• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kłopotliwy system parkowania pod UCK

Maciej Korolczuk
24 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Aby osoby niepełnosprawne mogły skorzystać z bezpłatnych miejsc postojowych pod Uniwersyteckim Centrum KlinicznymMapka, wymaga się od nich specjalnej pieczątki na bilecie parkingowym. Jednak system na wyjeździe z parkingu ma problem z odczytaniem pieczęci, a pracownik ochrony ją wydający wymaga od kierowców okazywania identyfikatorów N+. O tym, że system może działać lepiej, przekonuje nasza czytelniczka, która na własnej skórze przekonała się o absurdalnych wymaganiach stawianych tam przed osobami niepełnosprawnymi.



Czy jesteś osobą empatyczną?

Pani Izabela jest osobą niepełnosprawną z orzeczeniem o I grupie inwalidzkiej. Ze względu na swój obecny stan zdrowia ma trudności w poruszaniu się. Dodatkowo po przebytej operacji przechodzi obecnie leczenie onkologiczne i podlega systematycznej kontroli w Poradni Ginekologiczno-Położniczej w UCK.

Niebieska karta inwalidy musi zostać w aucie za szybą



Podczas ostatniej wizyty w klinice przy ul. Smoluchowskiego udało się jej zaparkować na jednej z nielicznych kopert przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Później było już tylko gorzej.

- Zgłosiłam się w tym budynku do pracowników ochrony z prośbą o poświadczenie na bilecie wjazdowym, że zaparkowałam samochód na kopercie dla niepełnosprawnych, zgodnie zresztą z obowiązującymi w UCK procedurami, celem zwolnienia mnie z obowiązujących opłat parkingowych - opowiada pani Izabela. - Pracownik ochrony zażądał ode mnie okazania tzw. niebieskiej karty inwalidy. Kiedy poinformowałam, że zgodnie z przepisami o ruchu drogowym powyższą kartę zmuszona byłam zostawić w samochodzie, przed przednią szybą, pracownik odmówił mi dokonania stosownej adnotacji na bilecie. Przed moją rozmową z tym pracownikiem byłam świadkiem jego rozmowy z innym niepełnosprawnym, któremu również odmówiono dokonania wpisu na bilecie parkingowym z tego samego powodu. Według mnie nie była to zła wola pracownika ochrony, gdyż tłumaczył się, że takie otrzymał polecenie. Dopiero gdy okazałam mu gdańską kartę N+, pracownik dokonał wpisu na moim bilecie.
Przykra sytuacja spotkała naszą czytelniczkę po wizycie na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w UCK. Przykra sytuacja spotkała naszą czytelniczkę po wizycie na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w UCK.

"Przyjdź tutaj z tym biletem"



To był dopiero początek kłopotów pani Izabeli.

- Wkrótce okazało się, że to nie koniec bezdusznych absurdów zafundowanych mi przez złą organizację pracy na terenie UCK oraz kompletny brak empatii. Po dojechaniu samochodem do bramki wyjazdowej na ul. Smoluchowskiego okazało się, że czytnik mechanizmu obsługującego szlaban nie jest w stanie zidentyfikować adnotację ochrony zwalniającą mnie z opłaty i nie otwiera szlabanu wyjazdowego. Na ekranie urządzenia wyświetlał się napis "bilet nieopłacony". Bezskutecznie kilkukrotnie naciskałam przycisk intercomu na powyższym urządzeniu. Niestety, nikt się nie odezwał, aby przyjść mi z pomocą. Również bezskutecznie okazywałam przez szybę samochodu niebieską kartę i bilet parkingowy pracownikowi ochrony z pobliskiej dyżurki. Dopiero po tym, jak za mną ustawiła się długa kolejka oczekujących na wyjazd samochodów, a zdenerwowani kierowcy zaczęli na mnie trąbić i krzyczeć, pracownik ochrony wychylił się z okienka i zawołał do mnie: "Przyjdź tutaj z tym biletem".

Chcą parkingu kubaturowego przy UCK



Patową sytuację rozwiązał dopiero telefon pani Izabeli i włączona w nim kamera.

