H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Energa Wybrzeże Gdańsk 49:41

Opinie (92)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Żużlowe transfery Energi Wybrzeża w zawieszeniu
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź ponownie był lepszy od Energi Wybrzeża H.Skrzydlewska Orzeł Łódź ponownie był lepszy od Energi Wybrzeża

W zaległym spotkaniu 13. kolejki Energa Wybrzeże przegrała w Łodzi z H.Skrzydlewska Orłem Łódź 41:49. Najskutecnziejszym zawodnikiem gdańskiej drużyny był Niels Kristian Iversen zdobywca 10 punktów. W ekipie gospodarzy 9 punktów w czterech startach zdobył Luke Becker.

16. Seweryn Orgacki 2+1 (0,2*,0)
Sędziowie: Artur Kuśmierz (sędzia), Michał Wojaczek (komisarz toru)
1. Krzysztof Kasprzak 4+1 (1,1,1,1*)
2. Joshua Pickering 9+1 (3,3,0,1,2*)
3. Tom Brennan 8+2 (0,2*,2,1*,3)
4. Adrian Gała 7 (2,3,0,2,0)
5. Niels-Kristian Iversen 10 (1,2,2,2,3)
6. Eryk Kamiński 2+1 (0,1,1*)
7. Miłosz Wysocki 1 (1,0,0)
8.

W Łodzi ładna słoneczna pogoda, zawody nie są zagrożone
Składy potwierdzone, obie drużyny w optymalnych składach
Na trybunach łódzkiego stadionu są już pierwsi kibice z Gdańska
Energa Wybrzeże walczy o honorowe pożegnanie z Metalkas 2. Ekstraligą, a przy okazji o uniknięcie najgorszego bilansu w historii ligowych występów
Na próbę toru z ekipy gospodarzy wyjechali Luke Becker (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź) i Benjamin Basso (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź)
Energa Wybrzeże na próbę toru desygnowała Nielsa Kristiana Iversena i Josha Pickeringa
Zawody będą rozgrywane według II zestawu startowego
Zawodnicy obu drużyn wyjeżdżają do prezentacji
W sektorze gości jest ponad 30 kibiców z Gdańska
Zakończyła się prezentacja. Zawodnicy udają się do parkingu i za kilka minut rozpocznie się pierwszy bieg
O godz. 14.45 na Polsat Plus Arena rozpocznie się mecz Lechii z KGHM Zagłębiem Lubin. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania

I
[5:1] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Luke Becker (3 pkt), Tomasz Gapiński (2 pkt), Krzysztof Kasprzak (1 pkt), Tom Brennan (0 pkt).
1'
Becker prowadził od startu. Po starcie gdańszczanie jechali na 3:3, ale na drugim wirażu Gapiński wyprzedził obu gdańszczan
[10:2]
2'
Zdecydowanie lepszy start pary gospodarzy. Na wyjściu z pierwszego wirażu Nowak objechał Wysockiego i emocje się skończyły
III
[12:6] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Joshua Pickering (3 pkt), Benjamin Basso (2 pkt), Niels-Kristian Iversen (1 pkt), Oliver Berntzon (0 pkt).
3'
Znakomity start Pickeringa, który na pierwszym wirażu wyszedł na pierwsze miejsce,. Iversen na moment stracił trzecie miejsce, ale szybko je odzyskał
IV
  Adrian Gała,
  Bartosz Nowak,
  Daniel Kaczmarek.
IV
Bieg przerwany. Na starcie ruszał się Nowak
4'
Sędzia ogląda powtórki startu. Czekamy na decyzję arbitra
IV
Długo sędzia oglądał powtórki startu. Ostatecznie za dotknięcie taśmy wykluczony jest Nowak
bieg 3:3
IV
[15:9] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Daniel Kaczmarek (3 pkt), Adrian Gała (2 pkt), Eryk Kamiński (1 pkt), Bartosz Nowak (0/t pkt).
4'
Bieg bez historii. Kaczmarek na pierwszym wirażu szybko objechał obu gdańszczan i wygrał z dużą przewagą. Kamiński miał jakieś problemy ze sprzętem, ale dojechał do mety
Niestety gdańszczanie "tradycyjnie" zaczęli mecz czyli od przegranych dwóch biegów i muszą gonić wynik
Trwa kosmetyka toru po pierwszej serii
V
  Tom Brennan,
  Benjamin Basso.
5'
Gdańscy kibice na ogrodzeniach ogradzających sektor gości wywiesili banery
bieg 5:1
V
[16:14] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Adrian Gała (3 pkt), Tom Brennan (2 pkt), Benjamin Basso (1 pkt), Tomasz Gapiński (0 pkt).
5'
Gdańszczanie znakomicie wyszli ze startu. Gała pomknął do przodu, a Brennan przez cztery okrążenia bronił się przed atakami Basso
VI
  Joshua Pickering,
  Mateusz Bartkowiak.
VI
Zawodnicy zostali cofnięci spod taśmy startowej, bo na pierwszym wirażu kibice odpalili pirotechnikę i zadymili pierwszy wiraż
6'
Zawodnicy ponownie podjeżdżają pod taśmę
bieg 4:2
VI
[18:18] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Joshua Pickering (3 pkt), Oliver Berntzon (2 pkt), Krzysztof Kasprzak (1 pkt), Mateusz Bartkowiak (0 pkt).
6'
Kolejny znakomity start Pickeringa. Na pierwszym okrążeniu Kasprzak wygrał walkę z Berntzonem, ale Szwed na drugim okrążeniu odbił drugą pozycję
VII
  Daniel Kaczmarek,
  Niels-Kristian Iversen.
bieg 4:2
VII
[22:20] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Luke Becker (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Daniel Kaczmarek (1 pkt), Miłosz Wysocki (0 pkt).
7'
Łodzianie zdecydowanie wygrali start. Iversen napędził się i na drugim wirażu wyprzedził Kaczmarka. Duże odległości między zawodnikami
VIII
  Adrian Gała.
bieg 4:2
VIII
[26:22] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oliver Berntzon (3 pkt), Tom Brennan (2 pkt), Bartosz Nowak (1 pkt), Adrian Gała (0 pkt).
8'
Gospodarze lepiej wyszli ze startu. Na pierwszym okrążeniu Brennan odparł ataki Nowaka
IX
bieg 5:1
IX
[31:23] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Luke Becker (3 pkt), Daniel Kaczmarek (2 pkt), Krzysztof Kasprzak (1 pkt), Joshua Pickering (0 pkt).
9'
Słaby start gdańszczan i błędy na pierwszym wirażu spowodowały, że duet gospodarzy uciekł do przodu i pewnie wygrał podwójnie
X
  Seweryn Orgacki,
bieg 3:3
X
[34:26] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Tomasz Gapiński (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Eryk Kamiński (1 pkt), Seweryn Orgacki (0 pkt).
10'
Iversen słabo wyszedł spod taśmy i musiał gonić duet gospodarzy. Duńczyk na drugim wirażu wyprzedził Orgackiego, który na pierwszym wirażu drugiego okrążenia upadł, ale podniósł się i dojechał do mety
W dwumeczu łodzianie prowadzą 83:67
XI
  Luke Becker.
11'
Nerwowo na starcie i zerwana taśma przez Beckera, który jest wykluczony z powtórki
11'
Za Beckera pojedzie Bartkowiak
bieg 3:3
XI
[37:29] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Benjamin Basso (3 pkt), Adrian Gała (2 pkt), Krzysztof Kasprzak (1 pkt), Mateusz Bartkowiak (0 pkt).
11'
Gdańszczanie wygrali start, ale na pierwszym okrążeniu Basso poradził sobie z Kasprzakiem, a na drugim okrążeniu wyprzedził Gałę
12'
Dwie minuty przerwy dla Bartkowiaka, który ma bieg po biegu
XII
  Miłosz Wysocki.
12'
Orgacki zastępuje Gapińskiego
bieg 5:1
XII
[42:30] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Mateusz Bartkowiak (3 pkt), Seweryn Orgacki (2 pkt), Joshua Pickering (1 pkt), Miłosz Wysocki (0 pkt).
12'
Juniorzy gospodarzy zdecydowanie lepiej wyszli spod taśmy i Pickering nie zdołał ich wyprzedzić
XIII
  Oliver Berntzon.
bieg 3:3
XIII
[45:33] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oliver Berntzon (3 pkt), Niels-Kristian Iversen (2 pkt), Tom Brennan (1 pkt), Daniel Kaczmarek (0 pkt).
13'
Iversen wygrał start, ale na drugim wirażu po zewnętrznej objechał go Berntzon. Brennan przez cztery okrążenia atakował Kaczmarka i na ostatniej prostej przeprowadził skuteczny atak wydzierając trzecie miejsce na linii mety
Gospodarze zapewnili sobie wygraną, Energa Wybrzeże zalicza 12 porażkę w sezonie co oznacza, że jest to najgorszy sezon ligowy gdańszczan w historii
Na biegi nominowane zostaje II zestaw startowy
XIV
XIV
Na wyjściu z pierwszego wirażu upadł Basso
XIV
Powtórka biegu 14 w pełnej obsadzie
14'
Basso jest zdolny do jazdy w powtórce
bieg 3:3
XIV
[48:36] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Tom Brennan (3 pkt), Tomasz Gapiński (2 pkt), Benjamin Basso (1 pkt), Adrian Gała (0 pkt).
14'
Brennan wygrał start i przez cztery okrążenia bronił się przed atakami Gapińskiego. Na wejściu w drugi wiraż łodzianie zablokowali atak Gały
XV
15'
Orgacki zastępuje Beckera, Nowak zastępuje Berntzona
bieg 5:1
XV
[49:41] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Niels-Kristian Iversen (3 pkt), Joshua Pickering (2 pkt), Bartosz Nowak (1 pkt), Seweryn Orgacki (0 pkt).
15'
Gdańszczanie wygrali start. Pickering przez 1,5 okrążenia musiał uważać na ataki Nowaka

8 Energa Wybrzeże Gdańsk 14 1 1 12 -182 3
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięzca.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-08-18

Wyniki 14 kolejki

• #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Arged Malesa Ostrów 40:50 (pierwszy mecz 47:43, bonus dla Arged Malesa Ostrów)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Innpro ROW Rybnik 31:59 (pierwszy mecz 34:56, bonus dla Innpro ROW Rybnik)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Texom Stal Rzeszów 52:37 (pierwszy mecz 33:21, bonus dla Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
  • Cellfast Wilki Krosno - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 49:41 (pierwszy mecz 40:50, bonus dla H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)
  • Zaległy mecz 7. kolejki
  • Innpro ROW Rybnik - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 56:34
  • Zaległy mecz 13. kolejki
  • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź — ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 49:41 (pierwszy mecz 49:41, bonus dla H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)