IV liga. Jaguar Gdańsk przegrał w doliczonym czasie, Bałtyk Gdynia rozbity

Tomasz Łunkiewicz
24 sierpnia 2024, godz. 19:40
Opinie (62)
aktualizacja: godz. 15:01 (25 sierpnia 2024)
Bałtyk w Lęborku został rozbity w 16 minut Bałtyk w Lęborku został rozbity w 16 minut

Przegrane trójmiejskich piłkarzy w 4. kolejce IV ligi. W meczu Grom Nowy Staw pokonał Jaguara Gdańsk 3:2 (2:0). Mateusz Borowski zwycięskiego gola strzelił w 5. minucie doliczonego czasu gry. Natomiast Bałtyk Gdynia na wyjeździe uległ Pogoni Lębork 1:4 (0:0). Hat-trickiem popisał się Nikodem Parulski.

Pogoń Lębork - Bałtyk Gdynia 4:1 (0:0)

Parulski 52 63 68, Kolasa 89 - Hubert Żuber 66

BAŁTYK: Szymański - Demianczuk, Długołęcki, Brodnicki (72 Lupa) - Kośnik, Zabielski, Szybajło, Michalski - Żuber, Jankowski, Sadowski (60 Kaźmierczak)

Zbiórka jaką przed sezonem uruchomił Bałtyk wraz kibicami na zrzutka.pl zakończyła się powodzeniem. Celem było zebranie 45 000 złotych, a udało się zebrać 48 115 zł. Dokonano 177 wpłat.

W porównaniu do poprzedniego meczu ze Stolemem Gniewino w kadrze Bałtyk doszło do kilku zmian. W podstawowej jedenastce zadebiutował Dawid Zabielski. Od pierwszej minuty na boisku grał Marcel Brodnicki. Na ławce mecz zaczęli Maciej KaźmierczakHubert Klamrowski, a Dominik Pikiel, ze względów rodzinnych, znalazł się poza kadrą meczową.

Radosław Michalski ponownie prezesem Pomorskiego ZPN. Jacek Paszulewicz poza zarządem Radosław Michalski ponownie prezesem Pomorskiego ZPN. Jacek Paszulewicz poza zarządem

Od pierwszego gwizdka zaatakowali gospodarze. Już w 2. minucie lęborczanie przeprowadzili groźną akcję, zakończoną na szczęście niecelnym strzałem. W 25 minucie zza pola karnego kąśliwie uderzył Balewskiego zza pola karnego, jednak Dawid Szymański nie dał się zaskoczyć. W 32 minucie swoją szansę mieli gracze Bałtyk, jednak Hubert Żuber skutecznie został zablokowany. Po chwili szczęścia próbował Mikołaj Kośnik.

Spotkanie w upale i może to było przyczyną tego, że na boisku nie działo nic ciekawego. W 30. minucie była przerwa na wodę i to chyba nieco pobudziło graczy, bo mecz stał się nieco żywszy.

Jaguar Gdańsk wiceliderem IV ligi. Gedania 1922 Gdańsk i Bałtyk Gdynia przegrały Jaguar Gdańsk wiceliderem IV ligi. Gedania 1922 Gdańsk i Bałtyk Gdynia przegrały

W 42. minucie Bałtyk miał rzut rożny, ale wykonał go tak, źle, że z szybką kontrą wyszła Pogoń. Po dośrodkowaniu Michała Kowalkowskiego lewej uderzył Michał Balewski, ale jego strzał zablokowali obrońcy Bałtyku. Po 45 minutach obie drużyny miały 0 po stronie zdobytych bramek.

Gospodarze mogli dobrze zacząć drugą połowę. Po strzale Nikodema Parulskiego w 47. minucie piłka przeleciała obok gdyńskiej bramki. W odpowiedzi kontra Bałtyku. Po główce piłka minimalnie minęła słupek Pogoni od zewnętrznej strony.

W 52. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kowalkowskiego Mateusz Dampc uderzył trafia w słupek, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Parulski, który dobitkę zamienił na gola.
Podbudowani prowadzeniem lęborczanie starali się pójść za ciosem. W 54. minucie Parulski padł w polu karnym gdynian, ale arbiter nie dopatrzył się faulu. Po chwili Szymański z problemami obronił strzał Parulskiego.

Przerwa dobrze podziałała na obie ekipy. Po jest ciekawie z obu stron. Groźną akcję przeprowadził Bałtyk. Strzał Żubera obronił Arkadiusz Kolke. W odpowiedzi centymetrów zabrakło Dampcowi do zdobycia drugiej bramki dla Pogoni.

Co się odwlecze to nie uciecze. W 63. minucie ponownie po dośrodkowaniu Kowalkowskiego Parulski uderzeniem głową skierował piłkę do siatki Bałtyku nie dając szans Szymańskiemu.
Bałtyk nie zamierzał się poddać i w 66. minucie zdobył bramkę kontaktową. Do siatki Pogoni trafił Żuber.

Widowisko zrobiło się przednie, bo na trafienie gdynian odpowiedzieli gospodarze. Po raz trzeci piłkę w gdyńskiej bramce umieścił Parulski. Wcześniej okazję na podwyższenie wyniku miał Dampca, ale jego "szczupaka" z 3 metrów obronił Szymański.

