• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Centra handlowe, które zniknęły z Trójmiasta

ms
14 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Niektóre centra i obiekty handlowe zmieniają swój szyld, inne są wyburzane. Z mapy Trójmiasta zniknęło wiele obiektów handlowych, które przed laty przyciągały tłumy klientów. Niektóre centra i obiekty handlowe zmieniają swój szyld, inne są wyburzane. Z mapy Trójmiasta zniknęło wiele obiektów handlowych, które przed laty przyciągały tłumy klientów.

Obiekty handlowe przychodzą i odchodzą. Ich trwanie zależy od zmieniających się zwyczajów zakupowych i mód. Przypominamy te, które kiedyś działały w Trójmieście, a dziś albo zniknęły całkowicie, albo zmieniły się nie do poznania.



Kilkanaście dni temu informowaliśmy, że właściciel Alfy Centrum na Przymorzu bierze pod uwagę budowę w jej miejscu wysokiego budynku mieszkalnego. Obiekt handlowy na pewno nie zniknie z mapy Gdańska w najbliższych miesiącach, ale nawet gdyby tak się stało za kilka lat, nie byłby to pierwszy taki przypadek w Trójmieście.

Gildia na Targu Siennym



  • Centrum handlowe Gildia działało na Targu Siennym do 2012 roku.
  • W latach 90. Gildia na targu Siennym była najpopularniejszym miejscem zakupów w Gdańsku. Centrum działało do roku 2012, ale w ostatnich latach jego funkcjonowania jego popularność była coraz mniejsza.
  • Niemal dokładnie 10 lat temu, we wrześniu 2011 r., ruszyła rozbiórka centrum handlowego Gildia na Targu Siennym. W tym samym miejscu, w maju 2018 roku, otwarto Forum Gdańsk.
  • Forum Gdańsk otwarto w maju 2018 roku.
Powstała w latach 90. na Targu SiennymMapka Gildia była przez jakiś czas najpopularniejszym miejscem zakupów w Gdańsku. Gości nie brakowało, co sprawiło, że obiekt się rozbudował o kolejną halę z boksami handlowymi. Centrum działało do roku 2012, ale w ostatnich latach funkcjonowania jego popularność była coraz mniejsza.

Niemal dokładnie 10 lat temu, we wrześniu 2011 r., ruszyła jego rozbiórka. Kilka lat później w tym samym miejscu ruszyła budowa centrum handlowego Forum Gdańsk. Obiekt, otwarty w maju 2018 r., jest dziś jednym z najpopularniejszych centrów handlowych w Gdańsku.

Sama Gildia przeniosła się na ZaspęMapka, gdzie działa tuż obok Galerii Zaspa.

Euromarket przy Nowowiczlińskiej



  • Wiecha na centrum handlowym Euromarket na ul. Nowowiczlińskiej w Gdyni zawisła we wrześniu 1995 r.
  • Euromarket działał przy ul. Nowowiczlińskiej niespełna 10 lat, do lipca 2004 roku. Wtedy ruszyła rozbudowa i przebudowa tego obiektu, który następnie został przekształcony w Tesco.
  • Tesco przy Nowowiczlińskiej działało do września 2020 roku.
Centrum handlowe Euromarket przy ul. NowowiczlińskiejMapka w Gdyni powstało w 1996 r. Jego inwestorem była firma Centromor. Obiekt działał pod tym szyldem do 2004 r. Wtedy obiekt przejęło Tesco, które go rozbudowało. Pod tym szyldem centrum działało do września 2020 r. Wówczas zostało przejęte przez Leroy Merlin.

Billa w Sopocie



W 1997 r. na placu między ulicami Sikorskiego i 1 MajaMapka, gdzie wcześniej mieściło się targowisko, postawiono supermarket Billa. Był to pierwszy duży samoobsługowy sklep w Sopocie. Jego otwarcie było na tyle ważnym wydarzeniem, że Polska Telewizja Kablowa wyemitowała kilkunastominutowy reportaż na ten temat.

Otwarcie sklepu Billa w Sopocie w 1997 r.

