Pękła "setka"

17 grudnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarze Prokomu Trefla Sopot zagrali w piątek we własnej hali z Notecią Inowrocław awansem z 13. kolejki ekstraklasy. Gospodarze byli skazani na sukces, gdyż są liderem rozgrywek, a ich rywale nie wygrali w tym sezonie żadnego spotkania. Skończyło się pogromem przyjezdnych, choć w 12. minucie jeszcze oni prowadzili. Podopieczni Eugeniusza Kijewskiego wygrali aż 119:71 (18:16, 24:10, 45:22, 32:23).

PROKOM TREFL: Dalmau 28, Wójcik 15, Andersen 11, Pacesas 11, Dylewicz 9, Bouziane 8, Jagodnik 8, Nemeth 8, Mysłowiecki 7, Bogusz 5, Nordgaard 5, Masiulis 4.

NOTEĆ: Kuburovic 27, Żytko 11, Laskowski 9, Mielczarek 9, Majer 8, Raczyński 4, Szydłowski 3, Korólczyk, Makowski, Borowicz.

Koszykarze Noteci dzielnie walczyli z trudnymi warunkami atmosferycznymi na drodze. Do Sopotu ośmiu z nich przybyło z 40-minutowym opóźnieniem, a dwaj kolejni dołączyli już podczas meczu. Jednak nie z tego powodu goście zdecydowanie ustepowali miejscowym. Przepaść w umiejętnościach między liderem a outsiderem ekstraklasy jest kolosalna. Na przykład Chris Dalmau rzucił 24 punkty w ciągu niespełna jednej kwarty (trzeciej w tym spotkaniu), Tomas Pacesas niemal osiągnął tripple-double (11 punktów, 8 przechwytów, 10 asyst), choć grał niewiele ponad 24 minuty, a siedem punktów zdobył Janusz Mysłowiecki, popisując się 100-procentową skutecznością w rzutach za dwa punkty.

Z tymi popisami sopocian próbował się zmierzyć jedynie Ivan Kuburović. I choć zdobył 27 punktów, to nie mógł być szczególnie zadowolony, bo rzucał dużo więcej. Z 25 prób tylko 12 trafiło do kosza. Jedyny obcokrajowiec w barwach Noteci zapisał się w pamięci nielicznej widowni szczególnie w 12. minucie. Wówczas po jego "trójce" Noteć wyszła... na prowadzenie 19:18! Potem grał tylko Prokom. "Setka" pękła w 35. minucie.

Mecze zaległe - z 5. kolejki: Polpak Świecie - Era Śląsk Wrocław 80:93 (21:25, 24:15, 17:27, 18:26); z 3. kolejki: Astoria Bydgoszcz - Stal Ostrów Wlkp. 82:77 (24:23, 18:16, 19:16, 21:22).

14. Noteć Inowrocław 12 0 12 12 773:1126

została napisana na podstawie statystyk i opisu ze strony PTSu!

Żenada!

• 0 0

• PTS-u?

masz na myśli Polskie Towarzystwo Socjologiczne czy może Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Tam też piszą o tak żenujących meczach...
    Ci którzy wzięli szmal za poszerzenie ligi, za ogladanie takiego badziewia powinni kibicom dopłacać