Tomasz Łunkiewicz
10 września 2024, godz. 12:00
Opinie (1)
Pierwsze w tym sezonie derby Trójmiasta w rugby dla Life Style Catering Rugby Club ArkI Gdynia Pierwsze w tym sezonie derby Trójmiasta w rugby dla Life Style Catering Rugby Club ArkI Gdynia

Pierwsze w tym sezonie derby Trójmiasta w rugby na swoją korzyść rozstrzygnęła Life Style Catering RC Arka Gdynia. Gdynianie na Narodowym Stadionie Rugby pokonali Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk 44:29 (27:7). Jak derbowe starcie ocenili trenerzy obu ekip?

Łukasz Szostek, trener Life Style Catering Rugby Club Arka Gdynia: Bonus byłby "wisienką na torcie"

Początek spotkania w naszym wykonaniu były dość obiecujący. Było na czym zawiesić oko. Zagraliśmy ze swoimi założeniami. Pierwsze minuty ułożyły się zdecydowanie po naszej myśli. Uważam, że obie drużyny miały w trakcie meczu problemy w formacji autowej. Trochę błędów w tym elemencie i my Lechia popełniliśmy. Miało to wpływ na widowisko. Mogliśmy w tym elemencie zagrać lepiej, ale na całe szczęście nie wpłynęło to na końcowy rezultat. Udało się mecz wygrać. Nie będę ukrywał, że w nasze szeregi wkradło się trochę nerwowości po dwóch przyłożeniach Lechii. Nie możemy popełniać takich błędów, zwłaszcza w meczu derbowym. Wydaje mi się, że trochę nie doceniliśmy wagi tego meczu. Wydawało nam się, że mamy wszystko pod kontrolą i sprawa wyniku jest rozstrzygnięta. Derby, to nie jest pusty slogan, rządzą się swoimi prawami. Lechia pokazała, że w takich meczach walczy się do końca i była bliska, żeby odwrócić losy meczu. Bardziej skupiliśmy się na tym, aby wygrać mecz. Bonus byłby "wisienką na torcie". Nie udało się go zdobyć, ale gdyby ktoś przed meczem zaproponował taki wynik, brałbym go w ciemno. Lekki niedosyt jest. Teraz te punkty bonusowe nie są tak istotne, ale na koniec sezonu mogą mieć swoją wagę. Byłem przekonany, że to spotkanie będzie zacięte do końca i taki właśnie było. Mamy dużo elementów do poprawy po tym meczu, bo zakładaliśmy, że gra będzie wyglądała lepiej. Początek sezonu udany i z niecierpliwością czekamy na przyszły tydzień.
Rugby. Arka i Lechia zmierzą się po raz 70. Ogniwo pauzuje Rugby. Arka i Lechia zmierzą się po raz 70. Ogniwo pauzuje

Sanathan Govender, trener Drew Pal 2 RC Lechii Gdańsk: Potrzeba czasu, aby zbudować coś wielkiego

Przez pierwsze 20 minut byliśmy jak jelenie w świetle reflektorów, oszołomieni. Cała zasługa Arki, która zaczęła szybko, doprowadzając piłkę do krawędzi i wykorzystując przestrzeń z tyłu, aby zdobyć punkty. Myślę, że nie potrafiliśmy się odnaleźć i popełnialiśmy coraz więcej błędów, co pozwoliło Arce zdobyć więcej punktów, niż na to zasługiwali. Ogólnie rzecz biorąc, nie martwię się karnymi tak bardzo, jak mogłoby się wydawać, a bardziej niewymuszonymi błędami. Zawsze będziemy dążyć do ograniczenia liczby karnych, a w tym trzecim meczu była ona jak dotąd najniższa, więc nie był to powód, dla którego przegraliśmy mecz. Mamy system defensywny, który wciąż jest w powijakach i bardzo młodą, niedoświadczoną linię obrony. Byliśmy zmuszeni dokonać kilku zmian personalnych z powodu kontuzji, więc nie było pewności co do ról i obowiązków w obronie, ale to jest nasze zadanie, aby iść naprzód i o to właśnie chodzi w rugby. Każdy tydzień to nowa okazja, by być lepszym. W tej chwili naszym celem jest konsekwentna gra w nasze najlepsze rugby przez 80 minut. Aż do meczu z Arką zaczynaliśmy mecze szybko i kończyliśmy je mocno, ale środkowe 40 minut było słabe. Ten mecz był inny, zaczęliśmy bardzo wolno, a potem udało nam się zdobyć 22 punkty w drugiej połowie, więc nasza praca jest kontynuowana, tak jak powiedziałem, rozwiązujemy problemy i pracujemy nad byciem konsekwentnym przez cały mecz. Słowa uznania dla Arki za fantastyczną grę, nie mogę się doczekać rewanżu, bo wiem, że będzie to inne wyzwanie. Na koniec chciałbym powiedzieć, że mamy bardzo młody skład, nowych zagranicznych graczy i nowego trenera, a z każdym meczem wiemy, że jesteśmy lepsi w różnych częściach i potrzeba czasu, aby zbudować coś wielkiego. Nie akceptujemy łatwo przegranej, ale musimy spojrzeć na szerszy obraz tego, jak stworzyć konsekwentnie dobry zespół i klub, a to jest moje zadanie obok kierownictwa i zarządu, więc cierpliwość to coś, do czego wszyscy musimy dążyć, idąc naprzód.

Wyniki 3 kolejki

• LIFE STYLE CATERING RUGBY CLUB ARKA GDYNIA - DREW PAL 2 RC LECHIA GDAŃSK 44:29 (27:7)
  • Edach Budowlani Lublin - KS Budowlani WizjaMed Łódź 33:22 (17:14)
  • RzKS Juvenia Kraków - Budmex Rugby Białystok 48:18 (17:12)
  • ORLEN Orkan Sochaczew - MKS Pogoń Awenta Siedlce 19:16 (10:8)
  • pauzuje: OGNIWO SOPOT