- Wobec powyższej sytuacji, nie mając żadnej możliwości manewru oraz koniecznej pomocy ze strony pracownika UCK, bezradnie, na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego tkwiłam przed zamkniętym szlabanem. Nasilająca się wobec mnie agresja pozostałych kierowców przy całkowitej bierności ochrony skłoniła mnie do uruchomienia nagrywarki w telefonie i zarejestrowania chociaż części tego horroru, którego doświadczałam. Dopiero gdy ochroniarz zauważył, że nagrywam zajście, natychmiast, bez sprawdzania mojej niebieskiej karty oraz biletu otworzył szlaban i umożliwił mi wyjazd z terenu UCK.

Miejsca dla niepełnosprawnych odstąpiono taksówkom



Swoją nieprzyjemną sytuację pani Izabela opisała też w liście, który skierowała do Jakuba Kraszewskiego, dyrektora naczelnego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. W imieniu swoim i innych pacjentów mających problem z poruszaniem się poprosiła dyrekcję placówki o zapewnienie bezpośrednio przed wejściem do budynku, w którym mieści się poradnia, niebieskich kopert dla niepełnosprawnych.

- Zajęto najcenniejsze miejsca dla komercyjnej firmy taksówkowej, a bezradny niepełnosprawny jest zmuszany do odległych, ponad jego siły wędrówek po terenie UCK, o ile w ogóle znajdzie gdziekolwiek wolną kopertę - napisała pani Izabela.
  • Problem z parkowaniem pod UCK trwa od lat i nie dotyczy tylko osób niepełnosprawnych.
  • W przeszłości zdarzało się, że kierowcy zastawiali samochodami drogę pożarową. I to po obu jej stronach, mimo obowiązujących tam zakazów zatrzymywania.

UCK: Wystarczyło podjechać bliżej okienka



W imieniu naszej czytelniczki zwróciliśmy się do UCK z prośbą o odniesienie się do opisanej sytuacji oraz nagranego filmu. Poprosiliśmy też, by pracownicy UCK opisali, jak powinno wyglądać prawidłowe skorzystanie z miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych bez konieczności narażania się na niepotrzebne nerwy i ewentualny mandat.

Do sprawy odniósł się Łukasz Wojtowicz, główny specjalista ds. promocji i PR.

- Rzeczywiście, u pracownika ochrony należy potwierdzić postój pojazdu na kopercie. Można tego dokonać w punktach monitoringu i przy bramkach wyjazdowych. Jeżeli potwierdza się to przy bramkach, należy to robić w taki sposób, żeby nie utrudniać przejazdu innym. Najlepiej podjechać blisko budki i przekazać, gdzie pojazd był zaparkowany. Pracownicy ochrony otwierają szlaban karetkom, służbom UCK, a także pobierają opłaty za parkowanie. Nie ma możliwości, żeby opuszczali stanowisko pracy. Dziennie na teren UCK wjeżdża ok. 3 tys. pojazdów i staramy się jak najsprawniej zarządzać miejscami postojowymi - zapewnia Wojtowicz. I dodaje:
- W pokazanej sytuacji pani stoi w sporej odległości od budki z pracownikiem. Niestety brak reakcji (i może dobrej woli) sprawił, że nie dość, że pani nie mogła usatysfakcjonowana opuścić terenu szpitala, to blokowała wyjazd innym. Wystarczyło w zasadzie podjechać bliżej okienka. Poirytowany pan na nagraniu to nie pracownik ochrony, lecz inny kierowca. Regulamin parkowania zamieszczony jest na stronie internetowej szpitala, jak również na tablicach informacyjnych przy bramach UCK.

Opinie (268) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

  • Władz miasta zrobią wszystko żeby wyciągnąć pieniądze od mieszkańców (18)

    Wszędzie trzeba płacić

    • 70 21

    • UCK należy do Miasta? (5)

      Dobrze wiesz, że nie. Ile kasujesz za takie wPiSy? Darmowego parkowania w mieście już nie będzie i dobrze. Przyzwyczajaj się do tego.

      • 12 13

      • Ona nie płaci, ty i reszta urzędników też macie darmowy parking (3)

        • 9 5

        • No tak, Ciebie 10pln na miesiąc za parking wykańcza przecież... (2)

          • 4 10

          • 10PLN? (1)

            Chyba pod warunkim, że trzymasz swojego złoma tylko i wyłącznie pod własnym blokiem i nigdzie go nie ruszasz. Tylko w takim wypadku - po co ci samochód, którego nie używasz a zabierasz tylko miejsce innym?

            • 1 1

            • Bo mnie stać. Ba, dwa nawet kupię.

              Potem będę blokował tramwaj dla całego Południa, bo nie mam gdzie ich trzymać.

              • 0 1

      • Bo to jakiś trol

        Już kilka razy wpisał to kłamstwo, myślę że za darmo tego nie robi.

        • 1 4

    • Pamietajmy przy wyborach (11)

      Władze miasta mają obowiązek dbania o swoich mieszkańców

      • 13 3

      • święte słowa (10)

        władze miasta mają obowiązek dbania o mieszkańców, nie tylko tych, którzy poruszają się samochodami. To nadmiar skłonności do korzystania z samochodów jest ważnym, a może nawet głównym źródłem problemów osób korzystających z samochodów.

        • 4 15

        • (9)

          Nie sklonnosci i milosc do samochodu tylko brak czasu bo zapier... glupcze etatowy od 7 do 22 na uczelni, pracy i wlasnej firmie i jeszcze czasem chce na jakies cwiczenia lub kino lub cokolwiek innego pojsc. Jakbym jezdzil lowelkiem albo komunikacja miejska smierdzaca to moglbym pomarzyc o czasie na sen. To ze robotyczne zycie 9-17 i autobusikiem do domku Tobie wystarcza nie znaczy ze to dla wszystkich styl zycia!!!! Chamie!!!

          • 10 1

          • Skoro wybrałeś taki styl życia, to powinno być Cię stać na taksówkę. (8)

            Jeżeli pomimo zapiep**ania, nie masz na nią pieniędzy - czas zastanowić się nad życiowymi wyborami :)

            PS. Nic dziwnego, że nie masz na nic czasu, skoro wybierasz najwolniejszy sposób przemieszczania się po mieście :)

            • 1 11

            • (1)

              Chlopie nie ponizaj sie juz, nie wiem czy piszesz za 0.30zl od komentarza czy z wlasnej glupoty. Chyba wolalbym zeby Ci placili. Mimo korkow samochod wymiata wszystkie inne mozliwe srodki komunikacji, ja przejezdzam ok. 100-150km dziennie i zajmuje mi to 2-3h w samochodzie (PS przekraczam predkosc dopuszczalna ale nieznacznie, glownie udaje mi sie taki wynik bo uzywam AK i S6 oraz tunelu). Osiagnij taka srednia gdziekolwiek indziej (w komunikacji dolicz dojscie do/z przystanku). Poza tym w samochodzie moge sluchac podcastu na wentylowanym masowanym fotelu a nie wypluwac pluca i pocic sie na lowelku albo cisnac sie w smrodzie i goracu w komunikacji miejskiej.

              • 10 1

              • Hmm, ja na dojazdy spędzam jakieś 10 minut dziennie, bo nie jestem d**ilem :D

                Wybrałeś sobie styl życia, który wymaga marnowania połowy czasu w śmierdzących korkach, to sobie tak żyj, ale nie układaj życia innym.

                • 0 1

            • (3)

              PS uwierzyles w jakas ideologie i powtarzasz te odgrzewane frazesy o mieszkancach nie uzywajacych samochodow. Powiem Ci kto to jest. Dzieci i starcy oraz jakis margines ludzi w wieku 25-60. Ludzie w wieku produkcyjny zapier... na swoje kredyty i podatki dla rezimu. Tacy jak Ty probuja ludzi zmuszac do jakichs wyborow a nawet nie pomyslisz ze np. ja juz sprobowalem. Komunikacja = czas x2 i modlic sie zeby kierowca nie nastawil klimy na 16*C albo ogrzewania na 25*C (mam przewlekle zapalenie zatok przynosowych). Rower = jak jest pogoda a w Gdansku wiecej pada niz swieci i tylko na dystanse do 20km bo inaczej jestem caly mokry czyli Gdynia odpada. Nie zabierzesz tez kilku toreb. Reasumujac pierydole rowery i smierdzace autobusy. Niech zrobia metro to bede nim
              Jezdzil. Jedyna alternatywa sensowna. Pozdr

              • 9 2

              • Nie ma w Polsce ani jednego punktu, w ktorym wiecej pada niz swieci. A szkoda, bo przeciez mamy susze.

