Dobry tylko kwadrans z Chimki Moskwa

Krzysztof Klinkosz
25 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Nie doszło do niespodzianki w środowy wieczór w podmoskiewskich Chimkach. Miejscowy beniaminek Euroligi koszykarzy pokonał mistrzów Polski. Trapieni kontuzjami podopieczni Tomasa Pacesasa walczyli jeszcze w pierwszej połowie później oddając inicjatywę gospodarzom. Ostatecznie przegrali 67:89 (20:22, 16:22, 12:17, 19:28).

CHIMKI: McCarty 22, Langford 20, Cabezas 19, Jankunas 9, Fridzon 7, Gubanov 6, Mozgov 5, Javtokas 1.

ASSECO PROKOM: Sow 18, Logan 13, Woods 11, Burrell 11, Harrington 7, Seweryn 3, Hrycaniuk 2, Jagla 2, Kostrzewski 0.

Mecz otworzyła trójka Pauliusa Jankunasa później gospodarze "poprawili" jeszcze rzutem z półdystansu i było 5:0 dla ekipy z Rosji. Wówczas "trójką" odpowiedział Davis Logan. Mistrzowie Polski w pierwszej kwarcie to tracili dystans do rywali to nadrabiali straty i tak na przykład w 8 minucie przegrywali 13:17, by po punktach Łukasza Seweryna przegrywać tylko 16:17. Ostatecznie pierwszą kwarte przegrali minimalnie 20:22.

Drugą odsłonę ekipa z Gdyni otworzyła w sposób wręcz wymarzony, najpierw wyrównał Qyntel Woods, później trzy punkty zdobył Logan i Asseco Prokom wyszło na prowadzenie 25:22, po chwili jednak to gospodarze zdobyli 5 punktów z rzędu i odzyskali prowadzenie (27:25).

Sił i sposobu na zespół rosyjski wystarczyło gdynianom mniej więcej do połowy drugiej kwarty, w tym czasie zanotowano ostatni w meczu remis 31:31. Od tego momentu gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę dość szybko wychodząc na prowadzenie 40:31. Do przerwy było 44:36 dla zespołu z Rosji.

Taka różnica nie przekreśla jeszcze w koszykówce szans którejkolwiek z drużyn, jednak w drugie połowie na parkiecie niepodzielnie panowali już gospodarze, którzy szybko rozpracowali schemat gry gdynian.

Pewnym usprawiedliwieniem drużyny trenera Tomasa Pacesasa może być fakt, że grała ona bez swojego podstawowego rozgrywającego - Daniela Ewinga, a Lorinza Harrington i Pape Sow grają z urazami, bądź dopiero wrócili na parkiet po urazie.

Zapewne więcej można było się spodziewać w środowym meczu po Woodsie, który zdobył 11 punktów w nieco ponad 37 minut i trafił zaledwie 3 razy z gry, na 15 prób. Gdynianie mili też fatalną skuteczność rzutów za trzy punkty - zaledwie - 25 procent i wyraźnie przegrali walkę na tablicach 24:37.

Pozostałe wyniki Grupy D Euroligi: Panathinaikos Ateny - EWE Baskets Oldenburg 96:63 (23:21, 13:21, 30:14, 30:7),

• 24 9

• Panie Krauze, niech Pan wreszczie zatrudni trenera fachowca a nie jeden partacz odszedł, a jeszcze wiekszego Pan zatrudnił.Z takim zawodnikami to i Miś Puchatek by nasza lige wygrał, a euroliga, no nie stety widać. euroobciach !!!!

• 27 3

• hahaha to już dziś druga porażka Arki

to mi się podoba!

• 28 10

• haha,moje serce sie raduje jak ta zlodziejska druzyna jest osmieszana w Europie!!! (1)

nikogo to nie obchodzi,zero tradycji,tylko zledziejstwo!!!

• 28 11

• idiot!!

No tak bo jakby w nazwie był Sopot to na pewno wynik byłby inny?!

• 5 8

• Drużyna bez wiernych kibiców! (2)

Sopot, tam była ta i drużyna i wierni fani. Teraz jest inna, ale jeszcze chwilka i to ona zajmie miejsce nr.1 w trójmieście.

• 22 13

• (1)

Tak jak piszesz. Tam byli wierni fani.
      Ale już ich tam nie ma. Bo byli wierni i są teraz w Gdyni.

• 1 8

• wierni kibice są w Sopocie zostali kibicować sopockiej drużynie.
        zacznij chodzić na mecze potem zabieraj głos.

• 0 0

• Pacesas - daj sobie trenejro spokój!!!!!!!

Proszę Panie Tomas-ie wracaj do nauki, ucz się zawodu i nie ośmieszaj naszego kraju na arenach międzynarodowych. Wiemy , jak grałeś i co zrobiłeś dla polskiego kosza ale na trenera to barkuje Tobie pukę nauki, NAUKI!!!!!!NAUKI POWTARZAM!!!!!!!!

• 26 2

• PACESAS ODEJDZ!!! (1)

on musi odejsc, inaczej nic z tego nie bedzie

• 23 2

• przydalyby sie moze transparenty na meczu ze PACESAS moze wracac na litwe, moze wtedy zarzad klubu zauwazy problem...

• 0 1

• nawet komentatorzy C+ wytykali bledy Pacesasa....

on nie widzi gry

• 24 3

• żałuję, że kupiłem karnety na tę eurokompromitację !!! (1)

z koszykówką to niewiele ma wspólnego, nie wiem czy to ambicje p. Krauze czy nieudolność Pacesas'a. Podziwiam tylko profesjonalizm zawodników, bo gdybym miał grać w tak źle prowadzonej drużynie i przegrywać mecze na własne życzenie to bym się raczej wq..ił tzn bardzo zdenerwował i poszukał dobrego transferu. Żałuję, że przeznaczyłem kilkaset złotych na karnety, bo zakupiony towar nadaje się do reklamacji !!!

• 29 2

• Finito, dodaj do tego jeszcze fakt, ze jakbyś nie posiadał karnetu na euroligę to mogłbyś np. pójść na mecz Arki i dostać za friko, albo załapać się na jedną z promocji - do tej pory była Halloweenowa i jesienna:D Najpierw za bilety sobie zazyczyli kupę kasy, a teraz zdziwieni, że hali się nie da zapełnić bez takich akcji...

A jeśli chodzi o gre naszego kochanego zespołu to cóż... pozostawia wiele do życzenia... Podzielam opinię - TOWAR NADAJE SIĘ DO REKLAMACJI :)