Trefl rozpoczął finały mistrzostw Polski U-14

11 czerwca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Zespół Trefla jest jednym z faworytów do mistrzostwa Polski U-14. Zespół Trefla jest jednym z faworytów do mistrzostwa Polski U-14.

W sopockiej Hali 100-lecia rozpoczął się finałowy turniej mistrzostw Polski koszykarzy U-14. W ósemce najlepszych drużyn jest UKS 7 Trefl Sopot. Wstęp na mecze jest bezpłatny. W pierwszym spotkaniu żółto-czarni pokonali SPK Białystok 70:51 (22:7, 24:4, 15:16, 9:24).

Drużyny, które awansowały do ostatniej fazy rozgrywek podzielone zostały na dwie grupy. W skład grupy A wchodzą: Pyra Poznań, Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola, Niedźwiadki Przemyśl oraz Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski. Młodzicy Trefla pierwszą fazę turnieju rozgrywają w grupie B razem z: TKM Włocławek, Zastalem Zielona Góra oraz SPK Białystok.

Do piątku, w systemie każdy z każdym, spotkają się ze sobą odpowiednio drużyny grupy A i grupy B. W półfinałach zwycięzcy podejmą wiceliderów przeciwnych grup, a w niedzielę odbędą się mecze o złoty medal i o trzecie miejsce.

W tym roku sopocianie zdobyli już tytuł mistrzów Pomorza oraz mistrza Strefy Pomorsko-Warmińsko-Mazurskiej. Teraz deklarują walkę o wysokie miejsce w tej najważniejszej imprezie.

W środę wykonali już pierwszy krok ku temu, pokonując SPK Białystok. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli: Sebastian Walda - 18 pkt, Jakub Borysewicz - 16 pkt, Michał Mochnacz - 8 pkt i 15 zb.