Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:2. Twierdza na Polsat Plus Arenie padła po roku

Jacek Główczyński
26 lipca 2024, godz. 22:20
Opinie (289)

Pirotechnika na meczu Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:2

Lechia Gdańsk przegrała z Motorem Lublin 0:2 (0:0) w 2. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Tym samym padła twierdza, którą stworzyli biało-zieloni na Polsat Plus Arenie Gdańsk. W I lidze zanotowali w Letnicy 16 meczów bez porażki, w tym 10 ostatnich wygranych, ale w piątkowy wieczór nie przypominali tamtego zespołu. Ich gra była wolna i schematyczna. Ostatnią drużyną, która tutaj wygrała, 28 lipca 2023 roku był... Motor. Przypomnijmy, że ta ekipa doskonale czuje się w Trójmieście, gdyż awans do elity zdobyła na początku czerwca po zwycięskim finale baraży w Gdyni.

Sezonienko

Rezerwowi: 1 Weirauch, 6 Wendt, 16 D'Arrigo, 19 Bułeca, 20 Conrado, 33 Wójtowicz, 89 Bobcek

Mraz

Rezerwowi: 1 Rosa, 3 Romanowski, 9 Wełniak, 10 R.Król, 11 Caliskaner, 22 Simon, 26 M.Król, 28 Stolarski, 37 Scalet
  • 51' 9 Wiunnyk Zmiany 89 Bobcek
  • 75' 79 Sezonienko Zmiany 33 Wójtowicz
  • 75' 23 Kałahur Zmiany 20 Conrado
  • 75' 99 Neugebauer Zmiany 19 Bułeca
  • 88' 8 Kapić Zmiany 6 Wendt
Zmiany Zmiany
  • 46' 8 Kubica Zmiany 11 Caliskaner
  • 62' 30 Ndiaye Zmiany 26 M.Król
  • 62' 55 Gąsior Zmiany 37 Scalet
  • 75' 90 Mraz Zmiany 10 R.Król
  • 75' 17 Wójcik Zmiany 28 Stolarski
Bramki Bramki
  • 71' Mraz
  • 74' Ceglarz
  • 26' Sezonienko
  • 79' Chindris
Kartki Kartki
  • 32' Kubica
  • 85' Luberecki

Zobacz i posłuchaj zachowania piłkarzy oraz kibiców obu drużyn po meczu Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:2

Kibice Motoru Lublin rozebrali się nie tylko dlatego, że padał deszcz

Lechia awansowała do ekstraklasy z 1. miejsca w I lidze, a Motor dopiero po barażach, ale w bezpośrednich meczach to lubelska drużyna wygrywała dwukrotnie po 1:0

Lechia Gdańsk - Motor Lublin. Mecz podwyższonego ryzyka. Rachunki do wyrównania

trener Grabowski nadal nie ma Chłania, który już zadebiutował na igrzyskach olimpijskich, ale w porównaniu z inauguracją we Wrocławiu, ma większe pole manewru w ofensywie

Lechia Gdańsk nie próżnuje. Debiut olimpijski, transfer i przedłużony kontrakt

przypomnijmy, że Chłań jest w Paryżu jednym z 10 sportowców z trójmiejskich klubów. W zależności jak później Ukrainie w turnieju olimpijskim, jego absencja może trwać od 2 do 4 meczów

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Maksym Chłań zagra jeszcze przed otwarciem

oficjalnie Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 rozpoczęły się dziś, choć już od dwóch dni rozgrywane były różne konkurencje

Olimpijczycy złożyli ślubowanie. 10 sportowców z Trójmiasta na igrzyskach w Paryżu

wracając do Lechii, remis we Wrocławiu sprawił, że dziś biało-zieloni mogą zostać liderem ekstraklasy. W pierwszym dzisiejszym meczu Puszcza zremisowała z Górnikiem 2:2

Szymon Grabowski o niedosycie i remisie w meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Neugebauer, zdobywca gola na wagę punktu we Wrocławiu, ma podwójne powody do radości. Jego bramka została uznana za gola 1. kolejki, a w Lechii otrzymał nowy kontrakt do 30 czerwca 2027 roku

Lechia Gdańsk. Kapitalny gol, kręcenie w głowie i nowy kontrakt

rywalizacja na środku pomocy jest na tyle mocna, że już wiadomo, że Biegański musi szukać sobie nowego klubu. Jego numer 6 już w poprzednim meczu przejął Szwed Wendt

Lechia Gdańsk ma za dużo środkowych pomocników. Jan Biegański może odejść

w obronie tym więcej zależy od Chindrisa, gdyż jego stały partner ze środka obrony - Olsson jest kontuzjowany