Reportaż Polskiej Telewizji Kablowej zamieszczony na profilu You Tube Marcin Fall


Po kilku latach sklep zmienił szyld na Elea, następnie Alma. Przez kilka lat obiekt stał pusty. Dziś mieści się w nim sklep sieci Aldi.

Manhattan we Wrzeszczu



  • Zanim powstało centrum Manhattan, najpierw w postaci pawilonów handlowych, potem w postaci jednego budynku, w tym miejscu działało targowisko, na którym sprzedaż prowadzono wprost z samochodów. Maj 1990 r.
  • Rok po pierwszych częściowo wolnych wyborach do Sejmu i Senatu trwała już budowa bazaru "Manhattan" przy al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu. Czerwiec 1990 r.
  • Centrum handlowe "Manhattan" najpierw istniało w formie pawilonów. W 1993 roku, kiedy wykonano to zdjęcie, wciąż cieszyło się sporą popularnością.
  • 11 lutego 2002 roku - trwają prace budowy centrum handlowego Manhattan we Wrzeszczu.
Pomiędzy ul. Partyzantów i Jaśkową DolinąMapka, w pobliżu pętli autobusowej dla linii jadących w kierunku Moreny, znajdował się pusty plac. Co najmniej od lat 70. organizowano tu okresowo targi "Społem". Pod koniec lat 80. i na początku lat 90. zmienił się w targowisko, na którym handel prowadzono wprost z parkujących tam samochodów.

Dość szybko, bo jeszcze w czerwcu 1990 r. na części placu bliżej al. Grunwaldzkiej zaczęły powstawać niewielkie pawilony handlowe. Gdańszczanie nazywali je Manhattanem, podobnie jak wiele innych miejsc handlowych powstających w tamtych latach w całej Polsce.

Pawilony działały przez niemal dekadę. Rozebrano je w roku 2000, a pod koniec 2001 r. w ich miejscu ruszyła tu budowa istniejącego do dziś i działającego z powodzeniem centrum handlowego Manhattan.

Hit przy ul. Kcyńskiej



Hipermarket Hit działał przy ul. Kcyńskiej w Gdyni do 2002 r. Hipermarket Hit działał przy ul. Kcyńskiej w Gdyni do 2002 r.
W 1998 r., przy ul. KcyńskiejMapka w Gdyni powstał hipermarket niemieckiej sieci Hit. Działał pod tym szyldem do 2002 r., gdy całą sieć, złożoną wówczas w Polsce z 13 sklepów, przejęło Tesco. Po 19 latach także ten operator wycofał się z handlu w Polsce. Tesco działało przy Kcyńskiej do sierpnia 2021 r.

Sukces i Sukces Bis we Wrzeszczu



  • Na początku lat 90, w miejsce dawnych warsztatów naprawczych Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku przy ul. Partyzantów, powstało centrum handlowe Sukces, a następnie Sukces BIS (na zdjęciu po lewej stronie). Dziś w tym miejscy stoją cztery budynki Quattro Towers.
  • Wnętrze centrum handlowego Sukces przy ul. Partyzantów we Wrzeszczu. Połowa lat 90. XX wieku.
  • Wnętrze centrum handlowego Sukces Bis. Połowa lat 90 XX wieku.
  • Budynki Quattro Towers stoją w miejsce dawnych centrów handlowych Sukces i Sukces BIS.
Na początku lat 90, w miejsce dawnych warsztatów naprawczych Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku przy ul. PartyzantówMapka, powstało centrum handlowe Sukces.

Ponieważ z miejsca odniosło sukces frekwencyjny, bardzo szybko na potrzeby handlu zaadaptowano kolejną halę, w której powstało centrum Sukces BIS.

Oba obiekty rozebrano w 2007 r., w ramach przygotowań do budowy czterech wysokich wież mieszkalnych znanych jako Quattro Towers. Budowa ruszyła w 2009 r. i zakończyła się w 2011 r.

Centrum Gemini



Działające przy skwerze KościuszkiMapka Centrum Gemini nie było typowym centrum handlowym. Klienci przychodzi tu głownie dla kina oraz restauracji, barów i klubów. Działy tu jednak także niewielkie sklepiki i punkty handlowe.