                • 1 1

              • Tak, cebulaczku, tak. (1)

                Najważniejsze, to dorobić sobie filozofię do tego, że kupiłeś mieszkanie gdzieś, skąd trzeba popylać po 20km dziennie w korkach samochodem, bez alternatywy.

                Dorośli ludzie przechodzą na home office, jazda po kilka godzin samochodzikiem została dla przegrywów i co mniej ogarniętych przedstawicieli handlowych...

                • 0 2

              • Do cebulaka

                Już widzę jak pielęgniarka czy budowlaniec a nawet zwykły sprzedawca sklepowy czy pracownik poczty polskiej idzie na pracę zdalna. Oprzytomniej trochę. Nie wszyscy pracują w IT jak ty. To ty jesteś cebulakiem

                • 1 0

            • Typie, skąd ty wziąłeś ten najwolniejszy sposób? (1)

              Samochodem jadę do pracy 35 minut, komunikacją 65. W obrębie Trójmiasta oczywiście,

              • 8 1

              • Skąd dokąd?

                Czyżbyś był tym gościem, co mieszka przy obwodnicy i przy niej pracuje i zawsze rzuca tym tekstem?

                • 0 0

  • (4)

    Pieczątka na bilecie?To jakiś żart rodem z PRLu?Może niepełnosprawny ma zmartwychwstać i sobie 300 metrów przejść z wózkiem pod pachą?

    • 119 4

    • (2)

      Lepiej byłoby, jakby na legitymacji były kody QR zaczytujące dane jego użytkownika i weryfikujące, czy tabliczka jest używana przez tą właśnie osobę.

      Dla informacji: to, że ktoś ma tabliczkę wcale nie oznacza, że jest on niepełnosprawny. Wystarczy mieć kogoś w rodzinie z niepełnosprawnością, aby taką tabliczkę uzyskać. Zazwyczaj jest ona kładziona w taki sposób, aby nie móc ustalić kto jest jej właścicielem (z danymi o właścicielu na dole), przez co widnieje tylko podstawowa informacja o tabliczce. A potem cała rodzinka parkuje za darmo.

      • 6 3

      • Ktoś może podjechać i wysadzić taką osobę niepełnosprawną i czekać na nią np na parkingu.

        • 3 4

      • Dane o właścicielu są na drugiej stronie.

        • 1 0

    • Pieczątki wydaje się w każdy drugi wtorek miesiąca w godzinach 9.00-11.00...

      ... na szóstym piętrze w pokoju 107.
      Aha. Winda nieczynna...

      • 3 0

  • Najpierw z bilecikiem po pieczątkę (7)

    Ale żeby ją dostać trzeba się wrócić do auta po niebieska kartę. Wiec wracamy po kartę i z powrotem po pieczątkę. Potem wizyta, potem do auta i do wyjazdu. Na wyjeździe wysiadka i do budki, żeby pokazać pieczątkę. Jak pan w budce będzie usatysfakcjonowany, to może wyjedziemy. A wystarczył by system rozpoznawania tablic, albo zwykła dobra wola. Przecież jak ktoś pokazuje z auta, ze ma kartę dla niepełnosprawnego, to czy naprawdę nie można mu tego szlabanu otworzyć? Tylko musi podejść do okienka, żeby pan fachowym okiem ocenił, czy aby na pewno może wypuścić?

    • 137 2

    • (2)

      A w tak zwanym międzyczasie mandacik za parkowanie na miejscu dla niepelnosprawnych. No bo niebieska karta pod pachą. Trzeci świat...

      • 33 0

      • (1)

        Za co mandacik? Przecież wyraźnie widać, że jest to strefa ruchu, na której zazwyczaj nie obowiązują zwykłe zasady ruchu drogowego. Wyjście z tabliczką na takim terenie nie jest równoznaczne z taką samą sytuacją na drodze publicznej.

