Wda Świecie - Gedania 1922 Gdańsk 1:2. Gol w końcówce na wagę cennego zwycięstwa

Kacper Czuba
25 sierpnia 2024, godz. 14:00
Opinie (8)

Gedania 1922 Gdańsk

Gedania 1922 Gdańsk zanotowała drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie po golu w końcówce spotkania. W spotkaniu z Wdą Świecie asystę przy pierwszym trafieniu zanotował Kamil Kankowski (na zdjęciu). Gedania 1922 Gdańsk zanotowała drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie po golu w końcówce spotkania. W spotkaniu z Wdą Świecie asystę przy pierwszym trafieniu zanotował Kamil Kankowski (na zdjęciu).

Gedania 1922 Gdańsk wygrała na wyjeździe z Wdą Świecie 2:1 (1:1) w meczu 5. kolejki rozgrywek drugiej grupy Betclic 3. Ligi. Gdańszczanie kapitalnie rozpoczęli to spotkanie, gdyż już w 2. minucie gola strzelił Vadym Kukuruza. Podopieczni trenera Dariusza Stasiuka nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia, a do remisu fantastycznym strzałem zza pola karnego doprowadził Damian Rybacki. Później Gedania miała swoje sytuacje strzeleckie, ale wynik rywalizacji rozstrzygnął się dopiero w 89. minucie po samobójczym trafieniu Pawła Słabego. To drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo Gedanii w tym sezonie.

Rybacki 25 - Kukuruza 2, Słaby 89 sam

GEDANIA: Urban - Bielawski, Manuszewski, Stawikowski, Kankowski (55 Dowgiałło) - Adamik (55 Bogdański), Gorwa (78 Panic), Łazarski, Niewiadomski (85 Jeż), Waliszewski - Kukuruza (78 Giliga)

Bałtyk rozbity w drugiej połowie. Przeczytaj relację ze spotkań trójmiejskich drużyn w rozgrywkach 4. Ligi Bałtyk rozbity w drugiej połowie. Przeczytaj relację ze spotkań trójmiejskich drużyn w rozgrywkach 4. Ligi

Piłkarze Gedanii 1922 Gdańsk w niedzielę rozegrali swoje drugie spotkanie w tym tygodniu w rozgrywkach Betclic 3. Ligi. Podopieczni Dariusza Stasiuka tym razem udali się na wyjazdowe starcie z Wdą Świecie. Dla obu drużyn ten mecz był szansą na przełamanie i opuszczenie dolnych rejonów tabeli. Dodatkowo gospodarze szukali swojego pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Natomiast gdańszczanie szukali przełamania, po tym jak w środku tygodnia przegrali już swój trzeci domowy mecz z rzędu w lidze w tym sezonie. Gedania w środę musiała uznać wyższość Elany Toruń, przegrywając 1:2. Podopieczni trenera Stasiuka jako pierwsi objęli prowadzenie po golu Marcina Adamika, ale nie zdołali ostatecznie sięgnąć w tym meczu nawet po punkt.

Gedania 1922 Gdańsk - Elana Toruń 1:2. Gdzie jeszcze na mecz w tym tygodniu? Gedania 1922 Gdańsk - Elana Toruń 1:2. Gdzie jeszcze na mecz w tym tygodniu?

Trener Stasiuk względem przegranego meczu z Elaną zdecydował się na dokonanie dwóch zmian w podstawowej jedenastce. W miejsce Dawida Giligi pojawił się Vadym Kukuruza, a Szymona Dowgiałłę zmienił Kamil Kankowski. Te dwie roszady przyniosły bardzo szybki efekt w niedzielnym starciu we Świeciu.

Gdańszczanie świetnie weszli w ten mecz, gdyż już w 2. minucie rywalizacji objęli prowadzenie. Kankowski dobrym podaniem uruchomił Kukuruzę, a następnie napastnik Gedanii strzałem z okolicy 16 metra przy prawym słupku otworzył wynik spotkania. Jednak chwilę później do remisu mogli doprowadzić gospodarze, ale Jakub Ratkowski uderzeniem głową trafił jedynie w poprzeczkę.

Radosław Michalski ponownie prezesem Pomorskiego ZPN. Jacek Paszulewicz poza zarządem Radosław Michalski ponownie prezesem Pomorskiego ZPN. Jacek Paszulewicz poza zarządem

W kolejnych fragmentach pierwszej połowy oglądaliśmy dość wyrównaną rywalizację, gdzie oba zespoły starały się grać odważnie i szukać swoich okazji do strzelenia gola. Pierwsi klarowną ku temu sytuację mieli gospodarze, którzy w 25. minucie spotkania doprowadzili do wyrównania. Damian Rybacki efektownym strzałem zza pola karnego w prawy górny róg bramki pokonał Bartosza Urbana.

W dalszej części pierwszej połowy obu zespołom brakowało jednak przede wszystkim dokładności w podaniach i rozgrywaniu akcji ofensywnych. W 36. minucie groźnie z dystansu uderzał Marek Niewiadomski, ale jego uderzenie obronił golkiper Wdy - Łukasz Zapała. Kolejną okazję miał w 44. minucie Konrad Waliszewski, ale strzał pomocnika Gedanii ponownie wybronił Zapała. Chwilę później okazję mieli gospodarze, ale uderzenie Oskara Januszewskiego z kilku metrów fantastycznie wybronił Urban.

Druga połowa rywalizacji była natomiast bardziej szarpana, z walką w środkowym sektorze boiska. W 60. minucie dobry strzał z lewego skrzydła oddał Aleksander Łazarski, ale czujnie w bramce spisał się Zapała. Jednak liczba klarownych okazji strzeleckich była z obu stron znacznie mniejsza niż w pierwszej połowie. Niespełna 15 minut później swoją szansę plasowanym uderzeniem miał Waliszewski, ale bez problemów poradził sobie z tą próbą Zapała.

Piłkarze Gedanii tworzyli sobie klarowniejsze okazje na gola, ale nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie Zapały. W 84. minucie groźny strzał głową oddał Miłosz Manuszewski, ale ponownie dobrze interweniował golkiper gospodarzy. Jednak pod koniec regulaminowego czasu gry gdańszczanie objęli prowadzenie. Piłkę do własnej bramki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował Paweł Słaby.

W doliczonym czasie gry Gedania mogła się pokusić o trzeciego gola, ale zbyt długo z decyzją o strzale lub podaniu zwlekał Dowgiałło. Ostatecznie jednak gdańszczanie zwyciężyli 2:1 i tym samym zanotowali swoją drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie.

Triumf w Świeciu pozwolił drużynie trenera Stasiuka awansować na 10. pozycję w tabeli z sześcioma punktami na koncie. Gdańszczanie w następnej serii gier spróbują przełamać swoją passę bez zwycięstwa w meczach domowych. W sobotę, 31 sierpnia, o godz. 12 zmierzą się w Gdańsku z Wybrzeżem Rewalskim Rewal.

Wyniki 5 kolejki

• Wda Świecie - GEDANIA GDAŃSK 1:2 (1:1)
  • Kotwica Kórnik - Błękitni Stargard 1:1 (1:1)
  • Noteć Czarnków - Pogoń II Szczecin 3:2 (2:2)
  • Unia Swarzędz - Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (0:0)
  • Vineta Wolin - Flota Świnoujście 1:1 (1:0)
  • Wybrzeże Rewalskie Rewal - Lech II Poznań 1:2 (0:0)
  • Elana Toruń - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:0 (1:0)
  • Gryf Słupsk - Cartusia Kartuzy 1:1 (1:1)
  • Sokół Kleczew - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)

Opinie (8)

• (3)

Gedania korzysta ze zdolnej młodzieży z regionu i to się ceni - taki Kukuruza zamiast kopać się po czołach w okręgówce, może łapać doświadczenie niezbędne do rozwoju - utrzymanie w 3 lidze musi być i dalej stawiamy na młodych

• 6 6

• Farmazon

Pytanie a Gedania nie kopie się po czołach w 3 lidze.wystarczy iść na mecz.co do młodych to poco brać z regionu jak sami wybitnie szkołą.

• 3 3

• Farmazon

Czegoś nie rozumiem.poco brać młodych z regionu jak się ma tak świetne szkolenie.

• 3 3

• Z regiionu? Przecież on przyjechał do Polski w marcu 2022 jak zaczęła się wojna na Ukrainie. I był 2.5 roku w Arce II, która chyba wzięła by go do 1 drużyny gdyby był to takie talent za jakiego się uważa.

• 0 0

• Farmazon (1)

Gdzie te legendarne szkolenie w Gedani.jak trzeba młodych z regionu ściągać.

• 9 6

• Kibic

To jest 4 liga!!!!!

• 1 1

• Asysty (1)

Nie wiem kto pisze te artykuły ale chyba nie był na meczu. Asysty przy golach dla Gedani mial dwa razy Konrad w tym druga wpadła owszem samobójcza nie po rożnym a po po rzucie wolnym. Tak w kwestii pisania rzetelnych informacji.