Energa Wybrzeże Gdańsk - Innpro ROW Rybnik 31:59. Porażka w ostatnim meczu u siebie

Kacper Czuba
4 sierpnia 2024, godz. 16:00
Opinie (268)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Degradacja żużlowców może zatrzymać modernizację stadionu przy u. Zawodników
Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała w ostatnim ligowym meczu przed własną publicznością w tym sezonie. Jednym z niewielu pozytywów po stronie gdańszczan był Tom Brennan (na zdjęciu), który zanotował dwucyfrową zdobycz punktową. Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała w ostatnim ligowym meczu przed własną publicznością w tym sezonie. Jednym z niewielu pozytywów po stronie gdańszczan był Tom Brennan (na zdjęciu), który zanotował dwucyfrową zdobycz punktową.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrało z Innpro ROW Rybnik 31:59 w ramach 14. kolejki rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi, a zarazem ostatnim spotkaniu tego sezonu przed własną publicznością. Goście od samego początku rywalizacji spisywali się znacznie lepiej i konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobyli Tom Brennan (11+2) oraz Josh Pickering (8). Już zdegradowana ekipa Eryka Jóźwiaka rozgrywki zakończy w następną niedzielę, 11 sierpnia, kiedy to zmierzy na wyjeździe z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

9. Krzysztof Kasprzak 0 (d,d,-,-)
10. Josh Pickering 8 (1,2,2,0,3,0)
11. Adrian Gała 4+1 (1,0,1*,1,1)
12. Tom Brennan 11+2 (2*,3,1*,2,1,2)
13. Niels-Kristian Iversen 7 (3,1,2,1,w)
14. Miłosz Wysocki 1 (1,w,w,0)
15. Eryk Kamiński 0 (0,w,-)
Sędziowie: Kuśmierz (sędzia) oraz Brucheiser (komisarz toru)
8. Kacper Tkocz 2+1 (0,2*)

Obie drużyny zmierzą się przeciwko sobie drugi raz w ciągu niespełna 22 godzin. Wczoraj w Rybniku gospodarze pewnie zwyciężyli 56:34, a komplety punktów na swoich kontach zanotowali Jakub Jamróg i Brady Kurtz.

Innpro ROW Rybnik - Energa Wybrzeże Gdańsk 56:34. Przeczytaj relację i wystaw oceny gdańskim żużlowcom

Wczorajszy wynik przy punkcie bonusowym wywalczonym przez zespół z Łodzi sprawił, że Wybrzeże oficjalnie zanotowało spadek do Krajowej Ligi Żużlowej.

Natomiast rybniczanie w przypadku wywalczenia punktu bonusowego w Gdańsku, zagwarantują sobie trzecią pozycję w fazie play-off.
Spadek do KLŻ może mieć na pewno duży wpływ na decyzje w kwestii klubowych struktur, w których jednym udziałowcem został niedawno Tadeusz Zdunek.

Energa Wybrzeże Gdańsk. Zdunek sam w zarządzie, oczekiwanie na dalsze decyzje

Przy dzisiejszym meczu kluczowa może być jednak pogoda, gdyż w Gdańsku po popołudniu przewiduje się opady deszczu. Jednak na ten moment rozegranie meczu wydaje się być niezagrożone.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Innpro ROW Rybnik. Czy pogoda przeszkodzi w rozegraniu meczu?

Dla żużlowców Wybrzeża to ostatnia niedziela w Metalkas 2. Ekstralidze przed własną publicznością. Tydzień później gdańskich zawodników czekać będzie jeszcze zaległe spotkanie z Orłem Łódź.

Energa Wybrzeże Gdańsk przed dwumeczem z Rybnikiem. Sprawdź termin zaległego spotkania w Łodzi