Obiekt powstał w 2000 r. Przez lata wykorzystywany był jako druga scena odbywającego się w Gdyni Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

  • Centrum Gemini przy Skwerze Kościuszki na zdjęciu z 2007 r.
  • Centrum Gemini zostało rozebrane w 2018 r.
  • Planowana zabudowa pomiędzy Skwerem Kościuszki i ul. Hryniewickiego w Gdyni. Budynki po prawej stronie powstają w miejsce wyburzonego Centrum Gemini.
Rozebrano go w 2018 r.. Obecnie trwa w tym miejscu budowa, prowadzona przez firmę Vastint. W ciągu najbliższych lat powstaną tu mieszkania, powierzchnie handlowe, kulturalne. Powierzchnia planowanej zabudowy to 65 tys. m kw., a cały projekt przewidziany jest na 90 tys. m kw. powierzchni.

Komm und Kauf na Zaspie



  • Budowa hali targowej ze sklepem Komm und Kauf przy al. Jana Pawła II na Zaspie. Październik 1992 r.
  • Centrum handlowe Komm und Kauf na pasie startowym na Zaspie było ważnym punktem na handlowej mapie Trójmiasta w pierwszej połowie lat 90.
  • Reklama sieci Komm und Kauff z 1995 r.
  • Budynki osiedla Awiator przy ul. Jana Pawła II na Zaspie.
W 1992 r., na dawnym pasie startowym, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i MeissneraMapka, zaczął powstawać blaszany pawilon handlowy. Jego największym najemca był sklep niemieckiej sieci handlowej Komm und Kauf. Trudna do wymówienia nazwa nie była przeszkodą, by szybko stało się to najpopularniejsze miejsce zakupów dla mieszkańców tej części Gdańska.

Gdy sieć wycofała się z Polski, w obiekcie nadal prowadzono handel. Ostatecznie jednak halę rozebrano, gdy teren kupił deweloper. Dziś w tym miejscu stoją budynki mieszkaniowe osiedla Awiator.

Domy towarowe Neptun i Sezam



  • Dom Towarowy Neptun we Wrzeszczu na zdjęciu z 1962 r. Autor nieznany.
  • W 2007 r. zakończyła się trwająca od 1951 r. działalność handlowa w budynku przy al. Grunwaldzkiej 107-109.
  • Rozbiórkę Neptuna prowadzono na przełomie 2011 i 2012 r.
  • Biurowiec Neptun we Wrzeszczu mierzy 85 metrów. Do oddania biurowca Olivia Star (156 m) był najwyższym budynkiem w Gdańsku.
Dom towarowy Neptun działał przy al. Grunwaldzkiej 107-109Mapka we Wrzeszczu od grudnia 1951 r. Był wówczas największym obiektem handlowym w Gdańsku. W latach 90. działał pod szyldem Galeria Centrum. Obiekt nie wytrzymał konkurencji ze strony Centrum Handlowego Manhattan i Galerii Bałtyckiej. W 2007 r. został zamknięty, a na przełomie 2011 i 2012 r. wyburzono go. Na jego miejsce wybudowano 85-metrowy biurowiec Neptun.

Dom Towarowy Sezam działał przy Grunwaldzkiej 56Mapka od grudnia 1961 r. Początkowo nosił nazwę Spółdzielczy Dom Handlowy. Dopiero sześć lat po otwarciu, Powszechna Spółdzielnia Spożywców "Społem", do której placówka należała, ogłosiła konkurs na jej nazwę. Wśród kilku tysięcy nadesłanych propozycji od ponad 2 tys. autorów były m.in. Uniwersum, Posejdon, Hermes, Wokulski, Prymus, Wielki Kram i Sezam. Wygrała ta ostatnia propozycja.

  • Od kilkunastu lat w dawnym domu towarowym mieści się siedziba banku ING.
  • Dom towarowy Sezam otwarto w styczniu 1961 r. Działał do końca XX w.
Czytaj więcej:

Historia wrzeszczańskiego Sezamu



Podobnie jak wiele innych placówek handlowych działających przez dekady przy al. Grunwaldzkiej, wraz z końcem wieku "Sezam" ostatecznie zakończył działalność. Budynek po nim zajął oddział ING Banku Śląskiego, który działa tam do dziś.

Quiz Sprawdź, co wiesz o centrach handlowych Średni wynik 63%

Sprawdź, co wiesz o centrach handlowych

Rozpocznij quiz
ms

Opinie (226) 2 zablokowane

Wszystkie opinie

  • (8)

    Stare rynki miały klimat ale nie oszukujmy się to relikt.A taka Hala Gdynia cóż połowa boxów pusta,drogo i jeszcze za parking mega hajs. Nie ,dzięki.Masa ludzi kupuje też przez Internet.Takie to czasy moi kochani.Galeryje rządzą.

    • 38 39

    • Galeryje rządzą (2)

      unikam jak tylko mogę, nie nawidzę tego pseudoluksusu, blichtru i stada nienażartego bydła.

      • 22 8

      • Wolę halę, gdzie nie udają luksusu. Towar taki sam jak 20-30 lat temu, sprowadzany z chińskich hurtowni. Szkoda, że ceny europejskie.

        • 15 4

      • ...napisał niezadowolony knur

        • 1 1

    • Ten sam towar co jest dzisiaj na rynkach kupisz w każdym markecie i to nawet taniej. (1)

      Ja nie wiem kto kupuje na rynku, chyba tylko z sentymentu ludzie tam chodzą.

      • 13 11

      • idz i sprawdz

        Gwarantuje, ze sie zdziwisz.

        • 5 1

    • Chodzę robić zakupy na rynku we Wrzeszczu.

      A ty doktorze głupoty piszesz i wszystko wiesz najlepiej.

      • 10 1

    • Hale w Gdyni i Gdańsku to było coś

      Ale za komuny

      • 7 1

    • Galerie też pójdą w odstawkę za jakiś czas a przyjdą parki handlowe.

      • 6 1

  • W zestawieniu brakuje targowiska Batorego u zbiegu 10lutego i Władysława IV w Gdyni (6)

    Miejsce wiele lat odwiedzane przez Gdynian. Swoją drogą, takie zdjęcia to fajna podróż w czasie ;)

    • 169 3

    • i targowiska Chylonia

      • 33 1

    • (2)

      Pamiętam, że teren był otoczony parkanem jeszcze w początku lat 80 zanim tam powstało targowisko. A może ten parkan to był w miejscu, gdzie jest Batory, a już handel z bud kwitł.

      • 9 0

      • (1)

        Tam kiedyś były nfajne budy, lubiłam tam kupować, pamiętam, że w roku 1980 miałam ślub inigdzie nie mogłam kupić białych butów do sukni ślubnej a tam kupiłam

        • 2 0

        • Tak. W jednym boksie pasażu sprzedawano pyszne placki ziemniaczane z cukrem. Mniam smak dzieciństwa.

          • 0 0

    • Taaak też pamiętam jak był ten targ :)

      • 0 0

    • Pamiętam, jak byłem jeszcze kilkuletnim chłopcem, będąc w "Batorym" przerażały mnie te pasaże na

      dużej wysokości. Pamiętam jak dziś, gdy jakieś dziewczyny rozmawiały między sobą na temat samobójstwa, które rzekomo ktoś tam popełnił, skacząc z takiego pasażu. Nie wiem ile w tym prawdy ale po podsłuchaniu tamtej rozmowy, bałem się tamtędy chodzić :-)

      • 0 1

  • (10)

    Pierwszy "kapitalistyczny market" jaki pamiętam ( oprócz Pewexu i Baltony) był na Bernadowie przy ul. Parkowej w Gdyni w okolicy obecnej Biedronki. Były słodycze, napoje, chemia i tp. To był szok dla oczu i innych zmysłów :)
    Nie pamiętam niestety nazwy...

    • 20 1

    • Wklejam komentarz z innego artykułu. Pasuje tu jak ulał :))

      Lata 90. Piękne czasy :))
      Jechałem rano w ramach wagarów do Warszawy pociągiem na Jarmark Europa (Stadion Dziesięciolecia na Pradze- informacja dla młodych czytelników :)) . Kupowałem 30 dresów adidasa. Wieczorem byłem w domu. Następnego dnia większość miałem już sprzedaną z przebiciem 200-300%. To był kapitalizm przez duże K :)

      • 17 1

    • (1)

      Raczej na Spokojnej. Blisko cmentarza po prawej stronie.

      • 10 0

      • Dokładnie. To było od Spokojnej w prawo. Mniej więcej tam gdzie jest osiedle przy ul. Miłej i firma Robod.

        • 5 0

    • (1)

      Ta hala stoi do dziś. Teraz jest tam firma Wipol. Drobne sprostowanie - nie jest to w okolicy dzisiejszej Biedronki, ale za stacją Orlenu, z wjazdem od ul. Spokojnej. Pamiętam zakupy robione tam na początku lat '90 Towar na paletach, w kartonach, dokładnie jak w Aldim w Niemczech w tamtych czasach.

      • 11 0

      • Dokładnie tak jak mówisz :)

        • 5 0

    • (2)

      Chyba piszesz o Metro w okolicach ulicy Spokojnej.

      • 8 0

      • (1)

        METRO! Gratuluję pamięci :) Zastanawiałem się, jak się to nazywało przez większość popołudnia. No cóż, PESEL już mam stary :P

        • 10 0

        • Hahaha ja to samo :))
          Świtało mi w głowie, że nazwa podobna do Makro :) a to było Metro heh

          • 4 0

    • (1)

      Jak mnie pamięć nie myli to Metro

      • 0 0

      • Też chodziliśmy tam z buraczanej na zakupy :) fajne czasy

        • 0 0

  • (4)

    Gildia, to były czasy:) Rozumiem, że trendy się zmieniły, więc takie obiekty ustępowały miejsca molochom, ale co do gildii powiem jedno- na pewno nie kontrastowala ze "starówka" tak bardzo jak klocek Forum, co do niego powiem krotko: jest obrzydliwy, trwałe zeszczpecil okolice na następne 50 lat... Rozumiem, że tamta przestrzeń marnowała się na gildie, ale chyba można było jakoś ciekawiej zagospodarować to miejsce, chociaż w minimalnym stopniu wpływając na projekt tego kłoloca, który ostatecznie poszedł do realizacji...

    • 87 34

    • Idź stąd.

      • 6 13

    • To prawda ale niestety rządzi pieniądz.

      To się nie zmieniło od lat 90 tych i pytanie czy kiedyś się to zmieni.

      • 6 1

    • Do Erasmusa (1)

      Jesli tak bardzo przeszkadza ci Forum, to zawsze kiedy jestes w poblizu po prostu odwroc glowe w druga strone. to takie proste :) bedziesz mniej sfrustrowany.
      Mi sie Forum bardzo podoba i turystom zreszta tez :)

      • 8 8

      • W takim miejscu nie powinno stawiać się takich kloców ni przypiął, ni wypiął. I odwracanie głowy nie ma tu nic do rzeczy.

        • 2 3

  • Kupowałam kasety w Gildii (3)

    Ale żeby to zrobić, trzeba było zaśpiewać piosenkę, no bo przecież skąd miałam wiedzieć kto to śpiewa. Pamiętam jak z moją Mamą próbowałyśmy wyśpiewać jedną z piosenek DJa Bobo :D Mam tę kasetę do dziś. Śmieszne czasy.

    • 63 3

    • ja probowałem zaśpiewać Obituary (2)

      a dziad mi wcisnął kasetę Death.
      oszukał mnie.

      • 23 1

      • Może zaśpiewałeś Scream Bloody Gore (1)

        zamiast Slowly We Rot :P

        • 8 0

        • A....

          może to to miało być Dead ,Skin, Mask ;)
          hehe , obitewary i ten klimat kaset z kserowanymi okładkami ale muza była gruba a sąsiedzi ,,zadowoleni,,

          • 0 0

  • Ta cała Gildia na Zaspie to porażka. (8)

    Ludzi zero, panie z boksów siedzą na ławeczkach przed i plotkują. Ceny tych ciuchów kosmiczne, jakość pozostawia wiele do życzenia. Naprawdę nie wiem jakim cudem to jeszcze funkcjonuje.

    • 81 7

    • I zamykają kiedy chcą.

      • 12 1

    • No widzisz a jednak funkcjonuje.

      Bo wcale nie trzeba setki klientów którzy chodzą i oglądają a wystarczy kilku stałych klientów i się kręci.

      • 6 10

    • A takim cudem funkcjonuje że to stowarzyszenie Gildia (1)

      czyli oni wszyscy są dzierżawcami tego terenu który dostali od miasta za starą gildię. Do tego wynajmują sklep biedronce , Hebe i piekarni . Mają z tego forsę i żyją jak pączki w maśle. Sami żadnych najmów nie płacą bo sobie sami mają płacić. Większość chce się tylko domyślać tam do emerytury i mają wszystko w d...

      • 18 3

      • hahahaha ..... znawca tematu

        Rozumiem, że dokładnie znasz temat. I wiesz kto, komu i za co tam nie płaci.

        • 0 1

    • (1)

      "panie z boksów siedzą na ławeczkach przed i plotkują"

      A co mają robić? Gapić się w smartfona?

      • 9 4

      • Ambitne zajęcie, nie ma co :)

        • 2 2

    • Bo ludzie tam jeżdżą po tańsze sukienki i garnitury

      • 0 0

    • Gildia

      Funkcjonuje,bo biedronka robi frekwencję.Nic poza tym!Dno!

      • 0 0

  • Zaspa (4)

    A dlaczego ano słowa o ETC na Zaspie? Czy to nie było jedno z pierwszych centrów handlowych w 3-mieście?

    • 70 6

    • I dalej jest. Po przebudowie dużo się nie zmieniło.

      • 24 0

    • No właśnie!

      Pamiętam, że jak byłam dzieckiem, chodziliśmy tam z dziadkiem i kupowaliśmy pyszne mini pączki. Obok był super plac zabaw, zdjęcia mam do dziś :)

      • 5 1

    • Bo ETC zmieniło tylko nazwę.

      • 11 0

    • Tam się kupowało Big Stary ;)

      • 6 0

  • (3)

    A kto pamięta Komm und Kauf na Hutniczej?I pierwsza jazda wózkiem z zakupami za młodego...co za czasy!

    • 25 11

    • Pamiętam :) 1990 albo 1991 rok. Dziennik Bałtycki drukował codziennie kupony z cenami promocyjnymi na różne towary. Z początku kupowało się kilka gazet, żeby kupić np. 3-4 puszki mielonki za 1 zł. Później można było już te kupony kserować ;) Dziś dziwne, ale wtedy to było coś nowego.

      • 16 0

    • Pamiętam wszystkie Komm unf Kauf'y w trójmieście

      i nie tylko (Elbląg, Tczew, Warszawa, okręg katowicki itd i nie była to sieć niemiecka tylko austriacka z siedzibą w Linz

      • 0 0

    • to ja osobiście Tobie i innym zrobiłem :)

      • 0 0

  • Gildia to był niezły paździerz :D (1)

    A do Manhattanu z tymi samochodami to mam sentyment. I do stojącego w pobliżu budynku zajezdni (dzisiejszego Aioli) Mercedesa-Unimoga i serwowanych tam zapiekanek i bułek z pieczarkami :)

    • 30 5

    • A Geant? Tam były cyrki

      kto pracował, ten wie

      • 2 0

  • Czekam aż zniknie biedronka (13)

    Biedronka największe dziadostwo jakie jest. Sklepy są brzydkie, produktów jest bardzo mały wybór, ceny wcale nie sa takie niskie. Ludzie myślą że jak jakaś duża firma produkuje dla Biedrobki to kupują coś dobrego i taniego :)
    osobiście uwielbiam ALDI i e.leclerk a najbardziej brakuje mi alma market

    • 43 71

    • Wszędzie kupujesz dokładnie ten sam towar, opakowany tylko w barwy danej sieci. (8)