Lechia Gdańsk. Andrei Chindris: Różnica między 1. ligą a ekstraklasą jest ogromna

ostatecznie dwie zmiany w porównaniu z "11" sprzed tygodnia. Za Olssona zagra Gueho, a z D'Arrigo, który z konieczności grał jako lewoskrzydłowy, wystapi Wiunnyk

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1. Przeczytaj relację, sprawdzić jak oceniliście piłkarzy i trenera

pozyskany w tym tygodniu młodzieżowiec Wójtowicz (LECHIA Gdańsk) z Ruchu, zaczyna od ławki rezerwowych. Na niej również rekonwalescent Bobcek
Motor na inaugurację przegrał u siebie z Rakowem 0:2. W porównaniu z tamtym meczem trener M.Stolarski (Motor Lublin) dokonał trzech zmian w "11". Do gry weszli od początku: Bartos (Motor Lublin), Gąsior (Motor Lublin) oraz N'Diaye (Motor Lublin), strzelec zwycięskiego gola w finale baraży o awans do ekstraklasy
na ławce Motoru byli piłkarze m.in. Lechii: P.Stolarski (Motor Lublin), brat trenera oraz Rosa (Motor Lublin)
awaria nagłośnienia, po motywie muzycznym z serialu "Stawka większa niż życie", który kwadrans przed rozpoczęciem meczu od lat rozpoczyna pracę spikera Marcina Gałka, tym razem mieliśmy jeszcze raz otworzenie melodii, a potem cisza
po niespełna 5 minut udało się usunąć usterkę i praca spikera jest już niezakłócona
w sektorze gości są kibice Motoru
miejscowi kibice, tak jak wiosną, wpuszczani byli tylko na jedną stronę stadionu na trybuny
o frekwencji tradycyjnie poinformujemy w przerwie, gdyż wówczas mamy oficjalne dane
"Tylko zwycięstwo" - skandują kibice Lechii
piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Motor niebieskie stroje. Kapitanowie: Kapić i Ceglarz
1'
od środka mecz rozpoczął Motor
3'
centrostrzał Kałahura (LECHIA Gdańsk) z lewego skrzydła mija bramkę gości
5'
na razie gra głównie na połowie Motoru
6'
"Lechijko wygraj mecz" - z trybun
6'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Ceglarza (Motor Lublin) sprzed pola karnego
7'
szansa na kontrę, ale Sezonienko zwolnił grę zamiast podawać do wbiegającego ze skrzydła na pozycję napastnika Wiunnyka (LECHIA Gdańsk)
8'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) próbował uderzać z około 30 metrów, został zablokowany
8'
"W Gdańsku zawsze ultraklasa" - na sektorze kibiców Lechii
kontuzja
10'
na boisku leży Wójcik (Motor Lublin), ale sędzia pokazuje, że obejdzie się bez pomocy medycznej
10'
N'Diaye (Motor Lublin) próbował wbiec za plecy Kałahura (LECHIA Gdańsk), obrońca Lechii zdążył zablokować rywala, który padł na murawę
11'
sędzia skonsultował się z VAR i gramy dalej
12'
sektorów "12 zawodnik" na trybunach
12'
Chindris (LECHIA Gdańsk) dobrze wbiegł przed Mraza, który zamiast opanować piłkę kilka metrów od gdańskiej bramki, sfaulował obrońcę Lechii
15'
Motor próbuje dłużej pograć piłką, ale to wszystko w środkowej strefie boiska
15'
zbyt mocne wstrzelenie piłki w "16" Lechii przez Kubicę (Motor Lublin). Od bramki grę wznowi Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
16'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
17'
Gueho (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Wójcika (Motor Lublin) z prawego skrzydła