Zagadką pozostaje natomiast jedynie to, czy Wybrzeże już pewne spadku do KLŻ przystąpi do ostatniego domowego meczu w sezonie w najsilniejszym składzie, czy sztab szkoleniowy zdecyduje się na kadrowe roszady. Przypomnijmy, że szkoleniowcy mogą dokonać trzech zmian względem awizowanych składów w ostatecznej kadrze meczowej.
Na niespełna godzinę do początku spotkania w Gdańsku jest pogodnie i wydaje się, że mecz rozpocznie się zgodnie z planem.
Składy potwierdzone. Wybrzeże bez zmian i rezerwowego. W zespole gości jedna zmiana - za Winklera pod numerem szóstym pojawił się Borowiak, a jako rezerwowy pojedzie Tkocz.
Na stadionie zameldowała się już grupa kibiców gości z Rybnika
Na tor ponownie wyjechała polewaczka
Ze strony gospodarzy na próbę toru wyjechali Tom Brennan i Josh Pickering
Relacja live Transparent fanów gdańskiej drużyny:
Po stronie gości na próbie toru Jakub Jamróg i Norick Bloedorn
"Wstyd, Hańba, Kompromitacja. Spadek realizowany latami" - tak brzmi pierwszy z transparentów fanów gospodarzy, którzy szykują się do wywieszenia drugiego z nich.
Relacja live Drugi z transparentów fanów gospodarzy, którzy nie są fanami Krzysztofa Kasprzaka:
"Zero honoru, zero ambicji" - to jest na trzecim transparencie, na którym padają też niecenzuralne słowa.
Rozkręcają się fani Wybrzeża, którzy szykują rozwieszanie piątego transparentu
Padła prośba od organizatorów o zdjęcie transparentu zawierającego przekleństwa, a zawodnicy wyjeżdżają do prezentacji.
Relacja live Kolejny z transparentów:
"ROW! ROW! ROW RYBNIK!" - skandują fani podczas prezentacji
Relacja live Zawodnicy obu drużyn na prezentacji:
Dzisiaj pojedziemy według drugiego zestawu startowego
Trwa jeszcze sprzątanie serpentyny, która z trybun poleciała na tor. Nikomu się specjalnie jednak nie spieszy do sprzątania tego
  Grzegorz Walasek.

Dwie minuty odpalone, rozpoczynamy ostatni ligowy mecz w Gdańsku w 2024 roku!
bieg 5:1
I
[1:5] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Grzegorz Walasek (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Krzysztof Kasprzak (d/0 pkt).

Gała prowadził po starcie, ale szybko został wyprzedzony przez parę gości. Defekt Kasprzaka na pierwszym okrążeniu.
II
[2:10] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Paweł Trześniewski (3 pkt), Maksym Borowiak (2 pkt), Miłosz Wysocki (1 pkt), Eryk Kamiński (0 pkt).

Bieg młodzieżowy bez sensacji. Rybniczanie wystartowali znacznie lepiej i pewnie zwyciężyli. Spore różnice między zawodnikami.
2'
III
[7:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Niels-Kristian Iversen (3 pkt), Tom Brennan (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Brady Kurtz (0 pkt).

Kapitalny start pary gospodarzy, która szybko wyjechała na podwójne prowadzenie. Najlepsza para rybniczan była bezradna. Wybrzeże odrabia straty.
IV
  Norick Bloedorn,
  Miłosz Wysocki,
  Josh Pickering.
4'
Bieg przerwany, upadł na tor Wysocki po tym jak Borowiak wpadł w dziurę na drugim łuku i zmienił tor jazdy.
4'
Z powtórki wykluczony jest Wysocki, który też miał problem z opanowaniem motocykla na drugim łuku. Żużlowiec Wybrzeża jest zdolny do dalszej jazdy
IV
W powtórce biegu wystartują:

bieg 5:1
IV
[8:16] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Norick Bloedorn (3 pkt), Maksym Borowiak (2 pkt), Josh Pickering (1 pkt), Miłosz Wysocki (w/0 pkt).

Start dla gości, którzy wyszli na podwójne prowadzenie. Pickering starał się atakować Borowiaka, ale bezskutecznie.
4'
Przerwa na kosmetykę toru. W pierwszej serii startów widzieliśmy same podwójne wygrane danej drużyny.
V
  Grzegorz Walasek,
  Norick Bloedorn.

Zaczynamy drugą serię
bieg 3:3
V
[11:19] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Tom Brennan (3 pkt), Norick Bloedorn (2 pkt), Grzegorz Walasek (1 pkt), Adrian Gała (0 pkt).

Goście wygrali start Brennan na początku drugiego okrążenia wyprzedził Walaska i na ostatnich metrach Bloedorna
VI
[12:24] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Niels-Kristian Iversen (1 pkt), Eryk Kamiński (w/0 pkt).

Iversen został na starcie, ale na pierwszym wirażu wyszedł na drugie miejsce. Na w drugi wiraż wyprzedził go Jamróg
VII
  Josh Pickering,
  Brady Kurtz.
bieg 4:2
VII
[14:28] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Brady Kurtz (3 pkt), Josh Pickering (2 pkt), Paweł Trześniewski (1 pkt), Krzysztof Kasprzak (d/0 pkt).

Goście po raz kolejny wygrali start. Kasprzak został na ostatniej pozycji i na trzecim okrążeniu zjechał z toru
7'
Przerwa na równanie toru. Kibice rzucili serpentyny na tor
VIII

Czas na trzecią serię startów w Gdańsku
8'
Bieg przerwany. Ruszali się na starcie Iversen i Walasek. Obaj z ostrzeżeniami, powtórka w czteroosobowej obsadzie
bieg 4:2
VIII
[16:32] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Norick Bloedorn (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Grzegorz Walasek (1 pkt), Milosz Wysocki (w/0 pkt).

