Derby na remis

kfk
24 maja 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Licznie zgromadzeni kibice na trybunach gdańskiej Gedanii byli świadkami szlagieru w wykonaniu sopockich ekip. Czołowa drużyna rozgrywek B-klasy grupy Gdańsk II Torpedo podejmowała 20 maja wicelidera tabeli Energę. Zacięta konfrontacja zakończyła się remisem 1:1.

Praktycznie tylko Studencki Klub Sportowy Torpedo Sopot oraz Energa Sopot zachowują szanse awansu do A-klasy. Czarno-zieloni, mając za sobą serię czterech zwycięstw przystąpili do pojedynku w dobrych humorach. Z kolei goście byli żądni rewanżu za jesienną porażkę (3:4) oraz podreperowania bilansu po ostatniej niespodziewanej przegranej u siebie z Moreną Gdańsk (0:2).

Toteż zgodnie z oczekiwaniami mecz na szczycie dostarczył sporej dawki emocji. Studenci rozpoczęli z animuszem, stwarzając od pierwszych minut spotkania optyczną przewagę. Jednak przyjezdni szczelnie bronili swoich bram, a groźne kontrataki zwłaszcza w wykonaniu Pawła Majewskiego niejednokrotnie wprawiały w popłoch obrońców gospodarzy.

Torpedyści, którym patronuje platforma medialna PMedia.pl nieustannie nacierali zagęszczając pola pod bramką rywala. Otwarcia wyniku najbliżej byli bracia Adamonisy oraz Michał Janiak. Jednak dopiero w 30. minucie natarcie czarno-zielonych przyniosło efekt, na prowadzenie studentów wyprowadził kapitan Yauheni Adamonis.

Odpowiedź nadeszła w 81. minucie. Po akcji zawodników Stefana Skarbińskiego, przerwanej faulem przed polem karnym, padła wyrównująca bramka. Goście szybko rozegrali rzut wolny a zamieszenie w szeregach lidera wykorzystał Dariusz Mydlak. Obie ekipy zgotowali piłkarskie widowisko dla licznie przybyłych miłośników futbolu, kończąc niedzielne derby Sopotu jednobramkowym remisem.

"Zasługiwaliśmy na wygraną. To my dyktowaliśmy warunki szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Częściej byliśmy przy piłce a i sytuacji stwarzaliśmy więcej niż nasi rywale. Wyrównująca bramka zdobyta rzutem na taśmę na 9 minut przed końcem przez Energę oczywiście to sukces gości. Remis z wiceliderem i tak jest satysfakcjonujący, gdyż w tym momencie prowadzimy 3 punktami. Nawet przy równej ilości punktów - a przegrana w naszym wypadku nie wchodzi w grę - jesteśmy nadal w komfortowej sytuacji" - powiedział szkoleniowiec Torpedo Sopot Tadeusz Małolepszy.

Remis 1:1 padł także w meczu Orła Jasień z grającą nierówno Moreną Gdańsk. Z kolei waleczną postawę zaprezentowali drużyny ze środka tabeli, gdzie wyżej notowane KKS Koleczkowo uległo przed własną publicznością z Ex Siedlce 3:6. Niespodziewanie ciężką przeprawę miał piąty zespół rozgrywek Dragon Bojano, który na wyjeździe z wielkim trudem pokonał outsidera Inter Krzywe Koło (3:4).