Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 1:2. Przegrany mecz między 87. a 90. minutą

Jacek Główczyński
23 sierpnia 2024, godz. 22:30
Opinie (353)

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 1:2. Zgoda kibiców

Lechia Gdańsk przegrała z Rakowem Częstochowa 1:2 (0:0) w 6. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Goście zostali nowym liderem tabeli, choć jeszcze do 86. minuty nic na to nie wskazywało. Biało-zieloni wypuścili korzystny wynik, który mieli po golu Rifeta Kapicia od 59. minuty. Dwie bramki stracili między 87. a 90. minutą. Tym samym nadal są bez wygranej na ostatniej, 18. pozycji.

Wiunnyk

Rezerwowi: 29 Sarnawski, 4 Chindris, 6 Wendt, 11 Piła, 19 Bułeca, 23 Kałahur, 79 Sezonienko, 94 Gueho

Makuch

Rezerwowi: 12 Kuciak, 3 Rundić, 8 Lederman, 10 Lopez, 17 Myszor, 18 Brunes, 21 Drachal, 23 Barth, 88 Rodin
  • 81' 9 Wiunnyk Zmiany 79 Sezonienko
  • 81' 30 Chłań Zmiany 11 Piła
  • 88' 20 Conrado Zmiany 23 Kałahur
  • 88' 17 Carenko Zmiany 6 Wendt
  • 23' 33 Pestka Zmiany 88 Rodin
  • 52' 97 Lamprou Zmiany 18 Brunes
  • 84' 26 Otieno Zmiany 21 Drachal
  • 84' 84 Amorin Zmiany 10 Lopez
  • 59' Kapić
  • 87' Makuch
  • 90' Brunes
  • 41' Pllana
  • 45+2 Chłań
  • 68' Berggren
  • 84' Brunes

Zobacz, dlaczego mecz przerwany został w pierwszej połowie

Rifet Kapić zdobył prowadzenie dla Lechii Gdańsk, ale Raków odwrócił wynik między 87. a 90. minutą. Rifet Kapić zdobył prowadzenie dla Lechii Gdańsk, ale Raków odwrócił wynik między 87. a 90. minutą.

Lechia miała dokładnie tydzień, aby wrócić do równowagi po 1:4 z Puszczą Niepołomice

Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk 4:1. Zagubienie przy wrzutach z autu

nastroje mogło poprawić losowanie Pucharu Polski, gdyż w tych rozgrywkach Lechia rozpocznie od wizyty u II-ligowego beniaminka

Puchar Polski 2024/25: Arka Gdynia w Stalowej Woli, Lechia Gdańsk w Grodzisku Maz.

trener Lechii przekonywał, że może być lepiej

Czy Lechia Gdańsk rozważa zmianę trenera? Szymon Grabowski: Nie boję się

pole manewru miał jednak mniejsze nie tylko z powodu transferu

Lechia Gdańsk zarobiła około pół miliona euro. Jan Biegański w Sivassporze

zmiany były zapowiedziane i są. Łącznie aż cztery. W ataku zagra Wiunnyk

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa. Jak strzelić gola? Kto w ataku?

Tym razem bez zmian pozostawiono centrum defensywy, ale wymieniono bramkarza i prawego obrońcę. Weirauch debiutuje, a dla Wójtowicza to pierwszy mecz w "11" w dodatku z drugiej strony boiska niż grał dotychczas

Lechia Gdańsk ostatnia w ekstraklasie. Skąd ciągłe zmiany na środku obrony?

w drugiej linii miejsce stracił Wendt, a po raz pierwszy w "11" Carenko

Lechia Gdańsk przystankiem do Premier League? Karl Wendt przyjechał po sukcesy

jutro Lechia mocną ekipą udaje się na wybory prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej

Kto prezesem Pomorskiego ZPN? Radosław Michalski czy Jacek Paszulewicz?

