"Unieszkodliwiony" Nemeth

23 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

AZS Gaz Ziemny Koszalin walczył dzielnie, ale doskonała gra mistrzów Polski zwłaszcza w trzeciej kwarcie sprawiła, że akademicy stracili miano drużyny niepokonanej. Prokom Trefl Sopot zwycięzył na własnym parkiecie 90:75 (20:17, 20:18, 31:19, 19:21). W ostatnich minutach trener Eugeniusz Kijewski mógł sobie pozwolić na ogrywanie młodzieży. W najbliższą środę mistrzowie Polski zagrają w Tarnowie. Początek meczu z Azotami Unią o godzinie 18.00.

PROKOM TREFL: Jagodnik 25 (3x3, 5 zbiórek), Nordgaard 16 (3x3), Wójcik 11 (10 zbiórek), Masiulis 7, Nemeth 6 (2x3), Bouziane 5 (1x3), Dylewicz 5 (7 zbiórek), Pacesas 4, Bogusz 3 (1x3),
Andersen 7, Łapeta 1.

AZS: Gray 30 (7 zbiórek), Sporar 11 (3x3, 6 zbiórek), Kowalczuk 10 (1x3), Briegmann 7 (1x3), Wiechowski 7 (1x3), Radwan 6, Bradford 4 (7 zbiórek), Balcerzak, Robak.

Goście postawili na twardą walkę w defensywie. Co prawda łapali dużo fauli, ale nie tracili prze pierwszą połowę dystansu punktowego. Z obu stron chetnie rzucano za trzy punkty. Sopocianie potrzebowali też czasu, aby przyzwyczaić się do gry w nowym ustawieniu. Co prawda wykurował się Jeff Nordgaard, o którego przed meczem były najwięsze obawy, ale przymusowa pauza spotkała Christiana Dalmau, który na ostatnim treningu naciągnął jeden z mięśniów pleców. Ponadto już w trakcie gry przyjezdni "unieszkodliwili" Istvana Nemtha. Węgierskiemu rozgrywającemu rozbito twarz pod prawym okiem. Na rozciętą skórę założono dwa szwy.

O losach spotkania roztrzygnęła trzecia kwarta. Punktującego jak maszynka od pierwszej minuty Chudneya Graya (koszalinianin w trzecim kolejnym meczu w ekstraklasie dobił do bariery 30 punktów) przycmił Goran Jagodnik. Słoweński snajper w tej odsłonie zdobył 18 punktów!

W ostatniej części gry sukces miejscowych był do tego stopnia pewny, że mogła wykazać się młodzież. Jakub Bogusz spędził na parkiecie ponad sześć minut i popisał się celnym rzutem za trzy. Adama Łapeta grał niewiele ponad dwie minuty. W meczowej statystyce zapisał się wykorzystaniem jednego z dóch wolnych oraz jedną zbiórką.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 89:79 (23:22, 14:22, 29:13, 23:22); Polonia SPEC Warszawa - Kotwica Kołobrzeg 69:54 (24:12, 17:12, 18:17, 10:13); Energa Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 77:84 (20:14, 16:22, 17:16, 24:32); Polpak Świecie - Noteć Inowrocław 67:53 (24:12, 13:10, 14:16, 16:15); DGP Azoty Unia Tarnów - BOT Turów Zgorzelec 78:100 (23:33, 17:21, 21:25, 17:21).