Inna drużyna

2 listopada 2006 (artykuł sprzed 17 lat)

Prokom Trefl w rozgrywkach polskiej ligi, a w rywalizacji Euroligi, choć składa sie z tych samych koszykarzy, to w zasadzie zupełnie inna drużyna. W czwartek w "Olivii" sopoccy koszykarze pokonali mistrza Francji. Podopieczni Eugeniusza Kijewskiego w drugiej kolejce Euroligi zwyciężyli Le Mans 69:67 (17:10, 17:7, 12:26, 23:24).

PROKOM TREFL: Dalmau 16, Wójcik 12, Hukic 11, Besok 8, Slanina 6, Atkins 6, Hamilton 4, Masiulis 4, Dylewicz 2.

LE MANS: Campbell 27, Gregory 14, Nicevic 12, Skelin 5, Wheeler 4, Bogavac 3, Adjiwanou 2, Bokolo 0, Amagou 0.

Huseyin Besok w Sambule, gdyby nie kontuzja, mógł doprowadzić Prokom Trefl do sukcesu nas Efesem. Ale czego Turek nie dokonał w potyczce z rodzimym klubem, uczynił w grze kontra zespołowi, z którym przed wakacjami zdobył mistrzostwo Francji. To właśnie sopocki center oraz Christian Dalmau poskromili Le Mans w inauguracyjnej kwarcie. W drugiej było jeszcze lepiej, gdyż w połowie meczu gospodarze prowadzili różnicą aż 17 punktów (34:17)!

Ale po zmianie stron mecz rozpoczał się jakby na nowo. Francuzi, któzry wcześniej mieli kłopoty ze skutecznością z gry, teraz zaczęli trafiac nawet za trzy punkty. Tym samym na niespełna minutę przed końcem tej odsłony zbliżyli się na 43:44. Prowadzenie ocalił rzut Filipa Dylewicza. Natomiast w ostatniej kwarcie ogladalismy znów Prokom Trefl z pierwszej połowy. Na celne rzuty stać było każdego koszykarza w żółto-czarnych barwach. Co prawda goście jeszcze się zrewali do walki, gdyż z 58:68 zmniejszyli straty na 67:68, ale wówczas do ostatniego gwizdka była już niespełna sekunda. Czyli czas było akurat tyle, aby z wolenego Donatas Slanina ustalił końcowy rezultat. Ostatni rzut gości nie mógł już trafić do celu.

Trenerski dwugłos:
Eugeniusz Kijewski: - Po pierwszej połowie nie przypuszczałem, że aż tak zmienią się losy meczu. Popełniliśmy kilka błędów, nie trafiliśmy kilku prostych rzutów. W czwartej kwarcie wchdziły nam "trójki" i udało się dowieźć zwycięstwo do końca.

Vincent Collet: - Po pierwszej bardzo złej w naszym wykonaniu połowie, wróciliśmy do gry, kiedy doszliśmy Prokom na 47:48. Szkoda, że wówczas nie wyszło kilka kolejnych akcji, bo rywale otrzymali czas, aby się otrząsnąć.

Opinie (7)

• Go Prokom!

widac ze jest juz coraz lepiej

• 0 0

• Prokom!!!

dobrze aczkolwiek sa jeszcze mankamenty...ale Slanina powoli sie wstrzeliwuje,Hukic rowniez a Besok to naprawde klasa!!!
    szkoda tylko ze z dopingiem troszeczke bylo slabo ale na nastepnych meczykach powinno byc juz ok!

• 0 0

• Słabiutka frekwencja na meczu i doping też bez rewelacji. Mam nadzieję, że na kolejnych meczach będzie lepiej.

• 0 0

• Go prokom, zainstaluj swoje wirusy w kolejnej firmie:)

• 0 0

• Różnica klasy!

Na meczu było widać, że dzieli ich różnica klasy, jak nie dwóch. O kim mowa? O trenerach.
    Francuz odrobił lekcję w przerwie meczu i drużyna wyszła: odmieniona, ze sposobem na Prokom, przygotwanym dwoma akcyjkami na obronę Prokomu. Mając gorszy skład potrafł odrobić prawie 20 pkt w parę minut.
    A jak można stracić 17 pkt w parę minut??? Proste! Wystarczy w momencie, kiedy drużyna gra tragicznie, a przeciwnik trafia raz za razem nie wziąć czasu i nie poszukać odpowiedzi na jedną (!) akcję rywala. No chociaż po to, aby spróbować wybić Le Mans z rytmu! No ale po co? Przecież to abecadło! Nie rozumiem, jak można zaniżać wartość drużyny i zawodników, poprzez prowadzenie ich przez faceta, który się przez 4 lata nie nauczył brać czasu w odpowiednim momencie!!!