Gospodarze dobili Bałtyk w 89. minucie. Alex Kolasa, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku po indywidualnym rajdzie w sytuacji sam na sam nie dał szans Szymańskiemu. W doliczonym czasie gry Kolasę dzieliły centymetry od drugiego gola. Zamykał dośrodkowanie z lewej strony i wślizgiem minimalnie chybił.

Grom Nowy Staw - Jaguar Gdańsk 3:2 (2:0)

Borowski 7-karny 11 90+5 - Surdykowski 65, Czychowski 82

JAGUAR: Kamola - Haase (60 Jadanowski), Wojowski, Pietrowski, Bladowski - Kuźniarski (55 Płotka), Pawlak (46 Kinder, Kaszuba, Surdykowski, Kryża (70 Konkol) - Duda (46 Czychowski)

Mecz w Nowym Stawie by hitem IV kolejki IV ligi. Spotkały się dwie drużyny, które przed tą serią gier zajmowały dwa pierwsze miejsca. Oczekiwania były duże. I mecz nie zawiódł.

Trener Piotr Formela po raz kolejny uznał, że skoro coś działa dobrze to nie należy tego na siłę ulepszać. W wyjściowej jedenastce na mecz z Gromem doszło tylko do jednej zmiany - Adam Duda zastąpił Pawła Czychowskiego, który zaczął mecz na ławce.

Pierwsze mecze w III i IV lidze. Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk wysoko wygrały Pierwsze mecze w III i IV lidze. Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk wysoko wygrały

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze. Już w 7. minucie piłkę w siatce Jaguara umieścił Mateusz Borowski. Dla najskuteczniejszego gracza IV ligi było to siódme trafienie w tym sezonie. Ale ponieważ w poprzednich spotkaniach zdobywał po dwie bramki, to zanim gracze Jaguara jeszcze się nie otrząsnęli, Borowski w 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Gdańszczanie zostali zaskoczeni w pierwszych minutach. To co działało w Jaguarze w pierwszych kolejkach na drużynę z Nowego Stawu w pierwszym kwadransie się nie sprawdziło. Podopieczni trenera Piotra Formeli próbowali zdobyć pole, zdobyć przestrzeń, ale w pierwszej połowie bez powodzenia.

Jaguar na drugą połowę wyszedł bardzo dobrze nastawiony i zaczął stwarzać sytuacje bramkowe. Kontaktową bramkę gdańszczanie zdobyli w 65 minucie. W polu karnym dośrodkował Przemysław Płotka i piłkę głową do siatki gospodarzy skierował Janusz Surdykowski. Podopieczni trenera Formeli zwietrzyli szansę na wywiezienie punktów z trudnego terenu. W 82. minucie do odbitej piłki dopadł Paweł Czychowski i strzałem z pola karnego doprowadził do wyrównania.

Niestety ostatnie słowo należało do Gromu, a konkretnie do Borowskiego, który po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry z połowy boiska po raz trzeci pokonał Patryka Kamolę, zdobywając swoją dziewiątą bramkę w sezonie i zapewniając drużynie 4 zwycięstwo w sezonie i pozycję lidera tabeli.
Dla Jaguara to pierwsza porażka w tym sezonie. Gdańszczanie po słabym początku spotkania zdołali wrócić do gry i byli bliscy zdobycia punktu. Niestety zostali trafieni w ostatniej akcji.

Inauguracja III i IV ligi. O co grają: Gedania, Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk? Inauguracja III i IV ligi. O co grają: Gedania, Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk?

Źle weszliśmy w mecz. Lepiej zaczęliśmy drugą połowę. Strzeliliśmy na 1:2, na 2:2. Zmieniłem pięciu zawodników, którzy dali fajną jakość i fajną energię. To nie wystarczyło. Oczywiście jest niedosyt. My chcemy mecze wygrywać. Uważam, że dziś też był mecz, który byliśmy w stanie wygrać. Taka jest piłka nożna, że trzeba strzelać więcej bramek niż przeciwnik, a dziś przeciwnik był skuteczniejszy. Za tydzień mamy kolejny mecz, w którym będziemy chcieli się odbudować i zagrać o trzy punkty - powiedział Piotr Formela, trenera Jaguara.

Wyniki 4 kolejki

• Wikęd Luzino - Pomezania Malbork 4:3 (3:1)
  • Supra Kwidzyn - Czarni Pruszcz Gdański 0:2 (0:1)
  • Pogoń Lębork - BAŁTYK Gdynia 4:1 (0:0)
  • Sparta Sycewice - KP Starogard Gdański 2:0 (1:0)
  • Radunia Stężyca - Bytovia Bytów 2:1 (2:0)
  • Grom Nowy Staw - Jaguar Gdańsk 3:2 (2:0)
  • Anioły Garczegorze - Gryf Wejherowo 6:0 (2:0)
  • Stolem Gniewino - Kolejarz Chojnice 2:1 (1:1)
  • Chojniczanka II Chojnice - Wierzyca Pelplin 5:0 (0:0)