Strzelanie do medali

Tomasz Łunkiewicz
22 lipca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Drugi weekend IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przyniósł reprezentantom Pomorza dziewięć medali.

Pięciokrotnie na podium stawali pomorzanie w strzelectwie sportowym. Dwukrotnie do dekoracji wychodziła Weronika Cieślak. Zawodniczka Gryfa Słupsk była trzecia w KSP 60 leżąc (do złotej i srebrnej medalistki straciła jeden punkt) oraz pierwsza w KSP 3x20. Najlepsza w RT 40 mix była Karolina Tkocz z Floty Gdynia. Z drugim wynikiem konkurencję Trap 75 ukończył Krzysztof Demps. Brązowy krążek wywalczył Roman Pełeński. Zawodnik Floty był trzeci w RT 20+20. Do srebra zabrakło gdynianinowi trzech punktów.

Tylko dwa medale wywalczyli pomorscy pływacy na basenie Floty Gdynia. Na trzecim stopniu podium stawali Adrian Nawrocki i Karolina Nosek, oboje z Floty. Adrian był trzeci w finale A na 200 m stylem dowolnym, a Karolina na tej samej pozycji ukończyła finał A na 200 stylem grzbietowym.

Na kortach SKT Sopot pmorscy tenisiści wywalczyli dwa medale. Po Mateuszu Skorku w singlu krążek tego samego koloru zdobył mikst. Maria Spenceley i Janusz Conradi przegrali w półfinale z Martą Leśniak i Pawłem Syrewiczem, którzy byli rozstawieni w turnieju z numerem pierwszym i zostali mistrzami.

Jeden medal dla Pomorza w kajakarstwie klasycznym wywalczył Sebastian Osiurak. Reprezentant Piasta Człuchów finiszował jako pierwszy w wyścigu C-1 na dystansie 1000 m.

Od wczoraj na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Oliwie trwają zmagania lekkoatletów. Pierwszego dnia odbyły się eliminacje w konkurencjach technicznych: rzucie oszczepem, pchnięciu kulą skoku o tyczce, skoku w dal. Pierwsze konkurencje rozegrali dziesięcioboiści. Poznaliśmy medalistów na 100 m. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta. Złoty medal zdobyła Anna Kulesza (LKS Ziemi Puckiej), który uzyskała czas 12,01 s ustanawiając rekord życiowy. Trzecia była Marta Jeske (RKS Rumia).

W czwartek i piątek na obiektach sportowych Komendy Portu Wojennego w Gdyni będzie się toczyć rywalizacja w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Pierwszego dnia odbędą się zawody indywidualne. Drugie do walki o medale staną sztafety trójbojowe.