Dobry start i wygrana Bloedorna. Spore odległości między zawodnikami. Wysocki został wykluczony, gdyż nie stanął przy starcie biegu na czas.
IX

Rezerwa taktyczna u gospodarzy - Brennan w miejsce Kasprzaka
bieg 3:3
IX
[19:35] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Josh Pickering (2 pkt), Tom Brennan (1 pkt), Jakub Jamróg (0 pkt).

Niezagrożone zwycięstwo Tungate'a. Jamróg starał się atakować Brennana, ale bezskutecznie
9'
Chwilowa przerwa, gdyż bieg po biegu jedzie Brennan. Goście mają na koncie już więcej punktów niż gdańszczanie we wczorajszym spotkaniu
X
  Kacper Tkocz,

Rezerwa zwykła u gości - Tkocz w miejsce Borowiaka
bieg 3:3
X
[22:38] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Brady Kurtz (3 pkt), Tom Brennan (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Kacper Tkocz (0 pkt).

Para gospodarzy starała się zamknąć na pierwszym łuku po starcie Kurtza, ale bezskutecznie. Bieg bez historii.
10'
Przerwa na równanie toru po trzeciej serii startów.
10'
W 11. biegu czeka nas rezerwa taktyczna - w miejsce Kasprzaka pojedzie Pickering
XI

Pickering za Kasprzaka, czyli wygląda na to, że wicemistrz świata nie pojedzie już w tym sezonie w żadnym biegu przed gdańską publicznością.
bieg 5:1
XI
[23:43] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Norick Bloedorn (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Tom Brennan (1 pkt), Josh Pickering (0 pkt).

Jamróg wyprzedził na końcu pierwszego okrążenia Brennana i goście wygrali podwójnie. Pickering nie liczył się w tym biegu.
XII
  Kacper Tkocz.

Zmiany w obu ekipach - Wysocki za Kamińskiego i Tkocz za Trześniewskiego
bieg 5:1
XII
[24:48] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Kacper Tkocz (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Miłosz Wysocki (0 pkt).

Gała przegrał walkę na wyjeździe z pierwszego łuku i spadł na czwartą pozycję. Zawodnik Wybrzeża zdołał jedynie wyprzedzić później jedynie Wysockiego.
XIII
  Niels-Kristian Iversen.
bieg 4:2
XIII
[28:50] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Josh Pickering (3 pkt), Brady Kurtz (2 pkt), Niels-Kristian Iversen (1 pkt), Grzegorz Walasek (0 pkt).

Przez pierwsze dwa okrążenia zawodnicy jechali w bliskich odległościach, widzieliśmy przetasowania i mijanki. Niezagrożone zwycięstwo Pickeringa
13'
Przerwa na równanie toru przed biegami nominowanymi.
13'
Obsada biegów nominowanych (wg pierwszego zestawu startowego):

Bieg 14: Kurtz, Gała, Jamróg, Iversen
Bieg 15: Brennan, Tungate, Pickering, Bloedorn
XIV

Czas na dwa ostatnie biegi w tym sezonie ligowym w Gdańsku
14'
Upadek Iversena jadącego na czwartej pozycji na trzecim okrążeniu. W momencie przerwania było podwójne prowadzenie gości. Iversen wykluczony z powtórki.
bieg 5:1
XIV
[29:55] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Brady Kurtz (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Adrian Gała (1 pkt), Niels-Kristian Iversen (w/0 pkt).

Na wyjściu z pierwszego łuku Jamróg wyprzedził Gałę i na tym zakończyły się emocje w tym biegu.
XV
bieg 4:2
XV
[31:59] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Tom Brennan (2 pkt), Norick Bloedorn (1 pkt), Josh Pickering (0 pkt).

Kolejność rozstrzygnięta po starcie, choć zawodnicy jechali w niewielkich odległościach od siebie.
XV
KONIEC MECZU. ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - INNPRO ROW RYBNIK 31:59. Gdańszczanie z wysoką porażką na koniec sezonu

8 Energa Wybrzeże Gdańsk 14 1 1 12 -182 3
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięzca.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-08-18

Wyniki 14 kolejki

• #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Arged Malesa Ostrów 40:50 (pierwszy mecz 47:43, bonus dla Arged Malesa Ostrów)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Innpro ROW Rybnik 31:59 (pierwszy mecz 34:56, bonus dla Innpro ROW Rybnik)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Texom Stal Rzeszów 52:37 (pierwszy mecz 33:21, bonus dla Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
  • Cellfast Wilki Krosno - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 49:41 (pierwszy mecz 40:50, bonus dla H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)
  • Zaległy mecz 7. kolejki
  • Innpro ROW Rybnik - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 56:34
  • Zaległy mecz 13. kolejki
  • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź — ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 49:41 (pierwszy mecz 49:41, bonus dla H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)