        • 0 13

        • O Boże... A potem tacy jeżdżą po drogach...

          "strefa ruchu" oznacza dokładnie to, że na prywatnym terenie obowiązują zwykłe zasady ruchu drogowego.

          • 19 0

    • Ale chodzi nie o to by kierowac sie rozumem tylko o to ze przez te 5 min ten czlowiek w tej budce ma wladze nad tym niepelnospra

      • 14 1

    • Święta prawda. Tor przeszkód w sam raz dla niepełnosprawnych. Uck ich migiem uzdrowi. Jak lewatywa w Dobrym wojsku Szwejku.
      Tylko może pełnosprawny dyrektor uck i rektor GUMed zechcą pomyśleć że może kiedyś ich samych albo kogoś z ich bliskich również spotka takie nieszczęście?

      • 6 1

    • Nawet by nie byłby konieczny system czytania tablic.

      Na wjeździe pobierasz bilet, opłacasz przy wyjeździe kartą / opłacasz w stacjonarnych 'słupkach' gotówką. A dla niepełnosprawnych wydawany inny, darmowy bilet po zeskanowaniu karty niepełnosprawnego na wjeździe na parking.

      Rocket science.

      • 9 0

    • To jest placówką medyczna

      Miejsc dla niepełnosprawnych powinno być pięć razy tyle. personel a zwłaszcza osoby zarządzającej powinny mieć zakaz wjazdu. to jest lecznica. dla chorych a nie park czy plaża. Niepełnosprawny wjeżdża i wyjeżdża za okazaniem karty parkingowej. Na pewno pan dyrektor powinien mieć sądowy zakaz zbliżania się do placówek medycznych

      • 3 0

  • Dlaczego osoby niepełnosprawne a raczej posiadacze niebieskiej karty są zwolnieni z opłat ? (17)

    Już nie raz widziałem bardzo drogie samochody na takich miejscach .

    • 39 57

    • (2)

      Bo mają wystarczająco przerąbane żyjąc z niepełnosprawnością

      • 29 5

      • Kazdy ma jakieś przerąbanie i problemy. Jaką miarą to mierzyć kto ma większe ?

        • 14 13

      • Rozne sa stopnie i przyczyny niepelnosprawnosci.

        • 11 1

    • Oddam ci auto a ty wez kalectwo i parkuj za darmo. (5)

      • 25 6

      • (3)

        Mój Tata ma zbity środkowy palec, który zrósł się na zasadzie: już się nie zgina. Na podstawie orzeczenia lekarza o 1% niepełnosprawności uzyskał niebieską kartę.

        Nie zawsze kalectwo oznacza koniec świata, niekiedy jest jedynie większą przeszkodą w dążeniu do celu.

        • 8 7

        • (1)

          To ciekawe gdzie, ja z chorobą neurologiczną wpływająca na narząd ruchu, usłyszałam, że karta parkingowa mi się nie zależy. Po odwołaniu do wojewódzkiego jednak się należy, ale przez ponad pół roku tej karty nie miałam (tyle trwa czas od złożenia wniosku do powiatowego a potem czekanie na odwołanie). Wszyscy mają czas. Ja mam zawsze nadzieję, że takie osoby, które tak pogardliwie wypowiadają się o osobach niepełnosprawnych dowiedzą się na własnej skórze jak to jest.

          • 19 0

          • Wydawanie tych kart jest najwieksza urzedowa sciema jaka znam. Ja z uszkodzonym kregoslupem tez sie nie kwalifikuje. A bywa ze z bolu nie jestem w stanie 10 m przejsc bez siadania na chodniku i czekania az troche odpusci

            • 11 0

        • Ma na stałe wyprostowany środkowy palec?

          Genialna niepełnosprawność!

          • 3 0

      • Ktoś inny powie tobie

        biorę twoje kalectwo a ty weź moją chorobę nowotworową.

        • 4 0

    • (4)

      A co ma drogi samochód do niepełnosprawności ! Ostatnio widziałem młodego faceta , jak wysiadał z bardzo drogiego auta , a nie miał nogi ! Ty określasz niepełnosprawność przez pryzmat auta ? Gratuluję ci twojego małego rozumu !!!

