Trójmiejska Liga Biznesu

Tomasz Łunkiewicz
6 stycznia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Drużyna Europrojektu została pierwszym triumfatorem rozgrywek siatkarskich Trójmiejskiej Ligi Biznesu. Bez porażki pozostaje Dryvit w lidze futsalu. Po raz pierwszy przegralizawodnicy Powersystem w rozgrywkach koszykarskich.

Zakończyły się rozgrywki Trójmiejskiej Ligi Biznesu w piłce siatkowej. W finale spotkały się Europrojekt i TLB Team. Faworytem był Europrojekt, który w rozgrywkach stracił tylko jednego seta. Pierwsze dwie partie potwierdziły przedmeczowe przewidywania. W trzeciej Europrojekt miał już kilka punktów przewagi i wydawało się, że szybko zakończy mecz. Odmiennego zdania była drużyna TLB. Odrobiła straty i wygrała trzecią partię. Podbudowana zwycięstwem ekipa TLB była lepsza również w czwrtym secie. O zwycięstwie w lidze decydował więc tie-break. Lepszy był w nim Europrojekt.

W meczu o trzecie miejsce Intel zmierzył się z Centrum Techniki Okrętowej. Faworytem byli komputerowcy, którzy w lidze dwukrotnie wygrali 3:0. Okrętowcy zaskoczyli przeciwnika i wygrali pierwszego seta 25:20. Druga partia należała do Intelu (25:22). Bardzo zacięta była trzecia odsłona. Więcej szczęścia miało w niej CTO (26:24). Czwarty set to wyraźne zwycięstwo Intelu 25:12. Emocje sięgnęły zenitu w tie-breaku. Po zaciętej walce 17:15 wygrał Intel zdobywając trzecie miejsce w rozgrywkach.

Ostre strzelanie urządziły sobie w lidze futsalu drużyny Gazety Wyborczej/TLB, Sprintu i Dryvitu. Dziennikarze wygrali 10:0 z ostatnim w tabeli Ideal Hostem, chociaż grali w niepełnym składzie. Spodziewanycyh emocji nie było w konfrontacji Sprintu z Elektrciepłowaniami Wybrzeże. Elektrociepłownie, które jeszcze kilka kolejek temu prowadziły w tabeli, znajdują się w dołku. Sprint już do przerwy wbił rywalom 6 bramek. W drugiej połowie Elektrociepłownie straciły kolejne sześć bramek, odpowiadając tylko jedną. Pewne zwycięstwo odniósł lider. Dryvit bez problemów pokonał trzecią od końca drużynę w tabeli, Wirtulną Polskę, aplikując rywalom 15 bramek.

Urząd Marszałkowski - Stena Line 2:10 (0:7), Elfeko - Intel 6:1 (4:1), Sprint - Elektrociepłownie Wybrzeże 12:1 (6:0), Ideal Host - Gazeta Wyborcza/TLB 0:10 (0:4), Urząd Marszałkowski - Dziennik Bałtycki 3:9 (0:4), Wirtualna Polska - Dryvit 2:15 (1:7).

13. Ideal Host 8 0 20-70

Dziewiąta seria spotkań koszykarzy była pechowa dla Powersystemu, który poniósł pierwszą porażkę. Pogromcami byli gracze PZU Życie. Spotkanie było bardzo dramatyczne, a jego losy ważyły się do końcowej syreny. Ubezpieczeniowcy wygrali, chociaż przed ostatnią ćwiartką prowadzili różnicą sześciu "oczek". Równie dramatyczny był mecz Balticonu z Flextroniksem. O jednopunktowym zwycięstwie Balticonu zadecydował rzut Pawła Piotrowskiego za trzy punkty w ostatniej sekundzie. Porażki dwoma "oczkami" z Dziennikiem Bałtyckim doznała prowadząca w tabeli STU Ergo Hestia.

Balticon - Flextronics 80:79 (17:17, 8:17, 26:20, 29:25), Atena - Marion Kosmetyki 59:25 (8:4, 10:11, 19:2, 22:8), Lido Technology - ARSA Gdynia 74:67 (18:12, 11:19, 18:18, 27:18), Castorama - Telekomunikacja Polska S.A. 49:63 (7:12, 10:17, 13:19, 19:15), PZU Życie - Powersystem 54:53 (14:10, 9:16, 9:12, 22:15), Dziennik Bałtycki - STU Ergo Hestia 71:69 (13:14, 20:12, 14:21, 24:22).

1. Ergo Hestia 11 19 745-495
2. PZU Życie 11 19 680-580
3. Powersystem 9 17 645-448
4. ARSA Gdynia 11 17 639-540
5. Dziennik Bałtycki 11 17 621-591
6. Flextronics 10 15 618-515
7. Atena 9 15 497-426
8. Balticon 9 15 532-524