18'
Mraz faulował Gueho (LECHIA Gdańsk), ale sędzia dobrze zastosował przywilej korzyści i pozwolił na kontrę Lechii
18'
Mena (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
18'
krótko rozegrany korner przez Lechię
19'
Brkić (Motor Lublin) miał problemy ze złapaniem piłki po dośrodkowaniu Kałahura (LECHIA Gdańsk), próbował błąd bramkarza wykorzystać Sezonienko, ale jego strzał został zablokowany
20'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) bez kłopotu poradził sobie ze strzałem Kubicy (Motor Lublin), ale do tej sytuacji gości wyprowadziło nieodpowiedzialne podanie Gueho (LECHIA Gdańsk), który zagrywał wzdłuż boiska przed własnym polem karnym
21'
wybita piłka przez gości po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)
22'
kibice gości próbują przebić się z dopingiem, ale są w mniejszości i są skutecznie zagłuszani
23'
crossowe podanie Żelizko (LECHIA Gdańsk) w kierunku Wiunnyka (LECHIA Gdańsk), ale zorientował się w tym Wójcik (Motor Lublin)
23'
Brkić (Motor Lublin) źle wybił piłkę od bramki, próbował ten błąd wykorzystać Wiunnyk (LECHIA Gdańsk), ale szybko stracił piłkę
23'
odpalone race na sektorach gospodarzy
24'
spiker apeluje, aby nie rzucać żadnych przedmiotów na boisko
26'
Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk).
27'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Wolskiego (Motor Lublin) sprzed "16"
27'
po rzucie rożnym dla gości bez zagrożenia dla Lechii
30'
celny strzał z dystansu Wiunnyka (LECHIA Gdańsk), ale w środek bramki i Brkić (Motor Lublin) nie miał kłopotów
31'
na trybunie dopingowej Lechii znów sektorówka "Dwunasty zawodnik" oraz biało-zielone flagi
32'
Żółtą kartką został ukarany Kubica (Motor Lublin).
35'
Brkić (Motor Lublin) bardzo ryzykownie. Wybiegł aż pod linię boczną boisko i wybił piłkę na aut głową. Zdążył tuż przed nadbiegającym Meną (LECHIA Gdańsk)
36'
Ceglarz (Motor Lublin) i N"Diaye (Motor Lublin) zmienili się stronami, teraz kapitan Motoru atakuje z prawej strony boiska
38'
Wiunnyk (LECHIA Gdańsk) przekładał sobie piłkę z nogi na nogę w polu karnym Motoru. W końcu uderzył prawą nogą, ale wysoko nad bramką
kontuzja
39'
fizjoterapeuci obu drużyn na boisku, zderzyli się Ndiaye i Kałahur
40'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę
42'
Ceglarz (Motor Lublin) ponownie wrócił na lewe skrzydło. Próbował zdobyć rzut rożny, ale kończy się na wrzucie z autu
45'
co najmniej 60 sekund dłużej trwać będzie pierwsza połowa
45+1
w doskonałej sytuacji na gola Mraz. Strzelił z kilku metrów lekko i w środek bramki. Sarnawski (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - MOTOR LUBLIN 0:0
na trybuny trafią trzy piłki, dla kibiców to zaproszenie do konkursu żonglerki, który odbędzie się w przerwie
Dużo walki, mniej piłki oglądaliśmy w pierwszej połowie. Motor był nastawiony, aby głównie nie stracić gola, ale im dłużej trwał mecz, starał się też zaatakować. Lechia także nie forsowała tempa, zatem nie było z jej strony huraganowych ataków. Sytuacje podbramkowe, jeśli były, to najczęściej kończyły się słabymi bądź niecelnymi strzałami.

Oficjalna frekwencja 14 223 kibiców
46'
Motor Lublin przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Kubica, w jego miejsce wchodzi Caliskaner.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia. Trener Grabowski nie zdecydował się na żadną zmianę
47'
z trybun głośne "Lechia Gdańsk"
49'
na razie po przerwie atakuje Motor
49'
z 9. metra niecelnie strzelał Ceglarz (Motor Lublin), domaga się jeszcze od sędziego rzutu rożnego, ale od bramki zacznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
50'
kontrę wyprowadził Żelizko (LECHIA Gdańsk), przebiegł kilkadziesiąt metrów, ale pod polem karnym nie zrozumiał się z Sezonienko i gdański młodzieżowiec nie przejął piłki
51'
do wejścia przygotowuje się Bobcek (LECHIA Gdańsk)
51'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiunnyk, w jego miejsce wchodzi Bobcek.
52'
pierwsza akcja Bobcka, wyłożył piłkę na strzał Neugebauerowi (LECHIA Gdańsk). Tomek szukał strzału przy słupku, ale nie trafił w bramkę. Po tym uderzeniu aż złapał się za głowę, bo była to 100-procentowa okazja na gola
53'
zmiana ustawienia w ofensywie Lechii, Bobcek (LECHIA Gdańsk) na pozycji numer 9, Sezonienko przesunięty na lewe skrzydło
54'
dobry wślizg Gueho (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla gości
55'
po dośrodkowaniu Ceglarza (Motor Lublin) z narożnika boiska było przedłużenie piłki głową i niecelny strzał głową Ndiaye (Motor Lublin), który w trudnej sytuacji zamykał akcję
56'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) nie dograł celnie piłki w pole karne do Meny (LECHIA Gdańsk)
56'
z trybun gromkie "Lechia"
58'
Mena (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
59'
piłka z narożnika boiska dostarczona przed pole karne, skąd uderzał Żelizko (LECHIA Gdańsk). Został zablokowany i mamy kolejny korner
59'
tym razem Kapić (LECHIA Gdańsk) dośrodkował z narożnika boiska, Brkić (Motor Lublin) zaliczył" pusty przelot", a zamykający akcję Gueho (LECHIA Gdańsk) główkował nad poprzeczką
61'
niecelnie z dystansu uderzył Żelizko (LECHIA Gdańsk)
61'
Motor przygotowuje podwójną zmianę
62'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ndiaye, w jego miejsce wchodzi M.Król.
62'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gąsior, w jego miejsce wchodzi Scalet.
64'
sędzia uspokaja Kapicia (LECHIA Gdańsk), który coś miał do powiedzenia Caliskanerowi (Motor Lublin)
65'
Mena (LECHIA Gdańsk) czatował, aby zabrać piłkę podającym ją między sobą obrońcom, ale nie zdołał tego zrobić, gdy zagrania trafiło do bramkarza Motoru
68'
Lechia próbuje najwyraźniej wciągnąć Motor na swoją połowę, rozgrywanie piłki przez obrońców nawet na własnym polu karnym
69'
Kapić (LECHIA Gdańsk) nie strzelał, choć mógł, a Mena (LECHIA Gdańsk) zagrał wzdłuż bramki, ale nie było tam nikogo z jego kolegów
70'
niedane zagranie Neugebauera (LECHIA Gdańsk), piłka wysoko nad bramką Motoru
70'
z trybun "W Wolnym Mieście..."
71'
[0:1] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mraz. Wyjątkowo dużo było piłkarzy gości w polu karnym Lechii. Mógł już strzelać Ceglarz, ale podał do Lubereckiego, który zagrał wzdłuż pola karnego. Nąstapiło dośrodkowanie od Wolskiego w pole bramkowe i tutaj Mraz, wbiegł między dwóch obrońców i wepchnął piłkę głową do siatki
72'
piłka ustawiona na środku, ale sędzia nasłuchuje jeszcze podpowiedzi z VAR
72'
gol uznany, Lechia przegrywa 0:1
74'
[0:2] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ceglarz. Z prawego skrzydła zagrał M.Król, a Ceglarz zbiegł do środka, a że przez nikogo nie był atakowany, skierował piłkę do siatki
74'
Motor przygotowuje podwójną zmianę, a w Lechii zanosi się na debiut Wójtowicza (LECHIA Gdańsk), będzie to jedna z trzech zmian
75'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mraz, w jego miejsce wchodzi R.Król.
75'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wójcik, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
75'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Wójtowicz
75'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałahur, w jego miejsce wchodzi Conrado.
75'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi Bułeca.
78'
zaczął padać deszcz
79'
Żółtą kartką został ukarany Chindris (LECHIA Gdańsk).
82'
próbował Wójtowicz (LECHIA Gdańsk), ale został powstrzymany w polu karnym Motoru
83'
niecelny strzał Meny (LECHIA Gdańsk)
83'
Kapić (LECHIA Gdańsk) wymownym młynkiem rękoma prosi o zmianę
85'
rzut rożny dla Motoru, nie spieszy się gościom
85'
do zmiany gotowy Wendt (LECHIA Gdańsk)
85'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) piastkuje piłkę po dośrodkowaniu Ceglarza (Motor Lublin) z narożnika boiska
85'
Żółtą kartką został ukarany Luberecki (Motor Lublin).
86'
Brkić (Motor Lublin) złapał piłkę po dośrodkowaniu Meny (LECHIA Gdańsk)
86'
mimo niekorzystnego wyniku, doping dla Lechii cały czas
86'
niektórzy kibice Motoru bez koszulek obserwują już mecz
87'
szwedzki pomocnik Lechii cały czas oczekuje na wejście na boisko
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapić, w jego miejsce wchodzi Wendt, a opaskę kapitana przejmuje Żelizko
89'
nieudane dośrodkowanie Wendta (LECHIA Gdańsk). Od bramki zacznie Brkić (Motor Lublin)
89'
zanosi się na pierwszą porażkę Lechii po 16 meczach I-ligowych u siebie bez przegranej. Ostatnią drużyną, która tutaj wygrała w gościach był... Motor 28 lipca 2023 roku
90'