      • 24 4

      • Przyganial kociol garnkowi. Z tych powodow, ktore wymieniasz, miejsca dla niepelnosprawnych sa blizej wejsc itd. (2)

        A pytanie brzmialo dlaczego korzystanie z tych miejsc jest zwolnione z oplat.

        • 2 3

        • Bo niepełnosprawni mają problem ze skorzystaniem z innych środków transportu. (1)

          Tak banalnie.

          • 17 3

          • Po pierwsze to w ogromnej wiekszosci jak najbardziej moga. Po drugie to nadal nie ma zwiazku.

            • 0 1

      • "Ostatnio widziałem młodego faceta , jak wysiadał z bardzo drogiego auta"

        zaoszczędził na płatnym parkowaniu?

        • 2 4

    • Bo nie żyjemy w ZSRR???
      Tak jest w całym cywilizowanym świecie

      • 1 3

    • chorują nie tylko biedni

      • 2 0

    • A co ma drogi samochód do niepełnosprawności??Jak chory to musi jeździć rupieciem??

      • 0 0

  • Kilka razy wyjeżdżałam z piecatką na bilecie (3)

    Wystarczy pokazać ochronie a nie liczyć że automat rozpozna pieczątkę.. Mam wrażenie, że ktoś nie pomyślał jak można to załatwić i szuka dziury w całym. W dwóch na trzy wyjazdy w budkach siedzą Panowie ochroniarze, nie sądzę, żeby mieli problem podejść do auta.

    • 15 53

    • Lol, w artykule film jak to się ochroniarzowi nie chce podejść do auta, komentarz internatuty: "nie sądzę, żeby mieli problem podejść do auta".

      • 25 1

    • Nie masz racji

      Przed objęciem urzędu przez obecnego dyrektora nie było najmniejszego problemu. Niepełnosprawny gdziekolwiek zaparkował przy wyjeździe okazywał ochronie przez szybę samochodu niebieską kartę i bez problemów był wypuszczany. Mam wrażenie, że obecny dyrektor robi wszystko, żeby ciężko doświadczonych przez los pacjentów wydoić na maksa

      • 8 0

    • dziurę ( i to w głowie) mają pomysłodawcy tego " systemu"!

      • 3 0

  • Tak jak pisałem. Tam nie powinno być płanych miejsc! (2)

    Oni nie przyjeżdżają tam do spa czy na aerobik. Obyście nie musieli być na miejscu tych niepełnosprawnych i chorych, ciężko chorych osób.

    • 90 10

    • Dziękuj tym, którzy przyjeżdżają samochodem, chociaż nie muszą.

      Gdyby nie to, nie brakowałoby miejsc i nie trzeba by było wprowadzać opłat.

      • 3 7

    • Niekiedy ludzie przyjeżdżają tam całą rodziną na wycieczkę. Podjeżdżasz na wizytę lekarską, a potem do sklepu.

      • 2 7

  • (1)

    Współczuję ludziom z branży PR, trzeba się długo myć po powrocie do domu.

    Mamy system dla osób niepełnosprawnych, trzeba tylko skoczyć do mietka na czwarte piętro, a potem przy bramce kicnąć do stróżówki, tylko tak żeby państwo nie utrudniali życia "normalnym", bezroszczeniowym klientom. Rzyg.

    Nie mówię że na stałe, ale mógłby sobie pan Łukasz od PR chwilę pokicać z grupą inwalidzką.
    Albo przepraszam, pan Łukasz lub raczej niewymioniony z nazwiska as, który system wymyślił.

    • 96 2

    • Lukasz od pijaru nie wymyśla systemu parkingowego, Na szczęście...

      • 4 0

  • Kto jest odpowiedzialny za bałagan w mieście? (8)

    Kto no powiedz kto?

    • 40 10

    • No powiedz kto twoim zdaniem, bardzo proszę...

      • 3 0

    • Ten szpital to pod Ministerstwo podlega. (2)

      Wiesz jaka partia rządzi w kraju? Masz odpowiedź kto tu odpowiada.

      • 9 6

      • Teren miasta. Wszystko betonuje i nie ma parkingu (1)

        • 4 9

        • Darmowy parking na terenie miasta jest 200m dalej, za zakaźnym.