Raków przed meczem ogłosił pozyskanie obrońcy Mosóra z Piasta
w ostatni meczu Raków zremisował w Zabrzu 0:0. Trener Papszun dokonał jednej, wymuszonej zmiany w "11". Do gry wszedł Lamprou, gdyż Crniac został sprzedany do Norwich za 11 milionów euro.
w pierwszym meczu 6. kolejki Widzew wygrał z Radomiakiem 3:2 i awansował na pozycję lidera
kibice Rakowa, jak na mecz przyjaźni przystało, nie zajęli trybuny dla gości, a przydzielono im sektor obok sektora dopingowego Lechii
na ławce Rakowa - Kuciak, który pod koniec poprzedniego sezonu przeniósł się do Częstochowy, a po degradacji Lechii z ekstraklasy nie mógł trenować z pierwszą drużyną Lechii

Lechia Gdańsk go nie chciała. Dusan Kuciak zadebiutował w Rakowie Częstochowa

prezentacja odbywa się przy przyciemnionych światłach
Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Raków czerwone koszulki, niebieskie spodenki
losowanie kapitanów: Kapicia (LECHIA Gdańsk) i Tudora (Raków Częstochowa) nie zmienia stron boiska, które zajęły drużyny
1'
od środka mecz rozpoczął Raków
1'
na trybunach na przemian skandowanie "Lechia Gdańsk" i "Raków Częstochowa"
2'
Makuch nie trafił w bramkę w dobrej sytuacji, a mógł już być gol. Napastnik otrzymał podanie z własnej połowy od Tudora, wbiegł między obrońców Lechii i strzelał lewą nogą tuż przy słupku z około 16 metrów
3'
atak Chłania (LECHIA Gdańsk) powstrzymany przez Tudora (Raków Częstochowa)
4'
Mena (LECHIA Gdańsk) faulowany tuż przy linii bocznej boiska na wysokości pola karnego
5'
Kapić (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego podał do Żelizko (LECHIA Gdańsk), którego strzał został zablokowany
6'
Amorin (Raków Częstochowa) domagał się odgwizdania faulu, ale sędzia uznał, że Conrado (LECHIA Gdańsk) dobrze powstrzymał próbę jego kontry
7'
Mena (LECHIA Gdańsk) przegrał pojedynek biegowy z Pestką (Raków Częstochowa)
8'
Makuch uderzył sprzed pola karnego po ziemi. Celny strzał, ale też pewna interwencja dobrze ustawionego Weiraucha (LECHIA Gdańsk)
10'
na razie Raków pozwala grać Lechii i próbuje po przejęciu piłki wyprowadzić szybki atak
11'
Makuch nie zdołał skierować piłki głową w kierunku bramki po dośrodkowaniu Lamprou (Raków Częstochowa)
12'
rzut wolny dla Rakowa około 30 metrów od bramki Lechii
13'
Koczergin (Raków Częstochowa) uderzył z rzutu wolnego, ale piłka "ugrzęzła" w tłoku nóg piłkarzy wbiegających w pole karne
15'
"W Wolnym Mieście..." z trybun, a Lechia ma rzut wolny
15'
Berggren (Raków Częstochowa) wybił piłkę po dośrodkowaniu Żelizki (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego
16'
Weirauch (LECHIA Gdańsk) zagrał od razu pod pole karne Rakowa, ale piłkę przejął Pestka (Raków Częstochowa)
17'
posiadanie piłki 53:47 na korzyść Lechii. Nie ma jednak żadnego strzału w kierunku bramki rywali
18'
po dośrodkowaniu Carenki (LECHIA Gdańsk) do strzału nie doszli Wiunnyk i Chłań (LECHIA Gdańsk)
18'
"12 zawodnik" - na trybunach
19'
Raków 3 strzały, w tym 1 celny. Lechia, gdy się broni, przechodzi do ustawienia piątką obrońców, Żelizko z pozycji defensywnego pomocnika zbiega między środkowych obrońców
19'
Pestka (Raków Częstochowa) źle przyjął piłkę we własnym polu karnym, powalczył z nim Wiunnyk i jest rzut rożny dla Lechii, a obrońca gości chyba to starcie okupił jeszcze kontuzją, bo złapał się za udo
21'
po dośrodkowaniu Żelizko (LECHIA Gdańsk) piłkę wypiąstkował Trelowski (Raków Częstochowa). Sędzia przerwał grę, gdy na murawę upadł Pestka (Raków Częstochowa)
21'
Pestka (Raków Częstochowa) wściekły opuścił boisko. Najwyraźniej odnowiła mu się kontuzja, a w ostatnich sezonach długo pauzował. Potrzebna będzie zmiana w Rakowie
22'
na razie Lechia 11 na 10
22'
Mena (LECHIA Gdańsk) zdobył korner
23'
Raków Częstochowa przeprowadza zmianę. Nie ma już na boisku Pestki, w jego miejsce wchodzi Rodin.
23'
