• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Bezpieczna szkoła

M.W.
3 czerwca 2004 (artykuł sprzed 20 lat) 
W tym roku po raz trzeci Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeniowe "Ergo Hestia" organizowało konkurs "Nasza bezpieczna szkoła". Wczoraj w siedzibie gdańskiego przedstawicielstwa firmy 3 pomorskie placówki oświatowe odebrały nagrody.

- Wśród wielu produktów ubezpieczeniowych, jakie mamy w ofercie do placówek oświatowych skierowany jest pakiet "Bezpieczna szkoła". Pewną część wpływów z tych ubezpieczeń postanowiliśmy zwrócić szkołom. Stąd pomysł konkursu. Władze placówek oświatowych przysyłają nam swoje plany działań mających na celu poprawienie bezpieczeństwa uczniów. My wybieramy najciekawsze projekty. i wspomagamy ich realizację - dyrektor przedstawicielstwa Kazimierz Majdański wyjaśnił pomysł konkursu.

W tym roku na Pomorzu bezkonkurencyjny okazał się powiat wejherowski. Trzy równorzędne nagrody dostały: przedszkole "Pod Topolą" i Szkoła Podstawowa nr 6 (obie placówki z Rumi) oraz gimnazjum w Łęczycach.

- W naszej szkole mamy klasy integracyjne. W ramach przysłanego na konkurs projektu chcemy wyremontować toalety dla niepełnosprawnych, zmienić nawierzchnię schodów w budynku na antypoślizgową, a także urządzić miasteczko ruchu drogowego - powiedziała dyrektor rumskiej "szóstki" Irena Krzemińska.

Przedszkole, też integracyjne, za nagrodę chce zakupić sprzęt do rehabilitacji i terapii, zlikwidować bariery architektoniczne w budynku, a także zagospodarować strych. Gimnazjum zaś myśli o barierkach oddzielających chodnik od jezdni, urządzeniu ścieżki przy hali sportowej i ułożeniu płytek antypoślizgowych przy wejściu do budynku. Podobne projekty triumfowały w latach poprzednich: miasteczko ruchu drogowego, alarm przeciwwłamaniowy, remont sali gimnastycznej, cykl spotkań z policjantami na temat zagrożenia narkomanią...

- Nasz konkurs skierowany jest do wszystkich szkół, także i tych, które ubezpieczają się u konkurencji. Jednak środki, które nań przeznaczamy, są uzależnione od wysokości wpływów. Dlatego im więcej będziemy mieli klientów, tym większej liczbie szkół będziemy mogli pomóc i ta pomoc będzie miała większy wymiar - powiedział dyrektor Majdański.
Głos WybrzeżaM.W.

Opinie (21) 1 zablokowana

  • Polska szkoła

    Miałem szczęście być jednym z tych, których nie dotknęła forma oświaty i chodziłem do 'normalnego' liceum, do profilowanej klasy. Tak się zdarzyło, że jeśli chodzi o garnitur pedagogów miałem po prostu szczęście - bo miałem matematyka, który interesował się skokami narciarskimi, geografa, który opowiadał o podróżach swoich po świecie i wuefistę-filozofa. Jednakże mogłem trafić o wiele gorzej i o mały włos tak się nie stało. Do czego dążę: w polskiej szkole można nabyć wiedzę naprawdę ogromną i cieszę się, że mi się udało. Jednakże to zależy i od ucznia , i od nauczyciela . Taka szkoła mogłaby rzeczywiście być jakimś wzorcem zachowań i instytucją wychowującą kolejne pokolenie, jednakże coraz częściej tego brakuje, ot co. Fakt, że czasem rzeczywiście wiedza wydaje się niepotrzebna i męcząca , jednakże taka szkoła nazywa się liceum OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM - daje wiedzę w szerokim zakresie tematów, tak, by człowiek mógł po pierwsze orientować się w świecie, a po drugie zdecydować, co sam chce robić i kim się stać. Myślę, że ja skorzystałem z liceum i w liceum , i że dobrze wybrałem i tę szkołę, i późniejsze studia. A co do bezpieczeństwa, to wypowiadał się nie będę - bo było raczej dobrze, ale jak już było źle, to było naprawdę przerąbane. A to, co teraz się dzieje z młodzieżą, to jest po mojemu po prostu tragedia.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane