Pierwsze mecze w III i IV lidze. Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk wysoko wygrały

Jakub Krysiewicz
3 sierpnia 2024, godz. 13:00
Opinie (49)
aktualizacja: godz. 19:00 (3 sierpnia 2024)
Jaguar Gdańsk pokonał 4:1 KP Starogard Gdański w pierwszym meczu w sezonie 2024/25 w rozgrywkach IV ligi grupy pomorskiej. Jaguar Gdańsk pokonał 4:1 KP Starogard Gdański w pierwszym meczu w sezonie 2024/25 w rozgrywkach IV ligi grupy pomorskiej.

Doskonale rozpoczęły rozgrywki IV ligi trójmiejskie zespoły. Bałtyk Gdynia rozgromił Spartę Sycewice 6:0, a jaguar Gdańsk pokonał KP Starogard Gdański 4:1. Nie powiodło się tylko Gedanii 1922 Gdańsk. Na inaugurację sezonu 2024/25 w grupie drugiej III ligi przegrała u siebie z Błękitnymi Stargard 2:0, tracąc od gole po 89. minucie.

Gedania 1922 Gdańsk - Błękitni Stargard 0:2 (0:0)

Pralat 90, 90+1

GEDANIA: Urban - Bielawski, Manuszewski, Bogdański (59 Fijałkowski), Stawikowski - Adamik, Gorwa (70 Panic), Łazarski (59 Dowgiałło), Niewiadomski, Waliszewski (80 Chętnik) - Kukuruza (80 Klepaczewski)

Inauguracja III i IV ligi. O co grają: Gedania, Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk? Inauguracja III i IV ligi. O co grają: Gedania, Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk?

Doliczony czas gry okazał się kluczowy w kontekście wyniku meczu Gedanii 1922 Gdańsk z Błękitnymi Stargard, jednym z kandydatów do awansu.

Do 90. minuty spotkania utrzymywał się rezultat 0:0. Brak bramek mógłby być niesatysfakcjonujący, jednak biorąc pod uwagę przedmeczowe słowa dyrektora sportowego Gedanii Bartosza Dolańskiego, o tym, że będzie to jeden z najtrudniejszych meczów w tej rundzie, jeden punkt byłby niezwykle cenny.

Niestety, dla Gedanii bezbramkowego remisu nie udało się utrzymać, a to za sprawą strzeleckiego zrywu byłego zawodnika Chojniczanki Antoniego Pralata, który najpierw wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie golem w 90. minucie, a chwilę po wznowieniu gry podwyższył na 2:0.

Wyniki 1 kolejki

• GEDANIA GDAŃSK - Błękitni Stargard 0:2 (0:0)
  • Wybrzeże Rewalskie Rewal - Zawisza Bydgoszcz 0:0
  • Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 0:0
  • Wda Świecie - Cartusia Kartuzy 1:1 (0:0)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Lech II Poznań 2:2 (1:2)
  • Kotwica Kórnik - Flota Świnoujście 1:4 (1:0)
  • Noteć Czarnków - Unia Swarzędz 1:1 (1:0)
  • Gryf Słupsk - Sokół Kleczew 1:1 (1:1)
  • Vineta Wolin - Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (0:0)

Bałtyk Gdynia - Sparta Sycewice 6:0 (2:0)

Demianczuk 6, Długołęcki 33, Żuber 53 71, Radomski 78, 82

BAŁTYK: Kondraciuk - Kaźmierczak (80 Witkowski), Demianczuk, Długołęcki, Brodnicki (67 Klamrowski) - Kośnik (74 Lupa), Pikiel, Szybajło, Michalski (60 Radomski) - Jankowski, Żuber (74 Sadowski).

Problemy finansowe, odejście Oktawiana Skrzecza na ostatniej prostej i sytuacja ze sponsorem nie napawały optymizmem kibiców Bałtyku Gdynia, który mimo przeciwności losu pogromił na Narodowym Stadionie Rugby Spartę Sycewice aż 6:0.

Pierwsza połowa zakończyła się "skromnym" prowadzeniem 2:0 dla Bałtyku. Bramkę najpierw zdobył nowy kapitan drużyny Maksym Demianczuk, a swoje trafienie dołożył do tego później Mateusz Długołęcki.

Druga połowa to już show Huberta Żubera oraz Artura Radomskiego, którzy zdobyli po dwie bramki. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Żuber, a następnie Radomski - najpierw po widowiskowym strzale z dystansu, potem po akcji Michała Sądowego.

Wysokie zwycięstwo i brak straty gola powoduje, że po pierwszej kolejce Bałtyk plasuje się na 1. miejscu w tabeli IV ligi grupy pomorskiej.

Tabela IV ligi grupy pomorskiej. Jaguar Gdańsk pokonał 4:1 KP Starogard Gdański. Bałtyk Gdynia wygrał ze Spartą Sycewice 6:0. Tabela IV ligi grupy pomorskiej. Jaguar Gdańsk pokonał 4:1 KP Starogard Gdański. Bałtyk Gdynia wygrał ze Spartą Sycewice 6:0.

Niższe ligi. Próby generalne przed startem sezonu 2024/25 Niższe ligi. Próby generalne przed startem sezonu 2024/25

Jaguar Gdańsk - KP Starogard Gdański 4:1 (1:0)

Czychowski 30 60, Kaszuba 55, Kryża 64 - Zieliński 81 (k)

JAGUAR: Kamola - Haase, Wojowski, Pietrowski, Bladowski - Kuźniarski, Filas, Kaszuba, Surdykowski, Kryża - Czychowski.

Jaguar Gdańsk nie pozostawił wątpliwości, że słowa trenera Piotra Formeli sprzed spotkania, o tym, że Jaguar będzie walczył o awans, nie były rzucone na wiatr. Gdańszczanie bez mniejszych problemów rozprawili się na swoim obiekcie przy ul. Budowlanych z KP Starogardem Gdańskim aż 4:1.

Niższe ligi. Gedania i Jaguar na 1:2 w sparingach. Bałtyk zebrał 16.5 tys. zł Niższe ligi. Gedania i Jaguar na 1:2 w sparingach. Bałtyk zebrał 16.5 tys. zł

Choć, pierwsza część spotkania zakończyła się skromnym prowadzeniem 1:0, piłkarze Jaguara rozwiązali worek z bramkami od 55. minuty, gdy na 2:0 podwyższył Andrzej Kaszuba. Pięć minut później gola zdobył Paweł Czychowski, a w 64. minucie rywali dobił Oskar Kryża.

Do 81. minuty Jaguar prowadził 4:0. Bramka honorowa dla przyjezdnych padła po rzucie karnym. Najlepszym zawodnikiem meczu został Paweł Czychowski, który popisał się w tym spotkaniu dubletem.