we Włoszech, wicemistrzynie Polski są reprezentowane aż przez sześć siatkarek, które w Sopocie podpisały kontrakty na sezon 2011/12. Grają one w czterech różnych drużynach. W pierwszej serii gier dwie z nich wygrywały.

To co najważniejsze z naszej perspektywy to sukces biało-czerwonych. Podopieczne Alojzego Świderka tylko w inauguracyjnym secie miały pewne kłopoty z Izraelem. Polski odskakiwały na 3-4 punkty, ale rywalki odrabiały straty. W końcówce zbliżyły się jeszcze na 22:23, a następnie obroniły pierwszą piłkę setową. Skapitulowały dopiero po kolejnym ataku Katarzyny Jaszewskiej.

W drugiej odsłonie nasza reprezentacja szybko odskoczyła na 16:2. Seta z wysokim zwycięstwem zakończyła Katarzyna Konieczna. Sopocka atakująca rozpoczęła ten mecz na ławce, a gdy weszła z ławki zdobyła siedem punktów.

W dwóch pierwszych setach występowała libero Atomu Trefla, Paulina Maj. W ostatniej partii została zastąpiona na tej pozycji przez Krystynę Strasz. Polski wyraźną przewagę wypracowały sobie na drugiej przerwie technicznej (16:7), co pozwoliło im następnie spokojnie sięgnąć po trzy punkty.

W niedzielę o godzinie 16.00 Polki zmierzą się z Czeszkami, które na inaugurację pokonały Rumunię 3:0 (29:27, 25:19, 25:16). Wszystko wskazuje na to, że będzie to mecz o pierwsze miejsce w grupie C, a jednocześnie o bezpośredni awans do ćwierćfinałów.

POLSKA: Skowrońska-Dolata zdobyła 14 punktów, Kaczorowska 11, Okuniewska 8, Bednarek-Kasza 5, Jaszewska 5, Radecka 1, Maj (libero) oraz Podolec 1, Konieczna 7, Kosek 7, Strasz, Wołosz 1

Rywalizację w grupie A od zwycięstwa rozpoczęły Corina Ssueschke-Voigt i Małgorzata Kożuch. Środkowa bloku zdobyła 13, a atakująca 11 punktów w wygranym meczu przez Niemki z Ukrainą 3:0 (25:17, 25:15 i 25:17).

Natomiast dwie pozostałe zawodniczki Atomu Trefla musiały przełknąć gorycz porażki. Amaranta Fernandez zdobyła siedem punktów dla Hiszpanii w przegranym spotkaniu z Rosją 1:3 (30:32, 25:19, 20:25, 22:25), a Neriman Ozsoy zapisała się 10 punktami w meczu Turcji z Chorwacją, w którym górą była ta druga reprezentacja 3:0 (25:21, 25:23 i 25:22).

Klubowa drużyna Atomu Trefla przebywa we Włoszech. W drugim sparingu sopocianki pokonały zespół z Serie A2 - Saugella Monza 3:1 (23:25, 25:21, 25:22 i 25:16). Trener Alessandro Chiappini rozpoczął to spotkanie w składzie: Dorota Wilk, Milena Rosner, Dorota Świeniewicz, Ewelina Sieczką, Maja Tokarską, Eleonora Dziękiewicz oraz Magdalena Saad na libero. od drugiego seta za Rosner weszła do "6" Dorota Pykosz (obie trenują z naszą drużyną gościnnie), a w dwócg ostatnich partiach rozgrywała zamiast Wilk Izabela Bełcik.

W sześciu zakontraktowanych sparingów wypadł jeden. Z Busto Arsizio sopocianki nie grały na punkty, a ograniczono się jedynie do wspólnego treningu. Kolejna gra kontrolna planowana jest na najbliższy wtorek. Rywalem sopocianek ma być Icos Crema Volley.