          • 2 8

    • źródłem bałaganu w mieście są w wielu przypadkach kierowcy chorzy na samochodozę (2)

      nie potrafiący wyobrazić sobie, że można po mieście poruszać się np. taksówkami, pieszo, rowerem, środkami transportu publicznego lub korzystając z dowozu organizowanego przez miasto dla osób niepełnosprawnych.

      • 3 10

      • Zarty smieszne z tymi taksowkami

        • 6 1

      • Ależ ja wyobrażam sobie

        Naprawdę nie zabraniam ci poruszać się nawet na wrotkach!

        • 4 0

    • Układ gdański.

      • 3 2

  • (4)

    Miejsca płatne pod szpitalem... W ten sposób wymusza się rotację turystów aby idąc na plaże nie zajmowali miejsc w centrum... Jaką bitą pałą trzeba być, żeby robić płatne miejsca pod szpitalem?

    • 72 9

    • gdyby nie były płatne, kłopoty z parkowaniem byłyby jeszcze większe (3)

      miejsca do parkowania byłyby zajęte przez cały dzień przez samochody okolicznych mieszkańców i pracowników UCK, którzy by docierali do pracy samochodem nawet z odległości poniżej 3 kilometrów. Bez sensu.

      • 8 5

      • (2)

        Może w takim razie pora zacząć walczyć z przyczyną? Czy przez taką retorykę umożliwić wyzysk, zamknąć oczy i udawać, że wszystko jest ok.

        • 1 2

        • Niestety społeczeństwo jest zbyt przywiązane do posiadania trzech szrotów na rodzinę, żeby walczyć z przyczyną... (1)

          Na szczęście młodsze pokolenie zaczyna odchodzić od kultu samochodu, więc idziemy w dobrą stronę.

          • 3 6

          • To wprowadźmy podatek od kolejnego samochodu na rodzinę, coś ala podatek katastralny od kolejnego mieszkania/domu.

            • 2 0

  • Opinia wyróżniona

    Parking platny (36)

    Parking płatny między uck a zakaźnym. Po znalezieniu miejsca, co nie jest oczywiste trzeba zdecydować na jaki czas opłacamy parkowanie. Zwykle wizyta u specjalisty trwała 1-2 godzin. Wykupuje na 2,5 godziny. Wchodzę na korytarz że specjalistami. Tam czarno od ludzi. Tłum. Opóźnienie lekarz ma pilna operacje. Mija 2 godziny 20 minut. Pędzę przedłużyć parking . Na ile? Zostały 2 osoby przede mna. Czy zdążę wrócić? Kiedy wracam okazuje się, że lekarz znowu został odwołany na oddzial. Jaki bezsens z tym parkingiem. A kara za brak biletu 100 zł. Tylko nie piszcie że można przyjechać autobusem albo hulajnoga.

    • 302 15

    • (3)

      można przyjechać autobusem albo hulajnogą

      • 29 42

      • d**il do kwadratu

        • 15 1

      • Dokładnie, jak ktoś jest chory, to niech tłucze się autobusem albo pojedzie rowerem (1)

        Bo pewnie ma na to zdrowie.

        • 14 2

        • Jak ktoś jest chory i osłabiony niech jedzie własnym samochodem i tworzy zagrożenie w ruchu lądowym.

          • 2 3

    • (1)

      można przyjechać rowerem

      mspanc

      • 10 38

      • możńa nie chorować.

        • 5 2

    • (8)

      Można opłacić w aplikacji i tam płacisz za rzeczywisty czas parkowania

      • 20 22

      • (7)

        Aplikacja przerasta możliwośći UCK oraz starsze osoby.

        • 40 4

        • Jeżeli ktoś nie potrafi obsłużyć czegoś tak prostego, jak aplikacja (5)

          To czy można powierzyć mu kierowanie półtoratonowym kawałkiem metalu między innymi ludźmi?

          • 16 52

          • Jak jesteś taki aplikacyjny kozak... (3)

            to zapłać parę razy aplikacją za parkowanie w Gdyni - wymagająca czynność nawet dla wieloletniego mieszkańca. Za każdym razem zagadka pt. w jakiej jestem strefie i podstrefie?

            • 22 3

            • Aż odpaliłem aplikację. (2)

              Mam tam cztery kolorowe strefy, a poza nimi parę wydzielonych parkingów w czerwonej.

              Czyżby staruszki "bez tych giepeesów to w ogóle miasta nie znały"? :D

              • 0 12

              • Chcę zaparkować na parkingu przy bulwarze nadmorskim (skwer Arki Gdynia). Wchodzę w apkę i widzę 6 stref z czego 3 brzmią odpowiednio: Gdynia Parkingi Miejskie, Gdynia EuroPark i Gdynia SPP. Potem jeszcze podstrefa.

                • 5 0

              • I mózg ci eksplodował

                Ty nawet w Paryżu byś odpalił tą swoją aplikację i dokładnie bys wiedział w jakiej jesteś strefie trepie pospolity.

                • 0 0

          • Nie korzystam ze smartfona.
            Nie przeszkadza mi to w sprawnym prowadzeniu 1,5-tonowego kawałka metalu. Od 30+ lat. Bezwypadkowo.

            • 10 0

        • Aplikacja ma podobne działanie jak parkomat. Mówisz, że przerasta ich korzystanie z parkomatu?

          • 5 18

    • można przyjechać taksówką (11)

      to naprawdę nie boli

      • 9 47

      • ???? (1)

        ale kosztuje

        • 38 4

        • mniej niż opłata za parking.

          • 0 7

      • to ty cwaniaku jedz sobie taksówka z Gdyni Chylonii (4)

        bogacz się znalazł

        • 39 6

        • Sprzedaj samochód, to będziesz miał na taksówki... (3)

          • 7 38

          • Jesteś głupcem. (1)

            • 29 2

            • Jak na razie, to Ty żebrzesz o to, żeby koszty Twojej decyzji pokryli podatnicy.

              • 0 9

          • Jesteś głupcem albo złotówą

            Co na to samo wychodzi

            • 14 0

      • Z Bytowa albo Kwidzynia (1)

        Niepełnosprytni nadal nie trybią, że UCK jest ośrodkiem referencyjnym dla całego województwa.

        • 24 3

        • Skąd??

          Z Kwidzyna jak już

          • 4 0

      • Najlepiej taką spod dworca

        • 0 0

      • to se jeżdzij cwaniaku

        Bogacz z dychą w kieszeni się odezwał.

        • 0 0

    • (1)

      Powinno się opłacać po wyjeździe, tak jak jest w niektórych marketach.

      • 20 0

      • Ale tu nie chodzi o oplaty na terenie szpitala.

        Bo wtedy mozna oplacac przy wyjezdzie. Mowa jest o parkometrach przy ulicy.

        • 0 0

    • Jak ma umysł dwulatka, jak się porozumie z lekarzem.

      • 0 9

    • Mozna apka tam placic wiec o co ten krzyk (1)

      Ok mozna nie miec smartfona i apki ale to juz orywatna sprawa kierowcy jak chce sie rozliczac za parkowanie.

      • 2 13

      • Skuteczna jest tylko jedna metoda (choc pewnie i ta wcale taka nie jest), a Ty pieprzysz o jakims indywidualnym wyborze.

        • 1 0

    • Wzruszyła mnie twoja opowieści.

      • 0 0

    • Ostatnio spedziłam tam 7 godz bo pan doktór ciągle operował,zastanawiam się tylko dlaczego umawiają na godz 8 jak wiadomo że rano lekarze opruj,a

      • 2 0

    • Przecież kara za brak biletu wynosi 50PLN

      Gdzie Ty parkujesz że to kosztuje 100pln????? A śmieszna sprawa - 7h parkingu, czyli od 8 do 15 kosztuje 56pln. Lepiej stracić bilet niż płacić 56PLN :)))

      • 0 0

    • Mozna przyjechac autobusem, hulajnogą i

      uwaga, zaskocze cie, taksówką. I wtedy nie ma zadnych problemów i stresów. Ale skoro ty z tych co to nie po to kupili auto,zeby czym innym jezdzic, to nie płacz jak przyjezdzasz w miejsce, gdzie nie ma gdzie zaparkowac i trzeba biegac do parkomatu.

      • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane