Rugby. Arka zdominowała Lechię w pierwszych minutach

7 września 2024, godz. 18:05
Opinie (48)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Rugby. Po derbach Arka - Lechia trenerzy widzą elementy do poprawy
Pierwsze w tym roku derby Trójmiasta w rugby na swoją korzyść rozstrzygnęła Arka Pierwsze w tym roku derby Trójmiasta w rugby na swoją korzyść rozstrzygnęła Arka

Pierwsze w tym sezonie derby Trójmiasta w rugby padły łupem Life Style Catering RC Arka Gdynia. W 3. kolejce ekstraligi rugby na Narodowym Stadionie Rugby gdynianie pokonali Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk 44:29 (27:7).

Gdynia, Kazimierza Górskiego 10
LIFE STYLE CATERING RUGBY CLUB ARKA Gdynia
DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk

73% 173 typowania LIFE STYLE CATERING RUGBY CLUB ARKA Gdynia
27% 63 typowania DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk

Life Style Catering RC Arka Gdynia - Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk 44:29 (27:7)

Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 14, Dominik Turzyński 10, Zvikomnorero Chirume 5, Eujaan Botha 5, Laborde Silvera 5, Kewin Bracik 5

Punkty dla Lechii: Yaya Lukman 10, Sean Grobler 9, Sean Cole 5, Antoni Kopecki 5

Life Style Catering RC Arka: Life Style Catering RC Arka: Litwińczuk (62 Bojke), Mohyła (79 Derwis), Sipapate (39 Mamagulashvili) - Króżycki, Zypper (48 Kuzimski) - Chirume (67 Zdunek), Bracik (72 Stosik), Mzamomuhle - Szyc (21 Lipski) - Banaszek - Turzyński, Karasewicz, Botha (56 Steindl), Sirocki - Silvera

Drew Pal 2 RC Lechia: Drew Pal 2 RC Lechia: Olszewski (49 Huhane), Wesołowski (41 Beśka), Szymanowski (60 Dobkowski) - Lukman (73 Krużycki), Dabkiewicz (56 Kossakowski) - Płonka, Cilliers (54 Niespodziany), Smoliński - Cole (65 Boczulak)- Davids - A.Kopecki, Grobler, Czerniak, Kruszczyński - Kolas (73 Fibek)

Mateusz Plichta Ligowcem Sierpnia. Zadaj pytanie rugbiście Ogniwa Sopot i kadry Mateusz Plichta Ligowcem Sierpnia. Zadaj pytanie rugbiście Ogniwa Sopot i kadry

Trener Łukasz Szostek w wyjściowym składzie Arki w stosunku do meczu w Lublinie dokonał czterech zmian. Od początku spotkania zagrali Dominik Mohyła, Oskar Zypper, Ntokozo MzamomuhleLaborde Silvera, dla którego był to debiut w żółto-niebieskich barwach. Również w podstawowym składzie gdańszczan pojawiło się czterech graczy, którzy nie wystąpili w meczu z Lublinem. Byli to Dawid Wesołowski, Karol Szymanowski, Bartosz Kruszczyński i wracający po karze za czerwoną kartkę Yaya Lukman.

Life Style Catering RC Arka Gdynia znakomicie rozpoczęła mecz. Już pierwsza akcja ofensywna gospodarzy przyniosła im punkty. Przez gdańską obronę przedarł się Zvikomnorero Chirume i przyłożył piłkę w polu punktowym.

Gracze Lechii wyglądali na początku na bardzo pogubionych. Dowodem na to była kolejna akcja punktowa Arki. W 5. minucie gdańszczanie fatalnie wykonali rzut wolny. Gdynianie przejęli piłkę. Dawid Banaszek kopnął na połowę Lechii. Do wysoko zawieszonej piłki przy dość biernej postawie gdańszczan doszedł Eujaan Botha, który podał Laborde Silvery, który oddał piłkę Damianowi Turzyńskiemu, a ten nie miał problemów z przyłożeniem.

Dwa ciosy w tak krótkim czasie jakby zupełnie rozbiły gdańszczan. Gdynianie praktycznie każdy atak kończyli punktami. W 10. minucie po dobrze rozegranym rzucie wolnym piłkę na prawym skrzydle otrzymał Eujaan Botha i zaliczył trzecie przyłożenie dla gospodarzy.

Dopiero po trzecim przyłożeniu gospodarzy Lechia zaczęła grać trochę lepiej. Biało-zieloni przeszli wreszcie połowę i próbowali zdobyć punkty. Gdynianie skutecznie bronili dostępu do swojego pola punktowego. Tylko raz dali się zaskoczyć i w 16. minucie Sean Grobler zaliczył przyłożenie, do którego dodał skuteczne kopnięcie z podwyższenia.

Na tym ofensywne akacje gdańszczan w zasadzie się zakończyły. Kolejne minuty to ataki gdynian, ale już nie tak skuteczne jak na początku spotkania, punkty z karnego zdobył Banaszek. Było dużo błędów z obu stron.

W końcówce po raz kolejny fatalnie akcję rozegrała Lechia. Gdańszczanie mieli rzut karny, ale nie zdecydowali się na kopanie na słupy. Wybrali grę na aut. Wznowienie gry z autu wyszło fatalnie. Wrzuconą piłkę przejął Ntokozo Mzamomuhle i przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów. Żółto-niebiescy po chwili cieszyli się z czwartego przyłożenia, którego autorem był Laborde Silvera, zdobywając swoje pierwsze punkty w barwach Arki.

Gdańszczanie tak jak źle zakończyli pierwszą połowę, tak zaczęli drugą. Po wznowieniu gry biało-zieloni stracili piłkę w okolicach połowy boiska i gdynianie wyszli z błyskawiczną kontrą, który wykończył Damian Turzyński.

Rugby. Drew Pal 2 Lechia Gdańsk - Edach Budowlani Lublin 18:30. Za dużo błędów Rugby. Drew Pal 2 Lechia Gdańsk - Edach Budowlani Lublin 18:30. Za dużo błędów

Błędy pogrążały gdańszczan. W 48. minucie gdynianie źle rozegrali rzut wolny, ale gdańszczanie nieprawidłowo blokowali i arbiter podyktował rzut karny. Po raz piąty skutecznie kopnął Dawid Banaszek i przewaga Arki wzrosła do 30 punktów.

Wysokie prowadzenie jakby rozluźniło koncentrację gdynian. Po wznowieniu gry Sean Cole wyrwał piłkę w okolicach połowy, przy linii bocznej i pokonując kilkadziesiąt metrów zdobył drugie przyłożenie dla Lechii.

Rugby. Orlen Orkan Sochaczew - Ogniwo Sopot 34:17. Mistrz zdominował wicemistrza Rugby. Orlen Orkan Sochaczew - Ogniwo Sopot 34:17. Mistrz zdominował wicemistrza

Gdańszczanie poszli za ciosem. Po wznowieniu gry ponownie przy linii bocznej trwała o piłkę i tym razem Yaya Lukman wyrwał ją i po przebiegnięciu ponad połowy boiska zaliczył kolejne przyłożenie dla biało-zielonych.

Gdynianie jakby stracili pomysł na grę ofensywną, a coraz skuteczniej grali gdańszczanie. W 58. minucie Lechia wreszcie dobrze rozegrała rzut z autu. Gdańszczanie przepchnęli rywali i po chwili Lukman zaliczył swoje drugie przyłożenie.

Kolejne minuty to gra głównie środkowej strefie boiska. Nie było akcji punktowych. W 71. minucie Lechia po raz kolejny fatalnie wykonali rzut z autu. Wyrzut z autu został wykonany za późno, gdy gracze wynoszeni spadli już na murawę i piłkę przejęli gdynianie. Gospodarze przeprowadzili błyskawiczny atak i szóste przyłożenie dla Arki zaliczył Kewin Bracik.

W końcówce gdynianie walczyli jeszcze o jedno przyłożenie dzięki, któremu otrzymaliby jeden dodatkowy punkt. Tymczasem kolejną skuteczną akcję w samej końcówce przeprowadziła Lechia. Po rzucie karnym gracz Lechii przebiegł kilka metrów przekopnął piłkę w narożnik pola punktowego, tuż przed linią złapał ją Antoni Kopecki i pozbawił gdynian nadziei na wygraną za 5 punktów.

Wyniki 3 kolejki

• LIFE STYLE CATERING RUGBY CLUB ARKA GDYNIA - DREW PAL 2 RC LECHIA GDAŃSK 44:29 (27:7)
  • Edach Budowlani Lublin - KS Budowlani WizjaMed Łódź 33:22 (17:14)
  • RzKS Juvenia Kraków - Budmex Rugby Białystok 48:18 (17:12)
  • ORLEN Orkan Sochaczew - MKS Pogoń Awenta Siedlce 19:16 (10:8)
  • pauzuje: OGNIWO SOPOT