• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Co zrobić, by zwiększyć skuteczność antyperspirantu?

30 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Ochrona przed potem to ważny element codziennej pielęgnacji ciała. Nikt nie lubi braku komfortu i uczucia utraconej świeżości. Niestety znajdujące się na naszej skórze gruczoły łojowe pracują w czasie dnia, przez co wydzielanie potu jest naturalnym procesem. Warto natomiast pamiętać, że istnieją sposoby, aby ukryć nieprzyjemny zapach i zmniejszyć ilość pojawiającej się wilgoci. Dowiedz się, co zrobić, aby stosowany antyperspirant był jeszcze skuteczniejszy. 


 

Po co stosujemy antyperspirant?



Antyperspirant to produkt, który zagościł na stałe w naszej pielęgnacji ciała. Czasami stosuje się go wymiennie z dezodorantem, który jedynie maskuje przykry zapach. Nasze gruczoły potowe rozmieszczone są na różnych częściach naszego ciała, jednak te znajdujące się pod pachami są szczególnie problematyczne. Dlaczego tak się dzieje? Otóż w tym miejscu wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii. Wentylacja jest utrudniona, gdyż nasza ręka zazwyczaj opada wzdłuż ciała. 
 
Dodatkowo zdarza nam się nosić ubrania, które niekoniecznie wykonane są z przewiewnych materiałów. 

Antyperspirant aplikujemy pod pachami w celu zmniejszenia pracy gruczołów łojowych. Mniej potu to mniej wilgoci, a co za tym idzie, rozwój bakterii nie jest zatrważający. Nieprzyjemnego zapachu nie trzeba nawet maskować, bo nasze ciało go nie wydziela. Nie oznacza to jednak, że kosmetyk ten pozbawiony jest substancji zapachowych. Wręcz przeciwnie - możemy wybrać taką kompozycję, która szczególnie przypadnie nam do gustu. Inaczej wygląda to natomiast w przypadku wariantów hipoalergicznych. 
 

Kiedy aplikować antyperspirant?



Można więc zadać sobie pytanie, kiedy tak właściwie powinniśmy stosować antyperspirant. Najwięcej osób decyduje się na nałożenie go o poranku, najczęściej zaraz po prysznicu. Ważne, aby kosmetyk stosować codziennie. Chociaż producenci obiecują nierzadko ochronę sięgającą nawet 72h, to nie oznacza to, że możemy zrezygnować z codziennej higieny tych okolic. To jedynie wskazówka, że w kryzysowej sytuacji (na przykład podczas długiej podróży) nasz antyperspirant dalej będzie nas chronił i pozwoli nam czuć się komfortowo. 
 
Jeżeli w czasie dnia zdarzy nam się wziąć drugi prysznic, to także i w tym przypadku musimy jeszcze raz zaaplikować produkt. Oczyszczanie skóry sprawia, że zmywamy z niej kosmetyk, a gruczoły potowe na nowo mogą pracować z dawną intensywnością. 
 

Sposoby na zwiększenie skuteczności antyperspirantu



Jeżeli obawiasz się, że Twój antyperspirant nie działa w pełni tak, jak powinien albo chcesz sprawdzić, czy jego właściwości mogą być jeszcze lepsze - wypróbuj proste triki, dzięki którym będzie to możliwe. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy skóra przed użyciem produktu została dokładnie oczyszczona. Zacznij poranek od prysznica i poświęć trochę uwagi na mycie okolic pach. Osusz je i odczekaj chwilę, zanim sięgniesz po antyperspirant.  
 
Chwila aplikacji także jest ważna. Nie stosuj dużych ilości kosmetyku, ponieważ nie będzie miał czasu na wchłonięcie. Mogłoby doprowadzić to do powstania nieestetycznych plam na materiałach, a już zwłaszcza jeżeli ubranie jest obcisłe. Wybierz taką formułę, która Ci pasuje - niektóre osoby wolą ochronę w sprayu.
 
Jednym ze sposobów, który może wzmocnić działanie tego produktu, jest zaaplikowanie go tuż przed snem. W czasie nocy nasze gruczoły potowe zazwyczaj nie pracują zbyt intensywnie. Właśnie dzięki temu kosmetyk może lepiej się wchłonąć, przez co rano zapewni nam skuteczniejszą ochronę. 
 

Czy antyperspirant to jedyna forma ochrony?



Niestety są osoby, które zmagają się z nadmiernym poceniem. Taki brak komfortu może sprawiać, że tracimy pewność siebie i unikamy spotkań z ludźmi. W takim przypadku warto udać się do specjalisty, który pomoże znaleźć źródło problemu. Jeżeli nie jest ono możliwe do wyeliminowania, pomocne mogą okazać się zabiegi kosmetyczne. Najczęściej zalecany jest zastrzyk z botoksu, ale też liposukcja oraz jonoforeza elektrolecznicza. 
 
Z mniej inwazyjnych rozwiązań od czasu do czasu można sięgnąć po tak zwane blokery. Mają działanie nieco silniejsze niż antyperspirant. Aplikuje się je na noc, aby rankiem zmyć ze skóry. Zawierają substancje aktywne, które blokują gruczoły potowe, przez co nie wydzielają one tak dużych ilości potu. Jest to jednak sposób, po który nie warto sięgać, jeżeli nie zmagamy się z nadpotliwością. 

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (3) 2 zablokowane

  • Albo zamiast truć się antyperspirantem można sięgnąć po kosmetyki naturalne - dezodoranty sodowe albo dla wrażliwców bez sody. Zwłaszcza zimą nie ma sensu sięgać po tak drastyczne metody.

    • 1 2

  • (1)

    Dobry antyperspirant jest na wagę złota, doceniłam jego działanie w tudnych warunkach pracy w Dubaju. Ciężko bylo, ale mój antyperspirant zdał egzamin!

    • 1 1

    • i tyle... ?

      • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane