Nagła utrata formy

29 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
O 5 miejsce siatkarki Gedanii będą musiały powalczyć w trzecim, decydującym meczu. O 5 miejsce siatkarki Gedanii będą musiały powalczyć w trzecim, decydującym meczu.
Siatkarki Energi Gedanii gładko przegrały w Dąbrowie Górniczej z MKS 0:3 (21:25, 19:25, 12:25). Tym samym w rywalizacji między tymi drużynami jest remis 1-1. Piąte miejsce w LSK zajmie ta drużyna, która wygra jutro. Gdańszczanki zagrają ponownie na wyjeździe, a trener Leszek Milewski zachodzi w głowę nad "nagłą utratą formy" podopiecznych.

ENERGA GEDANIA: Kasprów, Wellna, Skowrońska, Kasprzak, Tomsia, Ziemcowa, Siwka (libero) oraz Durajczyk, Nuszel, Kaliszuk, Kondracjewa, Pasznik.

- Szkoda słów na opisywanie postawy zawodniczek w tym meczu - podkreśla trener Milewski. - W ciągu trzech dni zespół dotknęła nagła utrata formy. Popełnił on dziś masę błędów własnych. Wiele zawodniczek sprawiało wrażeniami jakby myślami była wszędzie tylko nie na parkiecie. Chyba zbyt szybko uznały sezon za zakończony. Przerażająca była przede wszystkim niska wola walki - dodaje gdański szkoleniowiec.

Czym dłużej trwał mecz, tym opór gedanistek był coraz mniejszy. W inauguracyjnej partii udało się nieco odrobić straty, gdy przy 13:19 na przyjęcie i poprawę obrony weszła Agata Durajczyk. W drugim secie zmiany zaczęły się już od 6:11. - Szanse gry otrzymała cała "dwunastka" zawodniczek, ale niewiele to dało. Słabiej grały i podstawowe zawodniczki, i zmienniczki. W połowie drugiego i trzeciego seta zmieniałem też rozgrywające. Nuszel pamięta o kontuzji stopy i słabsza jest na siatce. Kasprzak nie pomogła nam zaś ani na siatce, ani z tyłu - dodaje trener Milewski, który ma niespełna dobę, aby spróbować pobudzić drużynę do walki o piątą lokatę.

Zakończyła się rywalizacja o dziewiąte miejsce w LSK. Pronar Zeto Astwa AZS Białystok pokonał Centrostal Bydgoszcz 4-2. Tym samym akademiczki w barażu o utrzymanie będą faworytkami w starciu drugą drużyną I ligi, Wisłą Kraków, a bydgoszczanki zostały zdegradowane.

W finale pomiędzy Muszynianką a Farmutilem Piła jest remis 1-1. W spotkanich o trzecie miejsce Winiary Kalisz prowadzą z Aluprofem Bielsko-Biała 2-0, a AZS AWF Poznań po wygraniu pierwszego meczu ze Stalą Mielec jest bliżej siódmej lokaty.

Opinie (13) 1 zablokowana

• Oby się podniosły i jutro wygrały :).Zasługują na to 5 miejce i oby je wywalczyły. Trzymam za nie kciuki!

• 0 0

• i po co im nowa hala

• 0 0

• A może...

A może muszą przegrać...

• 0 0

• Ktoś wie o której dzisiaj grają i wygraja dziewczyny ;oD ??

• 0 0

• z tym przyjeciem to dzisiaj tez przegramy

• 0 0

• Starym obyczajem wypada zapowiedzieć śledztwo w sprawie gdyby przegrały.

• 0 0

• 22-25, 17-25 dla Dąbrowy zaraz trzeci set. Styl delikatnie określając dramatyczny. Trener ściągnął jedyną zawodniczkę która przyjmowała (Elę) i rozpoczeła się jedna wielka gonitwa za piłką. W ataku nawet na pojedyńczym bloku są duże problemy (szczególnie Kaśka je ma)

• 0 0

• Chyba Ci ta kamerka obraz zniekształca. Przyjecie zespołu fatalne, na poziomie 20-30%. Tragedia. Ataki na pojedynczym bloku? Chyba po stronie Dabrowy takie sa.

Zespol bez formy, ledwo po boisku chodzi.

• 0 0

• :(

przegrały! nie wierze;/ kompromitacja trenera, zeby przez tydzien tak forma uleciała! ;|

• 0 0

• chyba nie umiesz czytać dokładnie ale to już Twój problem. Trzeci przegrany do 22. Zaczeło się od 0-5 i 2-8 a przy 19-23 Dąbrowa trochę odpóściła i dlatego udało się dojść. Mecz zakończyła Welna robiąc czwartą w ataku. Skoro przyjęcie było takie złe czemu nie weszła Durajczyk? Mam nadzieje że wielki trener Milewski już do Gdańska nie przyjedzie!