Tomasz Łunkiewicz
7 września 2024
Opinie (42)
aktualizacja: godz. 20:38 (7 września 2024)
Pomorscy czwartoligowcy nie mieli zbytnich powodów do świętowania. Bałtyk przegrał, a Jaguar zremisował Pomorscy czwartoligowcy nie mieli zbytnich powodów do świętowania. Bałtyk przegrał, a Jaguar zremisował

W 6. kolejce spotkań IV ligi obie trójmiejskie drużyny grały na wyjeździe. Do skandalicznych scen doszło w Lęborku, gdzie miejscowi kibice zaatakowali sektor kibiców Jaguara. Mecz z Pogonią zakończył się remisem 1:1 (1:0). Bałtyk w Kwidzynie był nieskuteczny i przegrał z Suprą 0:2 (0:1).

Pogoń Lębork - JAGUAR GDAŃSK 1:1 (0:1)

Bramki: Balewski 75-karny - Kryża 29

JAGUAR: JAGUAR: Kamola - Jadanowski, Wojowski, Pietrowski, Bladowski (85 Sulewski) - Płotka (80 Kuźniarski), Kinder, Kaszuba (60 Pawlak), Surdykowski, Kryża (70 Kula) - Czychowski (80 Duda)

Wydarzenia na boisku w Lęborku zeszły na dalszy plan wobec tego co działo się na trybunach. W 60. minucie miejscowi kibice wtargnęli na sektor kibiców Jaguara. Pobili właściciela Jaguara, zabrali szaliki i flagi. Interweniować musiała policja. Mecz został przerwany. Miejscowi kibice przez cały mecz wulgarnie obrażali graczy Jaguara. Odpalali również race. Nad kibicami nie zapanowali, ani delegat, ani sędziowie. Jaguar nie chciał kontynuować spotkania bojąc się o bezpieczeństwo zawodników, którzy przez cały mecz byli obrażani przez miejscowych kibiców, którzy odpalali również race. O swoim stanowisku drużyna Jaguara poinformowała delegata PZPN, który uznał, że nie ma podstaw do przerwania spotkania i mecz wbrew stanowisku Jaguara ma być kontynuowany. Przedstawiciele Jaguara zapowiedzieli, że tak nie zostawią tej sprawy, że złożą odwołanie od tego meczu.

IV liga. Jaguar Gdańsk wygrał w doliczonym czasie. Twierdza IV liga. Jaguar Gdańsk wygrał w doliczonym czasie. Twierdza "Bałtyk Gdynia"

Na boisku Jaguar wyszedł na prowadzenie w 29. minucie. Po dośrodkowaniu Oskar Kryża skierował piłkę głową do bramki Pogoni.

W 73. minucie odgwizdał zagranie ręką gracza Jaguara w polu karnym i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę wykorzystał Michał Balewski.

W związku ze skandalicznym zachowaniem kibiców Pogoni i przerwą, którą spowodował ich atak na sektor Jaguara, arbiter doliczył do drugiej połowy. Mimo to wynik nie uległ zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

IV liga. Jaguar Gdańsk przegrał w doliczonym czasie, Bałtyk Gdynia rozbity IV liga. Jaguar Gdańsk przegrał w doliczonym czasie, Bałtyk Gdynia rozbity

Musimy pracować nad tym, aby w takich sytuacjach, gdy mecz ma się toczyć dalej to trzeba wygrywać. Musimy się koncentrować, żeby być jeszcze lepszymi. Mecz był pod naszą kontrolą. Potem straciliśmy bramkę po rzucie karnym. To już piąty rzut karny podyktowany przeciwko nam w tym sezonie. Mogliśmy zagrać lepiej strzelić więcej bramek niż przeciwnik. Uważam, że w tym spotkaniu nie sprzyjali grze obu drużyn. Mecz był strasznie rwany. Musimy pracować, aby wygrywać nawet w takich okolicznościach - powiedział Piotr Formela, trener Jaguara.

Supra Kwidzyn - BAŁTYK GDYNIA 2:0 (1:0)

Bramki: Obiała 29, Górka 86

BAŁTYK: Kondracik - Kaźmierczak, Demianczuk, Długołęcki, Brodnicki (76 Kaliszewski) - Kośnik (83 Lupa), Zabielski (69 Sadowski), Szybajło, Michalski (90 Klamrowski) - Jankowski, Żuber (90 Radomski)

Gdynianie jechali do Kwidzyna chcąc zrewanżować się za ubiegły sezon, gdy kwidzynianie dwa razy wygrali 2:1. Supra słabiej zaczęła ten sezon w pięciu kolejkach zdobywając tylko 1 punkt. Bałtyk podbudowany wysokim zwycięstwem w ostatnim meczu na swoim stadionie wydawał się być minimalnym faworytem tego spotkania.

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu Bałtyku. Gdynianie źle weszli w meczu i ich gra nie kleiła się. Bałtyk miał sytuację, po której mógł wyjść na prowadzenie, ale Mateusz Długołęcki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Jak się okazało to nie była ostatnia zmarnowana sytuacja przez gdynian.

Gedania 1922 Gdańsk w końcu wygrała. Jaguar Gdańsk zaliczył dwa hat-tricki Gedania 1922 Gdańsk w końcu wygrała. Jaguar Gdańsk zaliczył dwa hat-tricki

W 29. minucie po dalekim wyrzucie z autu zbyt krótko piąstkował Filip Kondracik i piłka po strzale Patryka Obiały znalazła się w gdyńskiej bramce. Do końca pierwszej połowy to gospodarze wydawali się bardziej dążyć do zdobycia kolejnej bramki, niż Bałtyk do wyrównania.

Gdynianie dużo lepiej prezentowali się w drugiej połowie. Podopieczni Michała Połomskiego stwarzali sobie kolejne sytuacje, ale żadnej nie potrafili zamienić na gola. W tym wypadku potwierdziło się, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Bałtyk nie zdobył bramki wyrównującej, to Supra w końcówce meczu zadała drugi cios i rozstrzygnęła losy rywalizacji.

W drugiej połowie zdołaliśmy zdominować przeciwnika, zepchnąć go do głębokiej defensywy. Stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji. Mieliśmy co najmniej 4-5 stuprocentowych sytuacji, które trzeba skończyć. Mieliśmy sytuacje sam na sam z bramkarzem Supry. My nie wykorzystaliśmy naszych sytuacji, przeciwnik miał dwie-trzy po naszych błędach i potrafił je wykorzystać. Powinniśmy wykorzystać swoje sytuacje i zamknąć mecz przewagą przynajmniej dwóch bramek. Supra może nie zaczęła tego sezonu zbyt dobrze, ale to jest taka liga. Rok temu na tym samym etapie zespół z Kwidzyna był w czołówce. Dla nas jest to trudny teren do grania - powiedział Michał Połomski, trener Bałtyku Gdynia.