• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Samochodowy Rajd Krajoznawczy po Żuławach Wiślanych

wrz 8

niedziela, godz. 9:30

Białogóra, Leśna 2, parkung leśny na...
bilety 40-50 zł
ulgowy 20-30 zł
Samochodowy Rajd Krajoznawczy po Żuławach Wiślanych to doskonała okazja do lepszego poznania tego pięknego zakątka Polski. A przy tym świetna zabawa! Element tajemnicy, poszukiwania wskazówek i spora dawka wiedzy o odwiedzanych miejscach sprawią, że nie będziecie się nudzić ani przez chwilę!

Ogólne zasady rajdu

W tym rajdzie nie chodzi o ściganie się na czas. Chcemy pokazać Wam piękno Żuław, przy okazji serwując sporą dawkę dobrej zabawy. Często przejeżdżając przez małe miejscowości nie zastanawiamy się nawet jak ciekawe miejsca i tajemnice potrafi skrywać. Przybliżymy je Wam!

Trasa podzielona jest na 5 etapów, a jej łączna długość to około 100 km. Przebieg trasy nie jest znany uczestnikom rajdu - będziecie poznawać go stopniowo, podążając za wskazówkami z itinerera rajdowego. To swego rodzaju przewodnik stopniowo kierujący Was ku mecie. Ale to nie jedyna jego funkcja - przybliża Wam również historię i ciekawostki odwiedzanych miejsc oraz zawiera zadania do wykonania.

Poszczególne załogi wypuszczane są na trasę co kilka minut, by każda z nich samodzielnie mogła zmierzyć się z postawionymi pytaniami i trudnościami.
O miejscu w klasyfikacji decyduje liczba punktów z odpowiedzi na pytania oraz to, czy załoga zmieści się w przewidzianym limicie kilometrów (czyli po prostu czy nie zgubi się na trasie).

Trasa wiedzie drogami publicznymi o różnej nawierzchni - asfalt, kocie łby, betonowe płyty, szutry... Każdy samochód osobowy bez problemu ją przejedzie.

Na mecie rajdu zaplanowano ognisko, poczęstunek oraz ogłoszenie zwycięzców i wręczenie pamiątkowych dyplomów (dla każdego uczestnika) i pucharu dla zwycięskiej załogi.


Lokalizacja

Rajd odbywa się na terenie Żuław Wiślanych. To jedna z najbardziej niezwykłych krain w Polsce. Położone w delcie Wisły przez wiele wieków były słabo zaludnione i narażone na ciągłe powodzie. Dopiero holendrescy osadnicy poradzili sobie z wysokim poziomem wód gruntowych i poskromili ten piękny rejon pod uprawy. Ich wpływy widać na każdym kroku - wiatraki, charakterystyczne domy podcieniowe, bogata sieć kanałów i rowów melioracyjnych.

Opinie

07.09 g.16.00
Vineta Wolin
14.09 g.12.00
Noteć Czarnków
14.09 g.14.00
WizjaMed Budowlani Łódź
14.09 g.14.45
Radomiak Radom
04.09 g.18.00
Energa MKS Kalisz
30:30 karne 3:4
01.09 g.12.15
Górnik Zabrze
31.08 g.15.00
Orlen Wisła Płock
31.08 g.12.00
Wybrzeże Rewalskie Rewal
30.08 g.20.30
Miedź Legnica