Skazani na wygraną

17 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Trefl Gdańsk

BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała najwyraźniej postanowił zaliczyć rozgrywki Pucharu Polski. Rywale na spotkanie w trzeciej rundzie do Gdańska przysłali siedmioosobowy skład. Pozostali zawodnicy są ponoć chorzy. Trefl musiał ten mecz wygrać. Podopieczni Wojciecha Kaszy triumfowali 3:0 (26:24, 25:14, 25:17).

TREFL: Kruk, Winnik, Szulik, Świrydowicz, Serafin, Kocik, Poskrobko (libero) oraz Hajbowicz, Chwastyniak, Stancelewski, Szczurowski.

Przy ul. Kołobrzeskiej zapachniało sensacją, gdy goście objęli prowadzenie 14:9! Dopiero gdy miejscowy szkoleniowiec zaczął rotować składem, zdołał uratować inauguracyjnego seta. Trefl wyrównał na 20:20, a wygraną zapewnił sobie po grze na przewagi. W dwóch następnych partiach dominacja gdańszczan była wyraźna.

- Na początku meczy było za dużo błędów. Potem udało się uspokoić grę. Gdy pojawiła się swoboda w naszych poczynaniach na parkiecie, to i nie było kłopotu z wynikiem. Zadowolony jestem z zagrywki oraz potrójnego bloku - ocenił trener Kasza.

Opinie (7)

• No cóż-przeciwnik był dostatecznie słaby żeby się nie wysilać. Wygrana nie jest wielkim sukcesem ale przynajmnuej prowadzi do grona druzyn coraz lepszych i będą w przyszłosci do obejrzenia naprawdę dobre mecze.O to przecież chodzi. Pierwszy set jak zwykle niepewny i nerwowy, wygrany nawet na przewagi. Spowodował jednak zryw Trefla i potem było już tylko lepiej, z zagrywką, blokiem i z usłużnościa przeciwnika, który prawie przestał grać i z niecierpliwością oczekiwał na dobicie. Do narzekania nie ma podstawy bo awans do dalszych spotkań jest. Trenerzy niech natomiast intensywnie myślą co zrobić aby gra była warta poczynionych transferów.Nie może paru chłopaczków z Bielska błysnąć zębami i natychmiast w Treflu jest stan przedzawałowy (patrz 1 set)

• 0 0

• sedno sprawy

Bardzo celna opinia .Byłam na meczu i ze wszystkim sie zgadzam . Mecz ten pokazał że jeszcze dużo pracy iwielkie zapytanie o awansem do PLS.