zamieszanie w "16" Rakowa po rzucie rożnym Lechii i kolejny piłkarz gości na murawie
23'
pomocy medycznej wymaga Silva (Raków Częstochowa)
24'
Silva (Raków Częstochowa) będzie grać
25'
Chłań (LECHIA Gdańsk) dogrywał piłkę w pole bramkowe, Wiunnyk został uprzedzony przez Koczergina (Raków Częstochowa) i jeszcze go faulował
26'
leży na boisku Lamprou (Raków Częstochowa), który ucierpiał w starciu z Olssonem (LECHIA Gdańsk)
27'
piłkarza Rakowa został na boisku
27'
Weirauch (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę, którą Tudor (Raków Częstochowa) zagrał pod jego bramkę z rzutu wolnego
27'
serpentyny i race
27'
gra przerwana
29'
spiker apeluje, aby nie rzucać żadnych przedmiotów na płytę boiska. Całe pole karne jest do posprzątania z serpentyn
31'
serpentyny wciąż spadają na murawę, na trybunach flagi w barwach Lechii i Rakowa
33'
piłkarze nie schodzą z boiska
35'
jako że sprzątanie boiska przedłuża się, piłkarze Lechii grają jedną, a Rakowa drugą piłką w ramach rozgrzewki
37'
kolejny apel spikera, aby nie rzucać żadnych przedmiotów na boisko
39'
sędzia już dał gwizdkiem sygnał do rozpoczęcia gry, ale za 2-3 sekundy znów ją wstrzymał, gdyż spadły kolejne serpentyny
39'
czas na zegarze meczu - 38:50 - gra wznowiona
40'
indywidualna akcja Chłania (LECHIA Gdańsk), "zabawił" się z 3-4 rywalami, ale w polu karnym zabrakło strzału lub celnego podania
41'
Żółtą kartką został ukarany Pllana (LECHIA Gdańsk) po faulu na Silvie
43'
niecelnie główkował Rodin (Raków Częstochowa) po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lamprou
44'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) nie pozwlił Makuchowi w "16" Lechii przyjąć piłki
45'
co najmniej 10 minut doliczonych do pierwszej połowy. Ma to związek z przerwą na sprzątanie boiska z serpentyn
45+2
kolejna raca spadła na pole karne gości, ale sędzia nie przerwał gry
45+2
Żółtą kartką został ukarany Chłań (LECHIA Gdańsk).
45+2
faulowany Tudor (Raków Częstochowa) przez skrzydłowego Lechii wymaga pomocy medycznej
45+4
gra wznowiona, Tudor (Raków Częstochowa) zostaje na boisku, a porządkowi zebrali kolejne serpentyny z boiska
45+4
faule 10 Lechia, 4 Raków
45+5
Lamprou (Raków Częstochowa) zabrał piłkę w "16" Lechii, ale Amorim (Raków Częstochowa) nie doszedł do piłki
45+7
Raków miał problemy z wyprowadzeniem piłki po dynamicznych doskokach kolejnych piłkarzy Lechii, ale ostatecznie sobie poradził
45+8
Rodin (Raków Częstochowa) uciekł defensorom Lechii, ale nie sięgnął piłki, którą dośrodkował Tudor (Raków Częstochowa) z rzutu wolnego z okolic linii środkowej boiska
45+10
nieporozumienie przed polem karnym Lamprou (Raków Częstochowa) i Koczergina (Raków Częstochowa)
45+10
szybki atak Lechii zakończony niecelnym strzałem Carenki (LECHIA Gdańsk)
45+11
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:0
Lechia nie przestraszyła się Rakowa. Po pierwszej połowie ma nawet przewagę w posiadaniu piłki (57:43), ale nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe. Jedyny strzał, w dodatku niecelny oddał Carenko (LECHIA Gdańsk) w 10. minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy.
Raków też był bezzębny w ofensywie. Najpierw szukał podaniami Makucha, który najlepszą okazję miał już w 2. minucie. Potem goście postawili na stałe fragmenty gry. Łącznie oddali 4 strzały, w tym 1 był celny.
Pewnie gra gdański debiutant w bramce - Weirauch, a spokój w defensywie wprowadza przechodzenie w bronieniu na grę piątką piłkarzy, bo Żelizko schodzi pomiędzy środkowych obrońców.
Na trybunach mecz przyjaźni, co nie oznacza, że Lechia nie uniknie kary. Race i serpentyny, które przerwały mecz na 10 minut, mogą być kosztowne dla klubu.
w przerwie konkurs piłkarskich kręgli dla kibiców. Kopią z 16. metra do kręgli ustawionych w bramce. Chodzi o to, aby stracić ich jak najwięcej
spiker zaprasza wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą do podjęcia współpracy z Lechią