      • 15 5

      • no niekoniecznie (4)

        a wiesz że w polsce koszyk i asortyment produktow spozywyczych jest jeden z najnizszych w europie? ilość i różnorodność produktów z spozywczej i napojów jest szersza nawet na litwie i na ukrainie? - takze dzieki dominujacej biedronce oraz tego ze polacy nie lubia nowosci i alternatyw. biedra ma bardzo maly koszyk produktow (ok 1300 gdzie np tak lidl czy aldi ma na poziomie 2500/3000 k? ) pelne dane i raporty masz w necie

        • 12 11

        • A jakie ty chcesz mieć różne produkty ? (3)

          Mleko w kartonie białym, czerwonym,różowym itd. Mleko to przecież mleko produkt najprostszy w swojej postaci ? Czym różni się jogurt z LIdla czy Biedronki za 1zł od tego za 3zł ?

          • 7 14

          • oj gościu (1)

            chodzi i różnorodność produktów. jak gatunki sera, rodzaje wspomnianego mleka, różne wielkości opakowań, dodatki funkcyjne, sosy, wędliny, soki, lody itp. itp. Biedronka to jest sklep wręcz socjalny gdzie właściwie masz tylko totalnie podstawowe produktu. A zakładam mimo wszystko ze masz większe oczekiwania od sklepu i listę zakupów niż ,,mleko 2%, ser gouda, chleb zwykły, szynka wieprzowa" Po prostu w biedronce jest strasznie mały wybór produktów co niestety koresponduje z tym, ze ogólnie w polsce jest ich mało. Popatrz na głupie jogurty - ile smaków jest w biedronce (może z 7) a ile jest dostępnych w cywilizowanych krajach

            • 15 8

            • On nie ma oczekiwań większych

              Wystarczy co napisał I widać, że kupuje w biedrze I myśli, że kupił dobry produkt w niskiej cenie. Taki farciasz spryciula

              • 4 1

          • Oj tępy jesteś

            Choćby różnorodność jogurtów, nabiału. W takim UK Activia masz tylko naturalną I truskawkową. W Polsce jest wybór, ale jak ktoś kupuje non stop w dyskontach to co się dziwić. Auchan, Carrefour, Kaufland to jest wybór

            • 0 1

      • nie kupujesz tego samego towaru (2)

        mój kolega na zakład cukierniczy i dostał propozycję produkowania do Biedronki. Do innych sieci tez produkuje. I powiedział mi - nie da się zrobić mojego produktu w proponowanej cenie. Ale robi.. tylko ze ten produkt do biedry to tylko nazwę ma taką samą...

        • 16 2

        • Bzdury piszesz. (1)

          Przestawienie produkcji kosztuje czas, środki i pieniądze, nikomu by się nie opłacało zmieniać produkcji dla jednej biedry, więc jedyne różnice są w wadze produktu który "jest tańszy".

          • 1 12

          • Hehe

            Ale to nie trzeba przedstawiać produkcji, tylko zmienia się recepturę produktu na bardziej ekonomiczną

            • 11 0

    • Kolejny dzban co sam sobie zaprzecza i coś bełkocze. (2)

      Biedronka dzbanie ma obecnie wyglad nowoczesnego marketu a Aldi wyglada tak jak biedra z przed 10 lat.I jeszce jedno dzbanku mały wybór to jest w aldim w porównaniu do bieedry jakies 5razy.Biedra ma najwiecej marketów w Polsce i co roku wiecej a aldik pierwszy raz pojawił sie dopiero w tym roku.

      • 1 4

      • No i co? Nie zmienia to faktu, że towar tam jest gorszej jakości. Ale my tylko widzimy cyferki na metce z ceną. I nawet nie przeszkadza nam wtedy syf panujący w typowej biedrze

        • 3 0

      • Nie potrafisz napisać komentarza bez inwektyw? To, że ktoś ma odmienne zdanie, nie znaczy że możesz go wyzywać .

        • 0 0

    • Wiec sie nie doczekasz podobnie jak my tego ze przestaniesz sie głupota chwalic

      • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane