Gedania 1922 Gdańsk w końcu wygrała. Jaguar Gdańsk zaliczył dwa hat-tricki

Tomasz Łunkiewicz, Jakub Krysiewicz
17 sierpnia 2024, godz. 13:30
Opinie (4)
aktualizacja: godz. 18:00 (17 sierpnia 2024)
Gedania 1922 Gdańsk przełamała się i w końcu odnotowała pierwsze zwycięstwo w sezonie 2024/25 w III lidze. Gdańszczanie opuścili tym samym strefę spadkową. Gedania 1922 Gdańsk przełamała się i w końcu odnotowała pierwsze zwycięstwo w sezonie 2024/25 w III lidze. Gdańszczanie opuścili tym samym strefę spadkową.

Gedania 1922 Gdańsk przełamała się i w 3. kolejce grupy drugiej III ligi odniosła pierwszą wygraną. Podopieczni Dariusza Stasiuka pokonali na wyjeździe Kotwicę Kórnik 3:2 (1:1). Na fali nadal w IV lidze znajduje się Jaguar Gdańsk. Zespół Piotra Formeli rozgromił u siebie Spartę Sycewice 7:2 (3:1). Dwaj piłkarze: Oskar Kryża i Janusz Surdykowski zaliczyli hat-tricki.

Tylko Lechia Gdańsk nic nie zmiania. Bałtyk Gdynia otworzył długi weekend. Sprawdź, gdzie można jeszcze pójść na mecz Tylko Lechia Gdańsk nic nie zmiania. Bałtyk Gdynia otworzył długi weekend. Sprawdź, gdzie można jeszcze pójść na mecz

III liga: Kotwica Kórnik - Gedania 1922 Gdańsk 2:3 (1:1)

Wełniak 44, Borucki 53 - Adamik 4, Dowgiałło 72, Giliga 78

GEDANIA:Urban - Bielawski, Manuszewski, Stawikowski, Kankowski (46 Dowgiałło) - Adamik (57 Bogdański), Gorwa (69 Bąk), Łazarski (81 Panic), Niewiadomski, Waliszewski - Kukuruza (57 Giliga)

Po dwóch porażkach u siebie Gedania w końcu przełamała się i odnotowała pierwsze zwycięstwo w lidze w tym sezonie. Co ciekawe, zrobiła to dopiero grając na wyjeździe. Gdańszczanie uciekli tym samym ze strefy spadkowej, a jeszcze przed rozpoczęciem meczu zajmowali ostatnie miejsce w tabeli 3. ligi.

Gedania 1922 Gdańsk. Granie młodzieżą to wybór klubu, nie efekt problemów. Przeczytaj wywiad z trenerem Gedania 1922 Gdańsk. Granie młodzieżą to wybór klubu, nie efekt problemów. Przeczytaj wywiad z trenerem

- Bardzo cieszymy się z tych punktów, bo było ciężko. Ten wynik zmieniał się raz w jedną, raz w drugą stronę. Na szczęście dla nas skończyło się korzystnie i są to dla nas bardzo ważne punkty. Te dwa wcześniejsze mecze były przegrane, ale wcale nie były złe w naszym wykonaniu i po prostu potrzebowaliśmy takiego zwycięstwa - mówił nam po meczu trener Gedanii Dariusz Stasiuk.

Jedyną zmianą w składzie Gedanii względem ostatniego - przegranego z Pogonią Nowe Skalmierzyce - meczu było wprowadzenie Kamila Kankowskiego od pierwszych minut. Zastąpił on na boisku Igora Bogdańskiego, który tym razem usiadł na ławce rezerwowych.

- Mamy młodą, ale szeroką kadrę. Dziś tak na prawdę bramki zdobyli zawodnicy rezerwowi, dlatego oni są równie ważni, jak ci, którzy wychodzą w pierwszym składzie - podsumował szkoleniowiec.

29% 63 typowania GEDANIA 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk po zwycięstwie nad Kotwicą Kórnik opuściła strefę spadkową III ligi. Gedania 1922 Gdańsk po zwycięstwie nad Kotwicą Kórnik opuściła strefę spadkową III ligi.

IV liga: Jaguar Gdańsk - Sparta Sycewice 7:2 (3:1)

Kryża 7 17 57, Surdykowski 38 (karny) 64 88, Wojowski 90+1 - Goebel 45+2, Skierka 81

JAGUAR: Kamola - Haase, Wojowski, Pietrowski (65 Jadanowski), Bladowski - Kuźniarski (60 Płotka), Pawlak (55 Kinder), Kaszuba, Surdykowski, Kryża (75 Chojnacki) - Czychowski (46 Duda)

Trener Piotr Formela zadecydował, że jeśli są wyniki to nie ma co robić zamieszania w składzie i na mecz ze Spartą Sycewice desygnował taką samą jedenastkę jak na wygrany przed tygodniem mecz w Malborku. Jaguar był faworytem meczu. Sparta miała po dwóch kolejkach jedną wygraną i jedną porażkę, ale na inaugurację przegrał z Bałtykiem w Gdyni 0:6. Problemy w grze defensywnej sycewiczan wykorzystał Jaguar. Gdańszczanie dominowali od początku spotkania mając olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki i strzałach na bramkę.

Worek z bramkami rozwiązał Oskar Kryża, który pierwszy raz trafił do siatki Sparty w 7 minucie. 10 minut później dołożył drugie trafienie, a w 57 minucie umieścił piłkę w siatce po raz trzeci.

Gorszy od kolegi nie chciał być Janusz Surdykowski, który również trzy razy wpisywał się na listę strzelców - w 38 minucie z karnego, a potem w 64 i 88 minucie. Mając dużą przewagę trenera Formela mógł w drugiej połowie pozwolić sobie na dokonanie pięciu zmian.

- Nas najbardziej interesują trzy punkty. Jeśli jednak zdobywa dużo bramek to jest to mecz, w którym ilość stworzonych sytuacji przełożyła się na ilość zdobytych goli. W poprzednich meczach stwarzaliśmy trochę tych sytuacji, ale zawodziła skuteczność - powiedział trener Jaguara.
Jaguar Gdańsk wiceliderem IV ligi. Gedania 1922 Gdańsk i Bałtyk Gdynia przegrały Jaguar Gdańsk wiceliderem IV ligi. Gedania 1922 Gdańsk i Bałtyk Gdynia przegrały

Jaguar po trzech kolejkach jest jedną z trzech drużyn, które mają komplet zwycięstw i zajmują drugie miejsce w tabeli. Fascynująco zapowiada się w następnej kolejce, w niedzielę 25 sierpnia, wyjazdowy mecz Jaguara z niespodziewany liderem - Gromem Nowy Staw.