Oficjalna frekwencja - 11 973 kibiców
w przerwie pokaz świateł przy muzyce
piłkarze Rakowa już na boisku
Lechia wybiega z szatni znacznie później niż goście
46'
drugą połowę od środka boiska rozpoczęła Lechia
46'
w przerwie żaden trener nie zdecydował się na zmiany
46'
znów wspólny doping z trybun
48'
Chłań (LECHIA Gdańsk) przejął piłkę, ale i sam ją sobie za daleko wypuścił. Interweniował Svarnas (Raków Częstochowa). Akcję jeszcze kontynuował Wiunnyk, ale nie zdołał zagrać piłki przed bramkę, gdzie był Mena (LECHIA Gdańsk). Dobrze interweniował Trelowski (Raków Częstochowa)
49'
"Hej BKS" - z trybun
50'
ależ zamieszanie w polu bramkowym Rakowa. Zagrywali tam piłki i Mena (LECHIA Gdańsk), i Chłań (LECHIA Gdańsk), ale nikt nie zakończył akcji. Wreszcie z dalszej odległości uderzył Kapić (LECHIA Gdańsk), ale został zablokowany
51'
ryzykowny wślizg Otieno (Raków Częstochowa) we własnym polu karnym, ale czysto wybił piłkę spod nóg Meny (LECHIA Gdańsk) poza bramkę
51'
i drugi z rzędu rzut rożny dla Lechii, która przycisnęła rywala na początku drugiej połowy
52'
kombinacyjnie rozegrany korner przez Lechię nie zaskoczył Rakowa
52'
Raków Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lamprou, w jego miejsce wchodzi Brunes.
53'
trener Papszun przeszedł na grę dwoma napastnikami. Zostawił sobie już tylko jedną zmianę, w której może wymienić od 1 do 3 zawodników. Trener Grabowski dysponuje pełnym limitem 3 zmian i prawem do wymiany podczas nich 5 graczy
54'
dobra akcja Chłania (LECHIA Gdańsk), ale Kapić (LECHIA Gdańsk) przed polem karnym zbyt mocno odegrał mu piłkę i przejął ją Trelowski (Raków Częstochowa)
55'
kontra gości. Złe zagranie Makucha. Piłkę złapał Weirauch (LECHIA Gdańsk)
56'
spadają pojedyncze serpentyny na pole karne Lechii. Porządkowi sprawnie sobie z nimi radzą i sędzia nie przerywa gry
57'
Brunes (Raków Częstochowa) w indywidualnej akcji dość bezkarnie poczynał sobie w polu karnym Lechii. Próbował zmieścić piłkę w tzw. "krótkim rogu" bramki Lechii, ale Weirauch dobrze przypilnował słupka i odbił piłkę
58'
Trelowski (Raków Częstochowa) 30 metrów od własnej bramki wybił piłkę
59'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapić. Kapitalny strzał kapitana Lechii sprzed pola karnego lewą nogą. Trelowski wyciągnął się jak długi i nawet tracił piłkę rękawicą, ale ona odbiła się od słupka i wpadła do siatki Akcja Lechii rozpoczęła się od przechwytu Conrado, a asysta będzie zaliczona Menie
61'
Weirauch (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Svernasa
62'
Lechia oddała 2 strzały, w tym 1 celny i jako pierwsza drużyna w tym sezonie strzeliła gola Rakowowi w meczu wyjazdowym
63'
Żelizko (LECHIA Gdańsk) był przekonany, że Lechia rozpocznie od bramki, ale sędzia uznał, że Berggren (Raków Częstochowa) zdobył korner
64'
źle główkował Rodin (Raków Częstochowa) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Tudora (Raków Częstochowa)
65'
"wielbłąd" w defensywie Lechii, a w idealnej sytuacji przestrzelił Makuch. Po dośrodkowaniu Silvy w polu karnym źle wybił piłkę Pllana, a pod nogi strzelca spadła ona po odbiciu się jeszcze od Carenki
66'
niecelny strzał sprzed pola karnego Brunesa (Raków Częstochowa)
66'
od straty bramki Raków przejął inicjatywę
68'
Żółtą kartką został ukarany Berggren (LECHIA Gdańsk).
70'
w dobrej sytuacji spudłował Koczergin (Raków Częstochowa), a piłkę na strzał wyłożył mu Amorin
73'
Raków oddał 9 strzałów, w tym 2 celne
74'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) przywoływany z rozgrzewki
75'
po rzucie wolnym Tudora (Raków Częstochowa), piłkę głową zgrał Makuch, a strzelał Brunes (Raków Częstochowa) z woleja. Była jeszcze obcierka piłki o plecy Conrado i mimo że strzał był niecelny, jest rzut rożny dla gości
75'
po dośrodkowaniu Tudora (Raków Częstochowa) z narożnika boiska zamieszanie w "16" Lechii, które ostatecznie przerwał sędzia, odgwizdując spalonego
76'
Trelowski (Raków Częstochowa) przejął piłkę po dośrodkowaniu Wójtowicza (LECHIA Gdańsk)
76'
Berggren (Raków Częstochowa) z ławtwością wbiegł w pole bramkowe Lechii, ale jak wycofał piłkę na strzał to nie zdązył do niej Amorim (Raków Częstochowa)
78'
Weirauch (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po dośrodkowaniu Amorima (Raków Częstochowa) z prawego skrzydła
78'
także Piła (LECHIA Gdańsk) przywoływany z rozgrzewki
78'
pomocy medycznej potrzebuje Pllana (LECHIA Gdańsk)
79'
może być i potrójna zmiana, gdyż do ławki przywołany także Kałahur (LECHIA Gdańsk)
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wiunnyk, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi Piła.
81'
Pllana (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem, ale dla niego nie ma zmiany
81'
natomiast w ostatniej chwili zmieniono, za kogo wejdzie Piła (LECHIA Gdańsk), początkowo wyświetlono nr 33, czyli Wójtowicz (LECHIA Gdańsk)
82'
Pllana (LECHIA Gdańsk) wrócił na boisko
83'
Weirauch (LECHIA Gdańsk) znów dobrze na przedpolu
83'
będzie podwójna zmiana w Rakowie
84'
Raków Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Otieno, w jego miejsce wchodzi Drachal.
84'
Raków Częstochowa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Amorin, w jego miejsce wchodzi Lopez.
84'
Żółtą kartką został ukarany Brunes (Raków Częstochowa).
85'
Piła (LECHIA Gdańsk) gra jako prawy obrońca, a Wójtowicz (LECHIA Gdańsk) przeszedł na lewe skrzydło
87'
[1:1] Raków Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Makuch. Uderzenie precyzyjne tuż przy słupku głową i to z 15. metra. Napastnik wyprzedził Olssona. A bardzo dobrym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się rezerwowy Drachal. Inna sprawa, że nikt do niego nie doskakiwał i nie przeszkadzał w tym zagraniu
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Kałahur.
88'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Carenko, w jego miejsce wchodzi Wendt.
89'
rzut rożny dla Lechii
90'
bez zagrożenia dla Rakowa po dośrodkowaniu Żelizko (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
90'
[1:2] Raków Częstochowa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Brunes. Koczergin zagrał piłkę z prawego skrzydła do Berggrena, który wyłożył ją rezerwowemu napastnikowi. Brunes strzelił z 6. metra i posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza jak również próbującego blokować to uderzenie Żelizko
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+3
gra głównie w środkowych rejonach boiska
90+4
Pllana (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Żelizko (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego z około 40. metra od bramki
90+5
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 1:2
Lechia prowadziła od 59. do 86. minucie po golu Kapicia (LECHIA Gdańsk). Była to nagroda za odważny początek drugiej połowy i piękny strzał kapitana biało-zielonych. Potem jednak ograniczała się już głównie tylko do obrony wyniku.
Raków ruszył zdecydowanie do przodu, ożywienie do gry wnieśli zmiennicy. Jednak pod gdańską bramką długo był nieskuteczny lub brakowało mu ostatniego podania.
Tym większym zaskoczeniem jest to co stało się między 87. s 90. minutą. Lechia, choć też odwołała się do zmian, nie tylko nie wygrała pierwszego meczu w tym sezonie, ale zeszła z boiska pokonana. Zwycięskiego gola dla gości strzelił rezerwowy - Brunes, a przy pierwszym asystował inny zmiennik - Drachal. Obie akcje zrodziły się od ataków prawą stroną boiska, gdzie Lechia pod koniec gry wymieniła zarówno lewego obrońcę jak i lewego pomocnika.
Raków został nowym liderem, a Lechia cały czas zamyka tabelę ekstraklasy.

18 Lechia Gdańsk 6 0 2 4 5:13 2
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-08-26