Ścisk w II lidze koszykarzy

30 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi
Trefl II po derbowych zwycięstwach nad GTK i Korsarzami nieznacznie przegrał z wysoko notowanym SMS Władysławowo. Trefl II po derbowych zwycięstwach nad GTK i Korsarzami nieznacznie przegrał z wysoko notowanym SMS Władysławowo.

Grające w koszykarskiej II lidze rezerwy Trefla Sopot przegrały wyjazdowy mecz z SMS Władysławowo 78:82 (19:15, 16:23, 24:27, 19:17). To zaległe spotkanie X kolejki z wiceliderem rozgrywek wyrównało ilość meczów rozegranych przez wszystkie zespoły. Żółto-czarni plasują się w środku stawki tracąc zaledwie trzy punkty do wicelidera i mając tyle samo przewagi nad przedostatnim w tabeli GTK Gdynia, które w niedziele gościć będzie Wybrzeże Korsarza Gdańsk. Sopocian tego samego dnia czeka mecz w Pile z zespołem Stawiński Basket.

SMS: Witliński 17, Borowski 16, Jeszke 10, K.Zywert 8 (6 as.), Kaczmarski 3 - M.Zywet 12, Sirijatowicz 5, Garbacz 4, Struski 4, Fatz 3, Koźluk 0, Stefanik 0.

TREFL II: Brembly 20, Lebiedziński 13, Dzierżak 12 (6 as.), Kulka 10, Piechaczek 8 (9 zb.) - Morawiec 9, Mohylewski 2, K.Szymański 2, Brenk 2, Zięba 0.

Trefl z drugim w tabeli SMS zmierzył się mając za sobą dwie derbowe wygrane kolejno nad GTK (przeczytaj relację) i Korsarzami (przeczytaj relację). Podopieczni Marcina Lichtańskiego wyraźnie mieli ochotę na to by przedłużyć zwycięską serię. Mecz we Władysławowie sopocianie rozpoczęli od prowadzenia 5:1, ale serią 10-ciu punktów z rzędu odpowiedzieli gospodarze. Żółto-czarni zdołali jednak odbić prowadzenie przed końcem inauguracyjnej kwarty.

Druga partia rozpoczęła się od trzech szybkich ataków SMS, a skutecznymi egzekutorami okazali się Filip StruskiMarek Zywert, który podobnie jak jego brat bliźniak Kamil, w barwach SMS Władysławowo występuje będąc wciąż zawodnikiem gdyńskiego GTK. Do przerwy zespół braci mógł cieszyć się z prowadzenia 38:35.

W trzeciej kwarcie przewaga miejscowych urosła nawet do 10 punktów (59:49) i choć Trefl gonił wynik, nie udało mu się nawet na chwilę doprowadzić choćby do remisu. Najbliżej rywali żółto-czarni byli na dwie i pół minuty przed końcem spotkania (73:75) po tym, gdy do kosza trafił Dawid Morawiec. Celnym rzutem i wsadem szybko odpowiedział jednak skuteczny Kacper Borowski. Strat nie udało się odrobić i zespół trenera Lichtańskiego zapisał na swoim koncie tylko punkt.

Kolejne spotkania na II-ligowych parkietach trójmiejskie drużyny rozegrają w niedzielę. Trefl II zmierzy się na wyjeździe z bezpośrednim sąsiadem z tabeli Stawiński Basket Piła, z kolei GTK Gdynia o godzinie 17:00 w hali GOSiR podejmie Wybrzeże Korsarza Gdańsk. Do końca rundy zasadniczej pozostało sześć spotkań, a każdy punkt będzie niezwykle cenny. W tabeli panuje bowiem spory ścisk - różnica między trzecim a dziewiątym zespołem wynosi zaledwie trzy punkty.